Memleket ve Zafer Partisini destekleyenler ikinci turda Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi?

Kendimle falan çelişmiyorum. Libya Tezkeresine hayır diyen. Suriye'de ne işimiz var diyen bir adama karşı olduğumu ve dik durduğumu söylüyorum. Kuzey Irak'daki oluşumla çok yakın bir ilişki kuran ülken olduktan sonra her yere vizeyle gitsen ne işe yarar?

Aynı adam Tank palet fabrikasının Araplara satılmasına da karşı çıkmıştı. Suriye konusunda da katılıyorum. Suriye'ye girdikte ne oldu tüm Suriyeliler bize geldi hazinemiz darmadağın oldu, Emevi camiinde namaz kılacağız derken İstanbul'dan olduk. Ayrıca yaptığınız da demagoji sayılır konuyu değiştirip işi vatan millet Sakarya'ya çeviriyorsunuz.

Bu vermiş olduğunuz cevap adamın neden CHP'ye oy vermesi gerektiğiyle alakalı değil. Bu cevap neden AKP'ye oy vermemesi gerektiğini gösteriyor.

Arkadaş ikinci turda boş oy atmak veya boykot etmek yerine Erdoğan'a oy vereceğini söyledi ona ithafen yazdım.

Arkadaş ikinci turda boş oy atmak veya boykot etmek yerine Erdoğan'a oy vereceğini söyledi ona ithafen yazdım.
Kral demokrasinin tüm ülkeye gelmesi için önce partisinden yayılması lazım. Diğeri zaten ben demokrasiyi getireceğim demiyor ki? Onun ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

Aynı adam Tank palet fabrikasının Araplara satılmasına da karşı çıkmıştı. Suriye konusunda da katılıyorum. Suriye'ye girdikte ne oldu tüm Suriyeliler bize geldi hazinemiz darmadağın oldu, Emevi camiinde namaz kılacağız derken İstanbul'dan olduk. Ayrıca yaptığınız da demagoji sayılır konuyu değiştirip işi vatan millet Sakarya'ya çeviriyorsunuz.
Evet aynen öyle yapıyorum. Çünkü asıl olay zaten güçlü aday yerine Kılıçdaroğlu'nun aday gösterilmesiydi.

Ben neden şu anki hükümeti eleştirip tuvalet terliğine basayım kardeşim? Bu ülkede bir tane milliyetçi siyasetçi yok mu?

Güzel niyet okuma hocam. Fal bakma da falan da başarılısınızdır. Yok troll yok AKP'li falanlar havada uçuşuyor. Ben Kılıçdaroğlu'nun ego tatminine ortak olmak zorunda mıyım? Kaldı ki sorun kişisel değil düşünceleri, milliyetçi olmaması, HDP ile fazla samimi olması.
Ki zaten İnce'de 2. tura malum şahısın karşısına kalanı destekleyecek. Bu durumda İnce'ye de mi karşısınız?

Bugün yurt dışına çıkmak isteseniz kıytırık bir Afrika ülkesi bile vize istiyor, açın bakın Türk pasaportunun değeri kağıt parçasından ibaret. Türk imajı yine aynı şekilde rezalet durumda. Ülkede 10 milyondan fazla mülteci var ve almaya devam ediyoruz. Oy vermeyi düşündüğünüz kişi sığınmacılara 40 milyar dolar harcadık harcamaya da devam edeceğiz diyor. Kendi halkına borç kredi karşılığı ev verirken Suriye'de 1 milyon ev yapmakla övünüyor. Daha sayamadığım onlarca Türk karşıtı politikası var. Kendinizle çelişiyorsunuz resmen.
Size göre bu saydıklarımın sebebi Kılıçdaroğlu, sanki 20 yıldır devleti Kılıçdaroğlu yönetiyor da bu saydığım sorunları çözmesi için Erdoğan'a oy vereceğiz. Bu sorunları bırak çözmesini, başımıza musallat eden kendisi zaten.
Sende kendinle çeliştin, çünkü bu fikirleri düzen partileri savunmuyordu, entegrasyon yapalım diyorlardı. Gerçek muhalefet yapan Zafer partsinin politikası bunlar. Gerçek muhalefet diyorum, çünkü muhalefetin ilk görevi ikdidara gelmek ikinci görevi ikdidara iş yaptırmaktır.

Sende kendinle çeliştin, çünkü bu fikirleri düzen partileri savunmuyordu, entegrasyon yapalım diyorlardı. Gerçek muhalefet yapan Zafer partsinin politikası bunlar. Gerçek muhalefet diyorum, çünkü muhalefetin ilk görevi ikdidara gelmek ikinci görevi ikdidara iş yaptırmaktır.
Ne dediğinizi anlamadım ama ben de çelişebilirim hiçbirimiz kusursuz değiliz sonuçta.

Geri
Yukarı