Memleket ve Zafer Partisini destekleyenler ikinci turda Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi?

Seçime 20-30 gün kala Millet İttifakı dağılacak birbirlerine girecekler. Büyük ihtimalle HDP üzerinden dağılma yapılacak yada İYİ Parti bahane edilecek. Pazarda karpuz satar gibi ona 3 bakanlık ona 5 ona şu ona bu yaparsa Kılıçdaroğlu elde edeceğide budur zaten. Ben büyük ihtimalle oy kullanmayacağım ama, HDP üzerinden anlaşmalar vs çıkmaya başlarsa gider inadına Reis'e basarım.

Ne dediğinizi anlamadım ama ben de çelişebilirim hiçbirimiz kusursuz değiliz sonuçta.
Yapılan bir hatayı söylemek isterim, şimdi şunu diyorlar cumhur-millet ittifakları varken diğerlerine oy atılmaz. Kusura bakmayın şimdiden Ekmelettin vakasına döndü, bunu demokrasi karşıtları planlı yapıyor, bunun sonucunda 2014 seçimlerindeki gibi %25 sandığa gitmez, bunun sonucunda 2. turda Erdoğan %40 oy alsa %75 katılımdan dolayı % 53,33 ile kazanır. Herkes gitsin 1. turda istediğine oy versin, en büyük tehlike sandığa gitmemektir. Diğer büyük tehlike de anayasanın çiğnenerek seçime sokulmasına hayıflanmakla yetinenlerdir, Erdoğan aday olamaz. Ancak anayasayı bir şekilde çiğneyip yarışa dahil edilirse o masadakiler de gerekeni yapmazsa onlara oy veren de suçludur, tüm saçmalıkları yapıp sonra dümenden kaybedip suçu millete atamazlar.

Ben büyük ihtimalle oy kullanmayacağım ama, HDP üzerinden anlaşmalar vs çıkmaya başlarsa gider inadına Reis'e basarım.
Zamanında Erdoğan, Davutoğlu, Babacan ve HDP ile çözüm sürecinde destek alarak Andımızı kaldırdı, eğer Atatürk'ün yaptıkları ile sorununuz varsa düzen partilerinin hepsine verebilirsiniz, hepsi aynı.

Dediği olay mülteciler üzerinden laf atıyorsunuz ama çözümünüz olan olasılıkta da Babacan var. Babacan entegrasyon diyor'' demek istemiş.
Özdağın mücadelesini entegrasyoncu sarı muhalefetin marifeti gibi görmek yanılgıdır. Bu arada biraz sakin olmanı öneririm, düzen partilerinin oyunlarına gelmeyelim.

Zamanında Erdoğan, Davutoğlu, Babacan ve HDP ile çözüm sürecinde destek alarak Andımızı kaldırdı, eğer Atatürk'ün yaptıkları ile sorununuz varsa düzen partilerinin hepsine verebilirsiniz, hepsi aynı.
Kaçırdığınız nokta tam olarak şurası; AKP zaten ciddi anlamda oy kaybetti ama gidipte HDP ile anlaşma söz vs yapılırsa bırakın AKP oylarını, kendi seçmeninden'de oy kaybetmeye başlarlar. Kılıçdaroğlu adaylıkta direterek zaten hata etti, Sn. Akşener'in masaya dönmesi ve yanında bulunması üzerine 2 Başkanı CB yardımcısı olarak zoraki şekilde atayacağını bildirdi. Konuşmasını dinlerseniz/okursanız '' evet herkesin adayı değilim biliyorum ama bakın biz hep birlikte adayız oy vermemezlik yapmayın '' diyor kısacası. Bunun üzerine HDP olayları vs çıkmaya başlarsa AKP den kayan seçmenlerin haricinde kendi seçmenindende oy kaybeder.

Kaçırdığınız nokta tam olarak şurası; AKP zaten ciddi anlamda oy kaybetti ama gidipte HDP ile anlaşma söz vs yapılırsa bırakın AKP oylarını, kendi seçmeninden'de oy kaybetmeye başlarlar. Kılıçdaroğlu adaylıkta direterek zaten hata etti, Sn. Akşener'in masaya dönmesi ve yanında bulunması üzerine 2 Başkanı CB yardımcısı olarak zoraki şekilde atayacağını bildirdi. Konuşmasını dinlerseniz/okursanız '' evet herkesin adayı değilim biliyorum ama bakın biz hep birlikte adayız oy vermemezlik yapmayın '' diyor kısacası. Bunun üzerine HDP olayları vs çıkmaya başlarsa AKP den kayan seçmenlerin haricinde kendi seçmenindende oy kaybeder.
Düzen partilerinin kutsalı yoktur, kapalı kapılar ardında hepsi birbiri ile anlaşır. Bahçeli ne demişti yakın zamanda hatırlarsan, HDP ile görüşmek doğal ve doğru adımdır diyor, düzen partileri yanar döner.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düzen partilerinin kutsalı yoktur, kapalı kapılar ardında hepsi birbiri ile anlaşır. Bahçeli ne demişti yakın zamanda hatırlarsan, HDP ile görüşmek doğal ve doğrudur diyor, daha ötesi var mı ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum yazdıklarımı ya okumuyorsun ya geçmiyor sana.. Hala daha onlarda HDP ile görüşüyor vs konusuna geliyorsun.

Dostum yazdıklarımı ya okumuyorsun ya geçmiyor sana.. Hala daha onlarda HDP ile görüşüyor vs konusuna geliyorsun.
Yazdıklarını gayet iyi anladım, ortalığı bulandırmakta bir seçim kazanma şeklidir, sarı muhalefet kendisine güvenmiyorken vatandaştan destek alamaz, ikdidar olmaya oynamıyor bunu bilin.
Bunun üzerine HDP olayları vs çıkmaya başlarsa AKP den kayan seçmenlerin haricinde kendi seçmenindende oy kaybeder.
Ayrıca HDP zaten yapacağını yapacak, KK ayağına çağırmalarından bunu anlıyoruz, bunun içinde AKP'ye oy verilmez.

Yazdıklarını gayet iyi anladım, ortalığı bulandırmakta bir seçim kazanma şeklidir, sarı muhalefet kendisine güvenmiyorken vatandaştan destek alamaz, ikdidar olmaya oynamıyor bunu bilin.

Ayrıca HDP zaten yapacağını yapacak, KK ayağına çağırmalarından bunu anlıyoruz, bunun içinde AKP'ye oy verilmez.
Bende bu sebepten bekleyip göreceğiz diyorum hocam. Ortalık artık çok şeffaf. Tarafsız gibi görünmek isteyen HaberTürk kanalı bile Millet İttifakına kaymaya başladı. Uğur Dündar canlı yayındaydı bugün. Reis hatta hepsini not ediyoruz seçimden sonra hesabını soracağız diye açıklama bile yaptı. Herşey ortada olacak yani bekleyip göreceğiz.

Bende bu sebepten bekleyip göreceğiz diyorum hocam. Ortalık artık çok şeffaf. Tarafsız gibi görünmek isteyen HaberTürk kanalı bile Millet İttifakına kaymaya başladı. Uğur Dündar canlı yayındaydı bugün. Reis hatta hepsini not ediyoruz seçimden sonra hesabını soracağız diye açıklama bile yaptı. Herşey ortada olacak yani bekleyip göreceğiz.
Bu süreçte düzen partilerinin arasında danışıklı dövüşten başka bişey çıkmaz, bekleyip göreceğiz.

Zafer AKP'ye de basabilir. Malum öyle bir potansiyelleri mevcut.

Şöyle bir okudumda yazılanları vay be dedim. Şimdi ince adaylıktan çekildi, Erdoğan önde ama seçim ikinci tura kaldı. Seçimde CHP'nin ve seçimden sonra CHP'lilerin birçok kötü olaylarda isimleri çıktı. Anketler yalan söyledi, deprem bölgesinde yapılan provakasyonlar boş çıktı ve deprem bölgesinde Erdoğan siyasi hayatının en büyük desteğini gördü. Sinan oğan ise istediğini aldı ve belirleyici kitle oldu.
Şimdi burada konuşan arkadaşlara tarafsız olarak soruyorum fikirleriniz hâlâ aynı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı