MEB sözlü saçmalığı

Sunuldu zaten, internet paketleri ve tabletler dağıtıldı. Herkes alamayabilir ama Technopat'a girebildiğine göre gördüğüm kadarıyla sen de canlı derslere girebilirsin. Canlı derslere katılım zorunluydu, katılmayarak maalesef bu puanları hak etmişsin.

Hayır, sunulmadı. Tabletlerin neredeğse çoğu ihtiyacı olmayan insanlara gitti. İnternet kısmında ise o internet paketleri ile EBA'daki videoları bile izleyemiyorsunuz. Üstelik arkadaş Technopat'a girdi diye canlı derse girebilecek diye bir kaide yok. Belki evinde sınırsız internet yok, nereden biliyorsun? Tek bir canlı ders (30 dakika sürer ortalama olarak) yaklaşık 500 MB internetini harcaması gerekli. Bir günde 8 derse girse yaklaşık 4 GB harcamış olur. Bu devirde kimse parayı ağaçtan toplamıyor. Vazgeçin şu mantıksız yorumlardan artık. Ayrıca derse girse bile ne öğrenebiliyor? Söyleyeyim: Hiçbir şey öğrenilmiyor bu derslerden. Yani arkadaşı bu şekilde yargılamak çok absürt geliyor bana.

Sunuldu zaten, internet paketleri ve tabletler dağıtıldı. Herkes alamayabilir ama Technopat'a girebildiğine göre gördüğüm kadarıyla sen de canlı derslere girebilirsin. Canlı derslere katılım zorunluydu, katılmayarak maalesef bu puanları hak etmişsin.

Bu şekilde asi genç tavırlarıyla maalesef kazanamazsın.
Durumu olmayan öğrencilere hem imkan hem de not olarak yardım edildiğini kendim gördüm, düşük not alınca sisteme sallamak da iyiymiş gerçekten. Durum olup da girmeyenler zaten biliniyor, bunlardan biri de sizsiniz sanırım. Sistemin iyi olmadığı aşikâr ancak bu yorumlarla bir şey elde edemeyeceği belli.

Hayır, sunulmadı. Tabletlerin neredeyse çoğu ihtiyacı olmayan insanlara gitti. İnternet kısmında ise o internet paketleri ile EBA'daki videoları bile izleyemiyorsunuz. Üstelik arkadaş Technopat'a girdi diye canlı derse girebilecek diye bir kaide yok. Belki evinde sınırsız internet yok, nereden biliyorsun? Tek bir canlı ders (30 dakika sürer ortalama olarak) yaklaşık 500 MB internetini harcaması gerekli. Bir günde 8 derse girse yaklaşık 4 GB harcamış olur. Bu devirde kimse parayı ağaçtan toplamıyor. Vazgeçin şu mantıksız yorumlardan artık. Ayrıca derse girse bile ne öğrenebiliyor? Söyleyeyim: Hiçbir şey öğrenilmiyor bu derslerden. Yani arkadaşı bu şekilde yargılamak çok absürt geliyor bana.
Konu sahibi canlı derslere isteyerek girmiyor. Aksi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Çocuklar canlı derslere girsin diye internet kafeler ders süresince ücretsiz yapıldı. İsteyen derslere girebilir. Kaçmak için yol aramayın.

Ben canlı derslere katılmıyorum sözlülerim sınav notlarım ile orantılı geliyor. Tamamen okula, öğretmene göre değişiyor sanırım. İyi olup olmamak önemli değil. Başka okula gitsem belki daha yüksek veya düşük girilecekti notlarım. Fakat böyle diyerek dersleri salmak doğru olmaz, ben salıyorum dersleri ve hatamın farkındayım.

Bu şekilde asi genç tavırlarıyla maalesef kazanamazsın.

Hak aramak asi genç tavrı mı oldu?

Konu sahibi canlı derslere isteyerek girmiyor. Aksi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Çocuklar canlı derslere girsin diye internet kafeler ders süresince ücretsiz yapıldı. İsteyen derslere girebilir. Kaçmak için yol aramayın.
Ancak bu sistem her yerde uygulanıyor mu? Gördüğüm kadarıyla sadece bazı yerlerde uygulanıyor. Yanlışım varsa düzeltin.

Hak aramak asi genç tavrı mı oldu?
Maalesef olmayan hakkını arıyorsun. Dersler canlı oldu diye okul kavramından uzaklaşıldı. Derslere girmek zorunluydu. Durumun olduğunu düşünüyorum, eğer durumun yoksa hocalarınla konuşursun zaten anlayışla karşılarlar. Ancak imkanın olduğu halde derslere girmiyorsan artık suçunu kabul etme zamanı gelmiş.

Ancak bu sistem her yerde uygulanıyor mu? Gördüğüm kadarıyla sadece bazı yerlerde uygulanıyor. Yanlışım varsa düzeltin.
O kadarını bilmiyorum ama konu sahibinin keyfi olarak derslere girmediğini düşündüğüm için tavrım aynı şekilde.

Bu forumu kullanabildiğine ve bir şeyler yazabildiğine göre canlı ders için gereken internet erişimin ve elektronik cihazın mevcut. O hâlde canlı derse girmen için bir engel de yok. Eğitim yüz yüzeyken nasıl okula gitmen gerekiyorsa online iken de derslere katılman gerekiyor. Senin gibi keyfe keder derse girmeyenleri engellemek için notla mükafatlandırmışlar derse katılanları. Derse katılanla katılmayanın ayrılması lazım. İyi yapmış hocaların. Diğer öğrenciler enayi mi de sabahın 8'inde kalkıp bilgisayarın başına oturuyor?

Geri
Yukarı