Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Merhaba arkadaşlar, Corsair K60 rbg pro cherry viola swithli modeli aldım ama yaylardan çıkan çınlama sesi beni çok rahatsız ediyor. Konu çoğu arkadaş swithcelerini söküp lube etmiş lakin viola anahtar sökülemiyor sadece yapabildiğim altından erişim sağlamak önerisi olan arkadaş varmıdır acaba ?

Dosya Ekleri

• IMG_4278.JPG
    IMG_4278.JPG
    76,6 KB · Görüntüleme: 103
İki kez alisveris yaptik, 7-8 gunde sorunsuz geldi ikisi de.

Switch'lere karisim, stabilizerlere gres gibi koyu olan uygulaniyor genellikle.

Stabilizerleri kesmek için kucuk elektronik yan keski denen bir alet var o fena degil.

Sorbathane ya da silikon tabaka kullananlar var ama bulamadim ben ikisini de. O yuzden neoprene kumas kullandim ben son klavyede ama sart degil bence para verip malzeme almak.

Pardon görmemişim bildirimde gelmedi galiba sağ ol.

Merhaba arkadaşlar, Corsair K60 rbg pro cherry viola swithli modeli aldım ama yaylardan çıkan çınlama sesi beni çok rahatsız ediyor. Konu çoğu arkadaş swithcelerini söküp lube etmiş lakin viola anahtar sökülemiyor sadece yapabildiğim altından erişim sağlamak önerisi olan arkadaş varmıdır acaba ?
Viola switchler self-lubricating diye geçiyordu, çınlama sesini önlemek için alta sünger vs doldurabilirsiniz belki ama garantiyi ne duruma sokar bir fikrim yok maalesef.

SKF lgmt 3/0.125 çok amaçlı gres yağını switchlerde kullanırsam problem yaşar mıyım? Yoksa sadece stabilizerlerde mi kullanmam gerekir?

Yogun bir kivama sahip. 1-2 switchte az miktarda ve cok ince bir tabaka seklinde deneyip karar verebilirsin. Benim fikrim cok yogun oldugu icin iyi olmayacagi yonunde.

Viola switchler self-lubricating diye geçiyordu, çınlama sesini önlemek için alta sünger vs doldurabilirsiniz belki ama garantiyi ne duruma sokar bir fikrim yok maalesef.
Self-lubricating ne demek tam olarak bilmiyorum ama ürünü daha önce söktüm üst demir plakası komple geliyor anakart ile birlikte ve altta sadece plastik yüzey kalıyor fotoğrafını paylaşıcağım oraya sıkıştırma yapabilir dediğiniz izolasyonu lakin bu sorunu kesecek gibi durmuyor ya ses kaydı da paylaşmaya çalışacağım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_4283.JPG
    IMG_4283.JPG
    335,8 KB · Görüntüleme: 88
Bugün
Konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama böyle bir konu bulduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Klavyemin space tuşunun sesinden hiç mutlu değilim. Space tuşunun tam ortasına basınca ses tok geliyor ama yine tam istediğim gibi değil, kenarlara açıldıkça gelen seste değişiyor bunu çözmemin herhangi bir yolu var mı? Ayrıca stabilizerleri yağlamak için eski mesajlarda gördüğüm kadarıyla "SKF lgmt 3/0.125" bu iş için uygun. Eğer yağlama yaparsam kenara doğru açıldıkça gelen ses değişebilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sesler bu şekilde
Bugün yağ elime geçti ve denemelerimi yaptım. Sonuçtan fazlasıyla memnunum. Yaptığım işlemlere gelirsek; Switchlerin içini açıp sürtünen yerlere ve yaya çok ince bir tabaka halinde yağı uyguladım, stabilizerlerin ses yapan ayağını kesip yine diğer videolardakine uygun şekilde yağlamasını yaptım ve son olarakta stabilizerlerin oturduğu yere kağıt bant uygulaması yaptım ki hareket edip fazladan ses çıkartmasınlar diye.

İlk defa switchleri açacak arkadaşlar için şu uyarıda bulunmak isterim, switchleri dikkatli ve aceleci bir şekilde açarsanız muhtemelen bütün parçalar bir havai fişek edasıyla etrafa dağılacaktır. O yüzden sakince açmanızı tavsiye ederim.

Bu da tüm işlemler yapıldıktan sonra işlem yapılan tuş ile yapılmayan tuşun karşılaştırması.

Self-lubricating ne demek tam olarak bilmiyorum ama ürünü daha önce söktüm üst demir plakası komple geliyor anakart ile birlikte ve altta sadece plastik yüzey kalıyor fotoğrafını paylaşıcağım oraya sıkıştırma yapabilir dediğiniz izolasyonu lakin bu sorunu kesecek gibi durmuyor ya ses kaydı da paylaşmaya çalışacağım
Arkadaşlar yardımcı olabilecek olan varmı ?

Geri
Yukarı