Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Merhaba arkadaşlar, Corsair K60 rbg pro cherry viola swithli modeli aldım ama yaylardan çıkan çınlama sesi beni çok rahatsız ediyor. Konu çoğu arkadaş swithcelerini söküp lube etmiş lakin viola anahtar sökülemiyor sadece yapabildiğim altından erişim sağlamak önerisi olan arkadaş varmıdır acaba ?

Herkese merhabalar. Rustem cherry yerine gateron switch (sari, siyah, kirmizi) hic denedin mi ? Ilk mekanigim cherryydi benim de bi ara baya ugrastim hatta frankestein ergo clear bile yaptim iki cherry birlestirerek ama spring degistirmeden bahsettigin pingi hicbirzman tam gideremedim, bilginize :)

Herkese merhabalar. Rustem cherry yerine gateron switch (sari, siyah, kirmizi) hic denedin mi ? Ilk mekanigim cherryydi benim de bi ara baya ugrastim hatta frankestein ergo clear bile yaptim iki cherry birlestirerek ama spring degistirmeden bahsettigin pingi hicbirzman tam gideremedim, bilginize :)
Bilgi için çok teşekkür ederim Cherry MX Speed LP switchli klavyeye geçtim kafam çok rahat etti çok memnun kaldım, yorumunuz için çok teşekkür ederim sağolun :)

Bilgi için çok teşekkür ederim Cherry MX Speed LP switchli klavyeye geçtim kafam çok rahat etti çok memnun kaldım, yorumunuz için çok teşekkür ederim sağolun :)

Corsair'da speed silver kullaniyorum hala oyun oynamak icin cok iyi geldi ama typing icin biraz can sikabiliyor aktif oldugu nokta cok yukarda hizli olmasi icin tabiki :) Arkadaslar dielectric grease olarak ne kullaniyorsunuz onu da disardan almak istemiyorum, iyi gunler herkese

Corsair'da speed silver kullaniyorum hala oyun oynamak icin cok iyi geldi ama typing icin biraz can sikabiliyor aktif oldugu nokta cok yukarda hizli olmasi icin tabiki :) Arkadaslar dielectric grease olarak ne kullaniyorsunuz onu da disardan almak istemiyorum, iyi gunler herkese
Hocam bir şey sorcam. Bu custom işini yaptırabileceğim yerler var mı? Kendi elime güvenemiyorum da.

Hocam bir şey sorcam. Bu custom işini yaptırabileceğim yerler var mı? Kendi elime güvenemiyorum da.
yapan builderlar var ya 100$ fln amerika'da yolluyorsunuz her parcayi lube ya da lubesuz yapiyorlar youtuber keyboard inceleyenlerden tae types yapiyor mesela ama daha ucuza yapanlar da var. TRde tanimiyorum maalesef :( o yuzden lehim desolder fln hepsini yapa yapa ogrendim, ucuz bi klavye alip desolder sonra solder baya kolay ogreniliyor tavsiye ederim dusunuyorsaniz

Yapan builderlar var ya 100$ falan Amerika'da yolluyorsunuz her parcayi lube ya da lubesuz yapiyorlar YouTuber keyboard inceleyenlerden tae types yapiyor mesela ama daha ucuza yapanlar da var. TR'de tanimiyorum maalesef :( o yuzden lehim desolder falan hepsini yapa yapa ogrendim, ucuz bir klavye alip desolder sonra solder bayağı kolay ogreniliyor tavsiye ederim dusunuyorsaniz.

Bütçem çok kısıtlı sırf mekanik klavye hissiyatını almak için 150 TL'ye mekanik klavye aldım. Sabah akşam klavye Custom videoları falan izliyorum. Canım çekiyor ama şu anki klavyem denersem bozma ihtimalinden çok korkuyorum. Çok hassas bir işlem gibi duruyor.

Bu konunun onceki mesajlarinda var iki onerilen urun. Stabilizerler icin ikisi de uygun.

Bütçem çok kısıtlı sırf mekanik klavye hissiyatını almak için 150 TL'ye mekanik klavye aldım. Sabah akşam klavye Custom videoları falan izliyorum. Canım çekiyor ama şu anki klavyem denersem bozma ihtimalinden çok korkuyorum. Çok hassas bir işlem gibi duruyor.
bu durumda en mantiklisi biraz bekleyip hot-swap almak bence sizin icin, hem yaglama fln dolu key deneyebilirsiniz 100-150 dolara cok mantikli hot-swap kitler var idabao fln bi bakin derim
Bu konunun onceki mesajlarinda var iki onerilen urun. Stabilizerler icin ikisi de uygun.
tesekkurler bakayim

GamaKay MK61 Yellow V2 Switch klavyem var. 2 gün önce falan geldi herhâlde. Başta yoktu, sol Shift tuşunun takılması gibi his vardı, sonra söktüm. Evde yağ yoktu. Holee mod ayak kesme ve yağ olmadığı için Vazelin kullandım. Terse takmışım herhâlde plastikleri geçirmeyi. O takılma vardı, çıkardım, demire bir daha baktım, olabildiğince düzelttim elle. Mürekkep, kalem uçları taktiğini bilmiyordum. Taktım, oldu, ses toklaştı ama Vazelin'den biraz ağırlaştı fakat şu an sorun yok.

O takılma sorunu neden olur? Sökmeden ya da yağ gitmeden yapılabilir miydi? Hangi yağları önerirsiniz? Dielektrik gres nereden bulurum? Stab plastiği arasına ne, demirlere hangi yağı önerirsiniz? Ses eskiye istesem orijinale çevirebilir miyim? Stab ayakları kestiğim amacı ne? Aslında o en çok neye etki ediyor?

PCB zarar vermesi engelliyorsa bazıları bant koymadan yapıyor holee mod yaparken bir videodaki adam. Bir açık olan delik ve kapalı deliğe doğru yuvarlayıp yapıyordu, ben de öyle yaptım. Duvara sürtme hissi yok ama sürtüyor mudur? Switchlere de yapmak istiyorum. Hangi yağ iyi olur? Sprey kolay ama Türkiye'de çok pahalı. Neler yapmamı önerirsiniz? Bu modlama işine sonra girerim diyordum, klavyeden mecbur kaldım. Lube işlemi sonrası ses biraz azalıyor sanki. Güzel sesi olsun ama orta olsun istiyorum. Kesinlikle hoşuma gider mi, yoksa orijinal yapmak istesem ayak kessem bile yapabilir miyim? Bu GamaKay hangi yağ kullanıyor? Beyaz renk yağdı. Ben Banggood'a sordum, yine de belki bilen vardır diye sordum.

Yardımcı olursanız sevinirim. Zaten stab yağlıydı ama en çok sesi hangisi azaltmış olabilir? Holee mod mu, yoksa ayak kesme mi en çok etki eder? Hole çıkarsam orijinal ses mi olur, ayak kesik olduğundan farklı mi olur? Yağ ses farkı mı yapar, en çok hissiyat mı, kafam bayağı karıştı. Genel videolar G0 Switch içine metallere gres yapıyor ama bir arkadaş G00 alırsın, hem switch hem stab duvarlarına sürersin, metali de gres yaparsın dedi. Dielektrik gres nereden bulurum? İnternete yazdım. Türkiye'de pek bulamadım. Sizce hangisini yapsam iyi olur? Yellow switchler, yumuşak switchler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı