MediaMarkt kusurlu ürün satıp iade almıyor ne yapmalıyız?

AAAplus

Kilopat
Merhaba arkadaşım geçen gün MediaMarkt'dan laptop aldı. Alırken bana sormadı kendisi de bilgisayardan anlamıyor çalışan da bir laptop önermiş ama o fiyata kötü bir laptop. Neyse eve geldi denedi çok düşük FPS alıyor Valorant da diye beni aradı, baktım sürücüler kurulu değil onları kurdum. Sonra dedi ki bir de 200TL kurulum parası vermiş MediaMarkt'da ama driver kurmamışlar. Neyse sürücüleri kurmama rağmen çok düşük FPS alıyordu mediamarkta götür iade iste dedim, gitti iade edemezmiş mağazadan alıp kutusunu açtığı için teknik servise yollamaları lazımmış eğer hatalı derlerse o zaman iade gelebilirmiş. 200TL içinde o kuruluma driver dahil deyip sıyrıldılar, neyse bilgisayar servise gitti yazılımsal bir sorun var donanımsal deyip iade yapmamışlar. Şimdi tüketici haklarına başvurabilir mi arkadaş? Yazılımsal hata olsa da hatalı ürünü iade etmek zorunda değiller mi?

Not: YouTube testlerinde bilgisayar 150FPS alıyor ama aynı ayarda gerçekte 20 30.

Son düzenleyen: Moderatör:
MediaMarkt böyle maalesef, çalışanlar prim usulü çalıştığı için dandik bilgisayarları süpermiş gibi anlatıp bilmeyen insanlara satıyorlar. Hatta tahmin edeyim arkadaşının aldığı bilgisayarın markası HP. Elektronik ürünler için yeni kanun çıktı iade kalktı. Bence temiz bir format atıp deneyin olmazsa laptopu 2. el olarak satmaya bakın.

Bilgisayara temiz format atıp deneyin sorun var ise tüketici hakları filan uğraşılır ama bayağı bir sürüyor , çalışıyorsa kullansın . Arkadaşınada tecrübe olur böyle tecrübler insana çok şey katar :)

Yok kontrol ettim ek ekran kartı çalışıyor.
Oyunları işlemcinin ekran kartıyla açıyor olabilir misiniz?
MediaMarkt böyle maalesef, çalışanlar prim usulü çalıştığı için dandik bilgisayarları süpermiş gibi anlatıp bilmeyen insanlara satıyorlar. Hatta tahmin edeyim arkadaşının aldığı bilgisayarın markası HP. Elektronik ürünler için yeni kanun çıktı iade kalktı. Bence temiz bir format atıp deneyin olmazsa laptopu 2. el olarak satmaya bakın.
Teknik ekip yazılımsal hata var demiş. Yazılımsal veya donanımsal hatalı ürünü iade almak zorundalar bence.

Yok kontrol ettim ek ekran kartı çalışıyor.

Teknik ekip yazılımsal hata var demiş. Yazılımsal veya donanımsal hatalı ürünü iade almak zorundalar bence.
Üründe herhangi bir kılcal çizik yoksa yani yeniden paketlenip satıldığında bu ikinci el denilecek bir durum yoksa 15 gün içinde iade yolu açık.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı