MEMORY_MANAGEMENT Mavi Ekran Hatası

Kazimdlmenk

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, sürücülerimi DDU ile sildim. Sonra yükledim, gene mavi ekran veriyor. Minidump dosyalarımı atıyorum. İncelerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin kurulu olduğu diskin verilerini atman gerekiyor. Bunun için de @Assecreed'i etiketleyeyim, sen gönderdiğinde görürse cevap verecektir.

Ek olarak Murat hocamın iletisindeki son cümlesindeki gibi yapmanı öneririm.

Onu nasıl yapacağım? Sistemin kurulu olduğu diskin verilerini nasıl atacağım?

Benim dediklerimi uyguladıysanız ve hala sorun çözülmediyse donanımsal bir problem yer alıyordur muhtemelen. Lütfen dediklerimi uygulayın ve sonrasında sorun devam ederse sadece yeni minidump dosyalarını paylaşın.

Benim dediklerimi uyguladıysanız ve hala sorun çözülmediyse donanımsal bir problem yer alıyordur muhtemelen. Lütfen dediklerimi uygulayın ve sonrasında sorun devam ederse sadece yeni minidump dosyalarını paylaşın.

İlk defa bugün hiç mavi ekran almadım.

Yani sorun tahmin ettiğim gibi RAM slotunda olabilir. BIOS'u sıfırlamıştınız zaten. 2 gün içerisinde tekrar sorun vermezse geri dönüş yapıp lütfen sorunun çözüldüğünü belirtin. Umarım sorun kalmamıştır. Bir daha sorun yaşarsanız beni etiketlemeyi unutmayın. İyi akşamlar dilerim. :)

Yani sorun tahmin ettiğim gibi RAM slotunda olabilir. BIOS'u sıfırlamıştınız zaten. 2 gün içerisinde tekrar sorun vermezse geri dönüş yapıp lütfen sorunun çözüldüğünü belirtin. Umarım sorun kalmamıştır. Bir daha sorun yaşarsanız beni etiketlemeyi unutmayın. İyi akşamlar dilerim. :)

Yerlerini değiştirmedim, kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. 😅

O halde değiştirin derim. Sorun devam ederse kesinlikle değiştirin fakat BIOS üzerinden yapmış olduğunuz bir ayar da buna neden olmuş olabilir. Neyse, devam ederse RAM'in slotunu değiştirin. Buna rağmen devam ederse yeni dump dosyalarını paylaşın. Çünkü yaptığım incelemeler sonrası RAM'de bir hataya rastlamadım.

O halde değiştirin derim. Sorun devam ederse kesinlikle değiştirin fakat BIOS üzerinden yapmış olduğunuz bir ayar da buna neden olmuş olabilir. Neyse, devam ederse RAM'in slotunu değiştirin. Buna rağmen devam ederse yeni dump dosyalarını paylaşın. Çünkü yaptığım incelemeler sonrası RAM'de bir hataya rastlamadım.

RAM'in yeni değiştirmedim ama BIOS sıfırlayayım ama değil mi?

Daha sıfırlamadınız mı? Size çözümü sunuyoruz fakat uygulamıyorsunuz bile. Sırf konuya 8 sayfayı geçmiş diye girdim fakat konunun neden uzadığı belli oldu. Lütfen dediklerimizi uygulayın, uygulamadığınız süreçte asla çözüm bulamayacaksınız. Gerekirse 20 sayfa olsun söylenenleri uygulamadığınız sürece bir şey yapamazsınız. Umarım anlatabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı