Mekanik Klavye tavsiyesi

orhan yıldız

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim gayet güncel fakat 5 yıl önce almış olduğum klavyeyi kullanıyorum. Uzun süreli kullanımda genişliği uzun olması dolayısı ile omuzlarımda ağrı yapıyor. Soldaki tuşları kullanmıyorum fakat tak-çıkar olmasını isterim, gözümüz alıştı komple vazgeçemeyeceğim.
10 parmak kullanabileceğim bir klavye olmasını, ayarlanabilir RGB olması da iyi olur. Son olarak switchler, red mi olmalı blue mu? Tam karar veremedim. Bütçe konusuna gelirsek malum A101'den filtreleyip en yakındaki ürünleri yazan sözde uzmanlara karşı belirtmiyorum. Sistemim güncel olması dolayısı ile dayanıklı olup uzun yıllar hizmet etmesini belki Home ofis işler içinde kullanıma yatkın olmasını isterim.

Clicky, yani dokunulduğunda ''çıt'' tarzı sesler çıkartan Blue modelleri genel de LoL tarzı oyunlar oynayan veya sesi hoşuna giden kişiler tarafından tercih edilir. Red aksine sesi azdır ve tepkime süresi Blue switche göre biraz daha iyidir. Bütçenizi belirtirseniz net bir model belirtebilirim.

Son düzenleme:
Eğer gece oyun oynuyorsan veya ailenle yaşıyorsan Blue Switch almanı tavsiye etmem. Geceleri çok fazla ses çıkarıyor. Evin çoğu odalarına sesler gidiyor, alacaksan Red Switch vb almanı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clicky, yani dokunulduğunda "çıt" tarzı sesler çıkartan Blue modelleri genel de LoL tarzı veya sesi hoşuna giden kişiler tarafından tercih edilir. Red aksine sesi azdır ve tepkime süresi Blue Switch'e göre biraz daha iyidir. Bütçenizi belirtirseniz net bir model belirtebilirim.

E-sporcu falan değilse önemli şeyler değil bunlar. Zevke göre karar vermek en doğrusu.

Clicky, yani dokunulduğunda ''çıt'' tarzı sesler çıkartan Blue modelleri genel de LoL tarzı veya sesi hoşuna giden kişiler tarafından tercih edilir. Red aksine sesi azdır ve tepkime süresi Blue switche göre biraz daha iyidir. Bütçenizi belirtirseniz net bir model belirtebilirim.
Ses çıkarıyor, bunu biliyorum da hangisini sevmem lazım, onu bilmiyorum. Esasında 2 tipte olacak kafana göre takılacaksın. Kafa patlatmıyorsa Blue basım hissi bir şekilde veriliyor ise red olsun diyorum bir ileri bir geri yani. Bütçe olarak sınır koymuyorum, 1080P için sistem toplarken de en kaliteli ürünleri almıştım. Yine de sistemin temel yapıtaşı olmadığından makul bir şey olmalı 1-1,5 bandında.

Red Switch ile Blue arasındaki tek fark Blue Switch klavye çıkır çıkır ses çıkartıyor cidden çok hoş bir ses ama gece kesinlikle rahatsızlık verir.

Bütçe belirtmemişsiniz fakat bu ideal.
Zaten hemen hemen aynı kalitede siz ekstra olarak multi Media tuşu bilek desteği gibi bileşenlere önem veriyorsanız daha pahalı ürünlerede bakabilirsiniz ama bence bu yeterli olacaktır.

Ses çıkarıyor, bunu biliyorum da hangisini sevmem lazım, onu bilmiyorum. Esasında 2 tipte olacak kafana göre takılacaksın. Kafa patlatmıyorsa Blue basım hissi bir şekilde veriliyor ise red olsun diyorum bir ileri bir geri yani. Bütçe olarak sınır koymuyorum, 1080P için sistem toplarken de en kaliteli ürünleri almıştım. Yine de sistemin temel yapıtaşı olmadığından makul bir şey olmalı 1-1,5 bandında.
Benim attıklarımın dışında şuna da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı