Sistemden bir türlü silinmeyen virüs

IHooliqann

Centipat
Öncelikle merhaba arkadaşlar, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Bilgisayarıma trojen virüsü bulaşmış ve ne yaptıysam virüsü bir türlü silemiyorum. Virüs programları, antimalware vs kullandım virüsleri bulup siliyor. Restart atmaya kalkınca sistem mavi ekran hatası veriyor. Kapatıp açınca eski HR haline geliyor sistem. Format da atamıyorum, bilgisayar engelliyor. Virüs bir nevi kendini deepfreeze gibi kullanıyor kendini. Restart atınca geri geliyor. Bir de SSD'yi başka PC'ye bagladım oradan virüs programlarını falan deneyip yapayım dedim gene olmuyor. SSD'yi bicimlendir yapıyorum silmiyorum, internetten bazı virüs programlarını yüklememe izin vermiyor virüs.
SSD'yi kırıp atacağım bu gidişle kafayı yemek üzereyim.

Öncelikle merhaba arkadaşlar, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Bilgisayarıma trojen virüsü bulaşmış ve ne yaptıysam virüsü bir türlü silemiyorum. Virüs programları, antimalware vs kullandım virüsleri bulup siliyor. Restart atmaya kalkınca sistem mavi ekran hatası veriyor. Kapatıp açınca eski HR haline geliyor sistem. Format da atamıyorum, bilgisayar engelliyor. Virüs bir nevi kendini deepfreeze gibi kullanıyor kendini. Restart atınca geri geliyor. Bir de SSD'yi başka PC'ye bagladım oradan virüs programlarını falan deneyip yapayım dedim gene olmuyor. SSD'yi bicimlendir yapıyorum silmiyorum, internetten bazı virüs programlarını yüklememe izin vermiyor virüs.
Önemli verilerin varsa yedekle, çünkü birazdan sana temel şekilde SSD sildireceğim.
Öncelikle bir Ubuntu imajını USB'ye yazdır. Tavsiyem bunu Win32diskimager veya Etcher ile yazdırman.
Sonra USB ile başlat bilgisayarı. Açılışta live disk seçeneğini seç.
Daha sonra Ubuntu açılacak, Ubuntu'nun yerleşik disk yönetim programı ile diski biçimlendir, formatla. Olmazsa veya aklına takılan bir soru varsa sormayı unutma.

Yanlış Bilgilendirme
Format at arkadaşım yapıcak bişey yok bi dahakine de dikkat et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli verilerin varsa yedekle, çünkü birazdan sana temel şekilde SSD sildireceğim.
Öncelikle bir Ubuntu imajını USB'ye yazdır. Tavsiyem bunu Win32diskimager veya Etcher ile yazdırman.
Sonra USB ile başlat bilgisayarı. Açılışta Live disk seçeneğini seç.
Daha sonra Ubuntu açılacak, Ubuntu'nun yerleşik disk yönetim programı ile diski biçimlendir, formatla. Olmazsa veya aklına takılan bir soru varsa sormayı unutma.

İlk fırsatta deneyecegim. Dostum sonucu olumlu ya da olumsuz olarak söylerim.
Ümidim yok işe yarayacagından ama inşallah yarar.
Format at arkadaşım yapıcak bir şey yok bir dahakine de dikkat et
Format atmama izin verse atacagım ben de fakat bırakmıyor işletim sistemini ele geçirmiş resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD çıkarıp başka bilgisayarda taramak nedir. Bence pek bilgili değilsiniz bilgisayar konusunda SSD kırıp atmak da nedir saçmalık.
Madem buluyor diyorsunuz zararlıları logları nerede? Hangi yazılımlar bunlar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı