MediaTek Wi-Fi kartı çalışmıyor

OmerBerk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050Ti
İşlemci
Ryzen 4800H
Dün Bluetooth'um çalışmadığı için driver güncelledim ve çalıştırdım, gün içinde kullandım. Bilgisayarımı kapattım sabah açınca Wi-Fi kartımın çalışmadığını fark ettim. İnternetten yeni driver yükledim olmadı, aygıt yöneticisinden driver kaldırıp tekrar yükledim olmadı. Bluetooth düzgün çalışıyor ancak Wi-Fi kartım çalışmıyor.

Wi-Fi kartım: MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card.
Bilgisayarım: ASUS ROG STRIX G513IE-HN046

Arkadaşlar FX 506LH serisi var Gaming model. Wi-Fi kopma sorunu yasıyorum BIOS guncelleme format sürücüler guncel hiçbiri olmadı. MediaTek MT7921 Wi-Fi 6 WLAN Card model yapan cozen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Wi-Fi kart alın. En iyi çözüm bu. ASUS'a da bu MediaTek sorunlarını ilettik. AMD neye el atsa sorun oluyor.

Sorunları ilettiniz, bizlere bir geri dönüşü olacak mı acaba bunların? Yani mesela kullanıcılara Wi-Fi kartı gönderme gibi ya da özellikle kullanıcılarla iletişime geçip onlara ulaşarak cihazları için ücretsiz toplama onarım (Wi-Fi kartı değişimi) ve geri gönderme işlemi yaparlar mı? Kullanıcının bir işine yarar inşallah.

Her türlü ürünü servise yollarsanız Wi-Fi kart değişimi olmalı.

Ama değiştirdikten sonra içerisine koyacakları yeni kart da aynı model olacağından, pek de yararlı bir şey olmayacak. Ben gittim Intel marka kart aldım taktım cihaza, servise vs yollarsam da eski kartı takar öyle yollarım diye düşünüyorum.

Bir tane guncellemeden sonra BIOS'da degisen bir ayar yüzünden bu sorunun yasandigini soylemis fransiz ASUS yetkilileri bir arkadasa.

• Bilgisayarı acarken F2'ye basip BIOS'a girin.
  • F9'a basin enterlayin.
  • Sonra F10'a basip enterlayin (ayarlari resetleyip kaydediyor).
  • Benim sorunum düzeldi bu sekilde.

Bir tane guncellemeden sonra BIOS'da degisen bir ayar yüzünden bu sorunun yasandigini soylemis fransiz ASUS yetkilileri bir arkadasa.

• Bilgisayarı acarken F2'ye basip BIOS'a girin.
  • F9'a basin enterlayin.
  • Sonra F10'a basip enterlayin (ayarlari resetleyip kaydediyor).
  • Benim sorunum düzeldi bu sekilde.
Kısa bir süreliğine düzelmiş olabilir hocam bilginiz olsun, iyice test etmeden çözüm demeniz yanlış olmuş buna, zaten sürekli olan bir sorun değil ve pil gücünde çalışırken oluyor bilginiz olsun.

Arkadaşlar aynı sorunu yaşadım bir sürü şey denedim BIOS falan her şeyi denedim en son Windows Update girip güncelleştirmeyi denetledim ve MediaTek güncellemesini gördüm düzeldi ama aygıtı sil, güncelle gibi şeylerde yaptım muhtemelen silince güncelleme geldi ve düzeldi.

Geri
Yukarı