MB520 Aşırı yüksek sıcaklıklar

Onur Semi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Cooler Master MB520 kasa kullanıyorum. 3 adet önde 1 adet arkada fanı var. Boşta işlemci 45 derece anakart 50 derece, ekran kartı 60 derece. Bu değerler gerçekten boşta olan bir sistem için yüksek. Demin OCCT testi yaptığımda işlemci 90 dereceye çıktı ve testi iptal ettim. Sorun nerede olabilir?

B450 serisi ve Ryzen 2.nesil işlemcilerin çok büyük sıkıntıları var belli ki. İnternette konu kaynıyor bu ikisine sahip kişilerin çoğunda sıkıntı var. Firmalar da pek ilgili gibi görünmüyor bu sorunlara.

Çünkü ortada sorun yok, sadece bilgi kirliliği var. CPB ile kullanırsan stok fan ile işi değerleri normal. Ya kapatacak sin ya da dediğim gibi manuel ayarlayacaksın. Ben de B450 ve 2. nesil Ryzen kullanicisiyim, hic bir hiç sıkıntım yok. Atlamaları diyorsan bizde de oluyor.

Çünkü ortada sorun yok, sadece bilgi kirliliği var. CPB ile kullanırsan stok fan ile işi değerleri normal. Ya kapatacak sin ya da dediğim gibi manuel ayarlayacaksın. Ben de B450 ve 2. nesil Ryzen kullanicisiyim, hic bir hiç sıkıntım yok. Atlamaları diyorsan bizde de oluyor.

İşlemciyi anladım tamam ama ekran kartı fanı açmayınca boşta 60 derece fan açınca boşta 45 derece fazla değil mi?

Ben de MB520 kullanıyorum. Ryzen 5 2600 ve RX 590 S.E var.

Sıcaklık konusunda oyunlarda 79 dereceyi görüyor işlemci ve ekran kartı.

Bir haftaya üste egzoz fan ekleyip deneyeceğim. Kasanın tahliye fanı yetersiz geliyor olabilir.

Arkadaşlar MB520 Kasamda Sapphire RX570 Pulse tek fanlı ekran kartım oyunda %100 Yükte Maks. 68 dereceyi görüyor taş çatlasın 71 üstünü görmedim henüz anakartım ise 35 dereceyi geçmedi ekstra bir fan takmadım 3 adet önde 1 adet arkada egsoz fanı var bence sistemden kaynaklı bir durum yüksek voltaj vs gibi durumlar olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı