McAfee'yi sistemden bir türlü silememek

blackdeadly

Kilopat
Merhaba, arkadaşımın babası TT Genel Müdürlüğünde çalışıyor. Eski bilgisayarını getirmiş arkadaşıma ama McAffe hiçbir şey açtırmıyor. Format attı sıfırdan, yine McAffe kuruluyor. Sanki entegre olmuş. Sildirmiyor da, ne yapmak gerek?

Format atma işlemini bilgisayarın "Recovery" bölümüyle yani bilgisayar ile gelen fabrika ayarlarına sıfırlama özelliğini kullanarak mı yapıyorsunuz?

Temiz kurulum yapıyor değil mi? Eğer ona rağmen silinmiyorsa HDD çıkarılıp farklı bilgisayardan biçimlendirilip sonra format atılabilir.

Format atma işlemini bilgisayarın "Recovery" bölümüyle yani bilgisayar ile gelen fabrika ayarlarına sıfırlama özelliğini kullanarak mı yapıyorsunuz?
Gir dosyalarına kendin silmeye çalış.

Hayır. Sıfırdan usb verdim onla deniyor ama Windows update'den alıyor herhalde otomatik yüklü geliyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    735,7 KB · Görüntüleme: 50

Buradaki çözümü uygulayın. Büyük ihtimalle bilgisayarı satın aldığınız yer tarafından lisans girilmiş, her formatta otomatik yükleniyor. Bende de vardı, direkt elimle sildim.

Hayır. Sıfırdan usb verdim onla deniyor ama Windows update'den alıyor herhalde otomatik yüklü geliyor.
Hocam sorunuzun cevabı McAffee'nin sağ üstünde yer alıyormuş zaten :) TürkTelekom, McAffee ile anlaşmış sanırım. Şirket bilgisayarı olduğu içinde ne yaparsanız yapın her format atışınız da o program ve lisansı yüklü geliyor. Silmeniz zor olacaktır.
DDLAO arkadaşımız yukarıda paylaşmış onu bir deneyin.

Buradaki çözümü uygulayın. Büyük ihtimalle bilgisayarı satın aldığınız yer tarafından lisans girilmiş, her formatta otomatik yükleniyor. Bende de vardı, direkt elimle sildim.
Bu uygulama direk lisansı iptal ediyor. Ben öyle bir şey istemiyorum sadece uygulamayı silmek. Öyle yapınca da TT ile iletişime geçin diye uyarı veriyor. TT'yi aradığımda ise silinemez diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı