Mekik çekerken göbek altında ağrı oluşması

Kozmos

Hectopat
Merhaba. Ben mekik çekince göbeğimin alt taraflarına bir ağrı giriyor. Sanki bir yumru varmış gibi, içimde bir şeylerin şiştiğini hissediyorum, sonra geri iniyormuş gibi. Bu bir kaç defa tekrarlıyor. Birden çıkıp içeriden darbe yiyorum gibi. Bu son 1 yıldır oluyor, önceleri böyle olmazdı. Nette araştırdım bir şey bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben mekik çekince göbeğimin alt taraflarına bir ağrı giriyor. Sanki bir yumru varmış gibi, içimde bir şeylerin şiştiğini hissediyorum, sonra geri iniyormuş gibi. Bu bir kaç defa tekrarlıyor. Birden çıkıp içeriden darbe yiyorum gibi. Bu son 1 yıldır oluyor, önceleri böyle olmazdı. Nette araştırdım bir şey bulamadım.
Bir zamanlar bende hevesle mekik çekmeye başladığım zamanlarda, yanılmıyorsam mekik çekmeye başladıktan belli bir süre sonra dediğine benzer durum bende de oluyordu. Ama ben göbeğin altı kısmında yatay bir şekilde kesik varmış gibi hissederdim. Neden olurdu bende bilmezdim ama aldırmadan devam ederdim. Sonuç olarak bıraktım yıllar geçti şuan tekrar başlasam olur mu bilmiyorum.
Doktora gitmeniz gerekli, burada söylenenlerin kesin olduğuna dağir bir şey yok.
Dostum doktorlar her sorunu anlayamıyorlar. Tahminimce bu arkadaşın sorununu da pek anlamayabilirler. Yine doktora gitsin ama bana doktor konusunda pek umutlu gelmedi. Eğer gidebileceği yerlerde spor salonu varsa gidip oradaki eğitmenlerden fikir alabilir. Belki oradaki eğitmenlerin, daha önce eğittikleri kişilerde böyle bir şeye rastlamış olabilirler.

Yanıyor. Demek ki yağ yakıyorsunuz.
Yıllardır spor yaparım, yağ yakmanın verdiği acıyı bilirim bu o değil.
Hamlama olabilir
Sanmıyorum. Hamlama olsa bunu bahsettiğim yerde hissetmezdim büyük ihtimalle.
Bir zamanlar bende hevesle mekik çekmeye başladığım zamanlarda, yanılmıyorsam mekik çekmeye başladıktan belli bir süre sonra dediğine benzer durum bende de oluyordu. Ama ben göbeğin altı kısmında yatay bir şekilde kesik varmış gibi hissederdim. Neden olurdu bende bilmezdim ama aldırmadan devam ederdim. Sonuç olarak bıraktım yıllar geçti şuan tekrar başlasam olur mu bilmiyorum.
Peki bir soruna yol açtı mı?

Bıkın bölgesi ise hamlamadir büyük ihtimalle yüzmeye uzun zamandır gidiyorum kendimi çok zorlasam mekik çekerken benimde bıkınım ağrıyor hala

Göbek deliğinin altında 10 cm lik alan
Karın kaslarında bir agrı ise hamlamadır o
Sana önerim bir hafta beklemen kendini aşırı zorladıysan bile 1 haftada geçecektir kendini bir kaç gün canın acırsa korkma normaldir günden güne azalacaktır.

Son düzenleme:
Peki bir soruna yol açtı mı?
Ben senin gibi uzun süreliğine spor yapmadığım için, etkisini görmedim. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi biraz ara vermeyi deneyebilirsin, yanlış bilmiyorsam sporcularda bazen kısa süreliğine ara vererek vücudunu dinlendiriyorlardı. Belki senin de böyle bir dinlenmeye ihtiyacın vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı