Memleket ve Zafer Partisini destekleyenler ikinci turda Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi?

Umrumda değil. Bir adaya oy atıyorum diye kölesi olmuyorum hocam. Kendi fikirlerim var.

Hayırdır hocam siz kimsiniz de beni, benim düşüncelerimi yargılıyorsunuz? Kılıçdaroğlu isterse bir milyon kere söylesin madem niyeti iyiydi ''loser'' kimliğini terse çevirmek için aday olmaya çalışmasaydı. Ya geçilmezse peki? Tamamen yetkili bir Kılıçdaroğlu'nu göze alabiliyor musun?

@emrullah inan Oy bölünmesi yok ne anlatıyorsun?
Kendi fikrim var diyorsunuz ama birbirine zıt iki isme oy atacam diyorsunuz. Muharrem İnce ile Erdoğan'ın neresi benziyor birbirine? Kendi fikriniz hangisi? İnce'ye mi yakın Erdoğan'a mı? İkisi birbirine tamamen zıt.

Hakaret etmeden konuşursan sana yakışan cevabı veririm.

Kendi fikrim var diyorsunuz ama birbirine zıt iki isme oy atacam diyorsunuz. Muharrem İnce ile Erdoğan'ın neresi benziyor birbirine? Kendi fikriniz hangisi? İnce'ye mi yakın Erdoğan'a mı? İkisi birbirine tamamen zıt.
Erdoğan'ın hangi özelliğini beğeniyorsunuz? diye ben sorayım muhakkak vardır. Buna göre cevabımı vereceğim.

Kendi fikrim var diyorsunuz ama birbirine zıt iki isme oy atacağım diyorsunuz. Muharrem İnce ile Erdoğan'ın neresi benziyor birbirine? Kendi fikriniz hangisi? İnce'ye mi yakın Erdoğan'a mı? İkisi birbirine tamamen zıt.

Erdoğan'ın hangi özelliğini beğeniyorsunuz? Diye ben sorayım muhakkak vardır. Buna göre cevabımı vereceğim.

Hayırdır hocam siz kimsiniz de beni, benim düşüncelerimi yargılıyorsunuz? Kılıçdaroğlu isterse bir milyon kere söylesin madem niyeti iyiydi ''loser'' kimliğini terse çevirmek için aday olmaya çalışmasaydı. Ya geçilmezse peki? Tamamen yetkili bir Kılıçdaroğlu'nu göze alabiliyor musun?
21 Yıllık sinir biraz size patladı ama yazdıklarınız da hiç akıl mantık sahibi bir insanın yazacağı türden cümleler değil. Oy verirken umarım vicdanınızı ve aklınızı kullanırsınız, iyi akşamlar.

Güzel niyet okuma hocam. Fal bakma da falan da başarılısınızdır. Yok troll yok AKP'li falanlar havada uçuşuyor. Ben Kılıçdaroğlu'nun ego tatminine ortak olmak zorunda mıyım? Kaldı ki sorun kişisel değil düşünceleri, milliyetçi olmaması, HDP ile fazla samimi olması.
Ben Memleket Parti'liyim ve İnce'ye oy vereceğim. Ama İnce'nin alacağı en fazla %10. 2. tura kalma ihtimali bana göre yok.

Madem ikinci turda oy isteyecekler bu insanlardan onlarında hassasiyetini giderecekler. Yoksa hepsinin ikinci turda boykot etmeye hakkı var. Kafanıza göre "durumdan memnunlar demektir" demeyi de kesin. Bu tip laflarınız doğrudan AKP'ye oy olarak gidecektir. İnsanları sinirlendirmeyin. Son derece kritik olarak görülen şu seçimde iş sadece siyasilere kalmıyor. Seçmenler de en az siyasiler kadar kullandığı lafa dikkat etmeli.

Şunu da eklemek istiyorum. CHP'nin asıl başarısızlığı seçmen kitlesinden kaynaklı. Üstenci laflarla gelebilecek oyları da engelliyorlar. Sözde kendilerine yakın gibi görünen kendini "solcu" olarak lanse eden tipler (gazeteci-youtuber-ünlü) şimdiden "madem öyle git Erdoğan'a ver oyunu" diyebilecek kadar zeki. Zaten yönetimi berbat olan neden seçim kazanamadığını bir türlü anlayamamış, kazandığı seçimlerin de aslında nasıl kazanıldığından bihaberken seçmeni de böyle devam ederse ikinci tura bile kalmadan seçimi kaybedecekler. Farkında değiller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi fikirlerimi sayayım. Türk vatanında Türk kimliğinin azınlık olmayacağı ve hak ettiği değerden daha azına layık gören her türlü kişi ve oluşumun da karşısındayım.

Kılıçdaroğlu'nun şu an oturduğu koltuk bile kendi vasıfları düşünüldüğünde hayli fazladır. CHP koltuğu yüce bir koltuktur. Orada zamanında İsmet Paşa, Ecevit gibi şahsiyetler bulunmuştur.

Tek adam rejimine karşıyız deyip slogan atan arkadaşlar! Bu adam muhalefet partisinde 2009'dan beri görev yapıyor. 14 Yıldır 2019 seçimleri hariç tek icraati kaybetmek. Neden razı oluyorsunuz? Neden göz yumuyorsunuz? Bu mühim seçime neden bu adamla giriyorsunuz ve sesinizi çıkarmıyorsunuz? Neden milletin temsilcisi olması layık görülen bu adama oy atasınız?

@BirForumcuKişi Bu uslüp ile en yakın semt pazarına gidip bağırabilirsiniz hocam. İlk baştaki cümleden sonra yazınızı okumaya tenezzül etmiyorum.

Kendi fikirlerimi sayayım. Türk vatanında Türk kimliğinin azınlık olmayacağı ve hak ettiği değerden daha azına layık gören her türlü kişi ve oluşumun da karşısındayım.

Kılıçdaroğlu'nun şu an oturduğu koltuk bile kendi vasıfları düşünüldüğünde hayli fazladır. CHP koltuğu yüce bir koltuktur. Orada zamanında İsmet Paşa, Ecevit gibi şahsiyetler bulunmuştur.

Tek adam rejimine karşıyız deyip slogan atan arkadaşlar! Bu adam muhalefet partisinde 2009'dan beri görev yapıyor. 14 Yıldır 2019 seçimleri hariç tek icraati kaybetmek. Neden razı oluyorsunuz? Neden göz yumuyorsunuz? Bu mühim seçime neden bu adamla giriyorsunuz ve sesinizi çıkarmıyorsunuz? Neden milletin temsilcisi olması layık görülen bu adama oy atasınız?
Bugün yurt dışına çıkmak isteseniz kıytırık bir Afrika ülkesi bile vize istiyor, açın bakın Türk pasaportunun değeri kağıt parçasından ibaret. Türk imajı yine aynı şekilde rezalet durumda. Ülkede 10 milyondan fazla mülteci var ve almaya devam ediyoruz. Oy vermeyi düşündüğünüz kişi sığınmacılara 40 milyar dolar harcadık harcamaya da devam edeceğiz diyor. Kendi halkına borç kredi karşılığı ev verirken Suriye'de 1 milyon ev yapmakla övünüyor. Daha sayamadığım onlarca Türk karşıtı politikası var. Kendinizle çelişiyorsunuz resmen.
Size göre bu saydıklarımın sebebi Kılıçdaroğlu, sanki 20 yıldır devleti Kılıçdaroğlu yönetiyor da bu saydığım sorunları çözmesi için Erdoğan'a oy vereceğiz. Bu sorunları bırak çözmesini, başımıza musallat eden kendisi zaten.

Bugün yurt dışına çıkmak isteseniz kıytırık bir Afrika ülkesi bile vize istiyor, açın bakın Türk pasaportunun değeri kağıt parçasından ibaret. Türk imajı yine aynı şekilde rezalet durumda. Ülkede 10 milyondan fazla mülteci var ve almaya devam ediyoruz. Oy vermeyi düşündüğünüz kişi sığınmacılara 40 milyar dolar harcadık harcamaya da devam edeceğiz diyor. Kendi halkına borç kredi karşılığı ev verirken Suriye'de 1 milyon ev yapmakla övünüyor. Daha sayamadığım onlarca Türk karşıtı politikası var. Kendinizle çelişiyorsunuz resmen.
Kendimle falan çelişmiyorum. Libya Tezkeresine hayır diyen. Suriye'de ne işimiz var diyen bir adama karşı olduğumu ve dik durduğumu söylüyorum. Kuzey Irak'daki oluşumla çok yakın bir ilişki kuran ülken olduktan sonra her yere vizeyle gitsen ne işe yarar?

Bunu dememdeki sebep ise çoğu insanın KIBK Yönetiminin Türkiye'ye yardım teklif edip hükümet reddince hükümete laf atmasıydı. Kılıçdaroğlu bu diplomatik girişimi belki yapar belki yapmaz bilemem ama onu destekleyen insanlar arasında bulunan ve ''bu zor zamanda siyasetin zamanı mı'' deyip bu olayı küçümseyen arkadaşların düşüncesi yüzünden söyledim.

Bu vermiş olduğunuz cevap adamın neden CHP'ye oy vermesi gerektiğiyle alakalı değil. Bu cevap neden AKP'ye oy vermemesi gerektiğini gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı