Çözüldü Merkez sağ ve sağ farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Çözüm olarak işaretlenen mesaj subjektif değerlendirmelerden ibaret ve pek de doğru bilgiler içermiyor.
Bu konuda literatüre başvurmak daha doğru olur.
AKP sağda tabi ki ama salt merkez sağ parti olarak nitelendirilmez.
Ülkede merkez sağda İyi Parti, DP, Genç Parti var.
Milliyetçiliği baz alan sağda ZP var. Muhafazakar milliyetçi sağ da MHP'ye ve BBP'ye kalmış durumda.
Aslında merkez sol sanılan CHP evrensel siyaset tarihine göre hepsinden daha çok merkez sağa hitap ediyor.
Merkez sol olarak SHP vardı. Onlar da CHP içinde bir şeyler yapmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu'na en büyük desteği bu sosyal demokrat kadro veriyor. Bu nedenle CHP merkez sol sanılıyor.
Merkez sola, yani sosyal demokrasiye şu an TİP daha yakın duruyor.
@just chillin işte sana örnek sağlama.

Han Hanım Hanımefendi Efendi Bey bunlar kullanılan unsurlardır, cahil cahil sıfır hafıza Türkiye'den yola çıkıp da böyle bir muhabbet bilmiyorum.

Ha derseniz ki hala bizim buralar da toy kuruluyor buralar da hala bey efendi hanımefendi falan kullanıyoruz lakin özetle bilmediğiniz işler bunlar beyefendi.

Ne diyeyim şimdi dedemin dedesinin dedesi büyükbaban büyükbabasının büyükbabası bey değillerdi de aristokrat soylu mu diyeyim ne diyeyim alla alla :D

Bayan misal şimdi onu desem herhalde beni camdan aşağı atarsınız herhalde :D
Valla ilgimi çekti. Varsa linki falan göndersene bi adet. ( Kadınlara yönelik Bey ve Efendi kullanılan ansiklopedik kaynak değil bir yazın/yazıt, roman, mektup, herhangi bir kaynak. )
*** Yani güncel kültürümüzde erkeklere yönelik kullanılan ama tarihsel kültürümüzde hem kadın hemde erkeklere karşı kullanılan kelimeler var ama onlar bunlar değildi sankim.

Yapma gözünü seveyim, bunu konuşuyor olmamız bile abes o kadar absürt saçma ki.

Siz gördünüz mü bilmiyorum eskiyi, lakin ben gördüm Türkiye son on yılda hatta son on beş yılda sanki bir film karesinden bir başka film karesine geçiyormuş gibi şak diye değişti.

Bir anda başka dünyalardayken kendimizi bambaşka bir dünyanın içinde bulduk.

Önemli not:

Dil aynı zamanda folklorik bir geçmiştir, Eğer dil yanlış kullanılıyorsa tarih gibi bildiğin sıfır hafıza insanlar sudan çıkmış balık gibi oluyorlar.

Türk dil devrimi bunun için yapılmıştı, o bizim kullandığımız bütün türkçe kelimeler arı duru türkçe kelimelerdi.

Örneğin Yurt Yurtluk Yurt Altay'ın dağında da bizim buraların çıplak dağında da Yurt gene aynıdır gene aynıdır.

Onun yerine misal ne kullanıyorsun vatan? Misal neden Vatan kullanıyorsun Vatan araplara özel bir şey, Yani Vatan hem Arapça Hem de Araplara özel bir kullanım.

Neden Yurt kullanılmıyor da Vatan kullanılıyor?

Çünkü Yurt Yurtluk Türkçe.

Normalde Türkler Ana erkil desem , Ata erkil değil desem beni burada döversin?

Bayan örneğini verecektim bayan kutsal demektir

Valla ilgimi çekti. Varsa linki falan göndersene bi adet. ( Kadınlara yönelik Bey ve Efendi kullanılan ansiklopedik kaynak değil bir yazın/yazıt, roman, mektup, herhangi bir kaynak. )
*** Yani güncel kültürümüzde erkeklere yönelik kullanılan ama tarihsel kültürümüzde hem kadın hemde erkeklere karşı kullanılan kelimeler var ama onlar bunlar değildi sankim.

Bu ne be????????? Ters??? ''Ulan'' olabilecek en saçma videolardan biri. Hiçbirine katılmıyorum. Bu tip videoları görünce bile psikolojik tedaviye ihtiyaç duyuyorum. :)
Hocam o videoda ironi yapılıyor😅

Halkatan kopuk, oligarşik-jakoben bir azınlığın particiliğidir sol.
Türkiye'de solun, klasik batılı anlamda oldugu gibi bir işçi/çalışan/emekçi/çifçi sınıf örgütlenmesi olarak ortaya çıkmaması ve jakobenliği ve elitizmi temsil etmesi

Buradaki görüşlere katılıyorum. Parasosyal etkileşim videosundakiyle de uyuşuyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ek önemli not : Eğer arı duru Türkçe bilirseniz, Balkanın en yüce dağından Mançurya'ya kadar yalnız kalmazsınız.

Not : Videodaki Adamdır bizim adımız, derken @just chillin erkek demiyor Adam demek Adem demekle geçmiş, Hem erkeğe Hem kadına denir.

Liboşların çokça sosyal faşistine ne diyorduk @just chillin bey?

Elbette sol gerici tayfa cihangir ve etiler solcuları, STARBUCKS gençlik, APPLE STORE..

Atatürk misal Bay ve Bayan kullanımını doğru buluyordu, Kadın kullanımı iticiydi İki Türkiye çatışmasında avamı köylü takımın argosundaydı.

Şimdiler de de bayan deme?

Halbuki bayan demek kutsal demektir,
Bay da soylu asil zengin değerli anlamına geliyor.

Bayanın kutsal olmasına gelince de, Türklerde ( Araplarda değil Türkiye'nin sosyolojik yapısına bakıp çıkarımda bulunmayalım Türkiye insanı Arap çünkü ) , Türklerde bayan kutsaldır yani kadın dişi hatun kişi kutsaldır, Ana erkil yapıdadır Türkler çünkü, O yüzden Han yanında onun Hanı hanım durur, meclisin kararı ikisi verir, Yurtluğunda çadır olanda hatun kişi ailesinden mesuldür, Temuçin'in koca Asya'yı tarumar ettiği sürecin ilk ateşi Temuçin'in hatunun kaçırılmasıdır.

Şimdi varın siz hesap edin, Bayan kelimesinden sol gerici liboşlar niye tiksinir? Çünkü tanrılar ve tanrıların çobanları muhafazakarlar öyle emretmiştir.

Kafkas'ın en uzağın dağında bile, Yurt Yurttur, Bize Vatan neye çünkü biz Arap bildiğin Arap, Suriyeliler de senin Kavm-i Necibin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam o videoda ironi yapılıyor😅

Buradaki görüşlere katılıyorum. Parasosyal etkileşim videosundakiyle de uyuşuyor:

Son düzenleme:
Ek önemli not : Eğer arı duru Türkçe bilirseniz, Balkanın en yüce dağından Mançurya'ya kadar yalnız kalmazsınız.

Not : Videodaki Adamdır bizim adımız, derken @just chillin erkek demiyor Adam demek Adem demekle geçmiş, Hem erkeğe Hem kadına denir.

Liboşların çokça sosyal faşistine ne diyorduk @just chillin bey?

Elbette sol gerici tayfa cihangir ve etiler solcuları, STARBUCKS gençlik, APPLE STORE..

Atatürk misal Bay ve Bayan kullanımını doğru buluyordu, Kadın kullanımı iticiydi İki Türkiye çatışmasında avamı köylü takımın argosundaydı.

Şimdiler de de bayan deme?

Halbuki bayan demek kutsal demektir,
Bay da soylu asil zengin değerli anlamına geliyor.

Bayanın kutsal olmasına gelince de, Türklerde ( Araplarda değil Türkiye'nin sosyolojik yapısına bakıp çıkarımda bulunmayalım Türkiye insanı Arap çünkü ) , Türklerde bayan kutsaldır yani kadın dişi hatun kişi kutsaldır, Ana erkil yapıdadır Türkler çünkü, O yüzden Han yanında onun Hanı hanım durur, meclisin kararı ikisi verir, Yurtluğunda çadır olanda hatun kişi ailesinden mesuldür, Temuçin'in koca Asya'yı tarumar ettiği sürecin ilk ateşi Temuçin'in hatunun kaçırılmasıdır.

Şimdi varın siz hesap edin, Bayan kelimesinden sol gerici liboşlar niye tiksinir? Çünkü tanrılar ve tanrıların çobanları muhafazakarlar öyle emretmiştir.

Kafkas'ın en uzağın dağında bile, Yurt Yurttur, Bize Vatan neye çünkü biz Arap bildiğin Arap, Suriyeliler de senin Kavm-i Necibin.

Forumda seküler Türk milliyetçilerine rastlamak güzel.

@just chillin imzana binaen ve kitap önerisi isteğine binaen ekolojik yaşamın manifestosunu yazan Murray Bookchin ile başlayabilirsin. Türkçe'ye çevrilmiş epey kitabı var.
Tabi yolun Anarşizm ile kesişecek. O zaman Kropotkin, Bakunin, Proudhon, Nestor Mahno, Alexander Berkman da ilgi alanına girecektir.
Noam Chomsky gibi günümüz düşünürlerinden de güncel gelişmelere dair kitaplar ve makaleler okuyabilirsin.

Genel bir Anarşizm makale sitesi için:
Anarşizm.ORG – Anarşizmin Tarihi, Anarşizmin Örgütlü Tarihidir!

Tabi yolun Anarşizm ile kesişecek. O zaman Kropotkin, Bakunin, Proudhon, Nestor Mahno, Alexander Berkman da ilgi alanına girecektir.
Noam Chomsky gibi günümüz düşünürlerinden de güncel gelişmelere dair kitaplar ve makaleler okuyabilirsin.
Hocam şöyle bir düşüncem var. Komünizm ve solculuk üzerine düşüncelerim oturmuş değil. Bunun üzerine en az birkaç kitap okumam gerekiyor. O yüzden mesela Marx kitaplarından sonra anarşizmle ilgili yazılar okumak daha mantıklı olmaz mı? Neticede anarşizm komünizme karşı. Neye karşı olduğunu daha iyi anlamam açısından.

Hocam şöyle bir düşüncem var. Komünizm ve solculuk üzerine düşüncelerim oturmuş değil. Bunun üzerine en az birkaç kitap okumam gerekiyor. O yüzden mesela Marx kitaplarından sonra anarşizmle ilgili yazılar okumak daha mantıklı olmaz mı? Neticede anarşizm komünizme karşı. Neye karşı olduğunu daha iyi anlamam açısından.
Marx'ı anlayabilen sosyalist parmakla sayılabilir. İyi olur tabi ki.
Karşıtlık yok, Marx'ı anlayabilen sosyalistlerle aynı amaçlarda %99 buluşuruz.
Lenin, Stalin, Mao ve bunlara özenenlere bulaşma yeter ki...

Bence Franz Kafka dönüşüm okumadıysa okusun ondan sonra derim ben.

Benzetme benzetim açısından işbu kapitalist vahşi kapitalist liberalist neo liberalist politikaların çekirdek aileler de dahi yarattığı etkileri daha iyi anlar, toplumca ailece ebeveynce dışlanış, sistem nasıl çalışır en azından çokta tetiğe girmeden anlar rahat eder.

O açıdan Dönüşüm ve Gregor Samsa karakteri, başyapıt diyebiliriz.

Not : Samsa karakterinin girdiği hamamböceği silüeti Samsa'nın sistemin dışında kaldığında girdiği hali temsil eder, En ilkelinden atalar uyaran Böcek Hamamböceği oluvermiştir Samsa, İşte Liboşlar tam da böyle yapar Liboş aileler Liboş toplum Liboş ülkeler.

Samsalardan Hamamböceği yaparlar, Samsa artık Samsa değildir onların gözünde sosyal kimlik bir hamamböceğidir.

Not Hamamböceği aynı zamanda Ukraynalı aşırı hristiyan beyaz ırkçı grupların Türkler için kullandığı takma lakaptır.

@just chillin

İşte tanrıların istediği toplum = Liboş toplum, İşte tanrıların istediği insan Liboş insan bakınız George Carlin değil mi? Sadece belgeleri şunu bunu yapacak kadar zeki?

İşte tanrıların istediği Liboş insanları anlatıyor George Carlin O liboşların arasında da Samsalar hep hamamböceği olacak.

Marx'ı anlayabilen sosyalist parmakla sayılabilir. İyi olur tabi ki.
Karşıtlık yok, Marx'ı anlayabilen sosyalistlerle aynı amaçlarda %99 buluşuruz.
Lenin, Stalin, Mao ve bunlara özenenlere bulaşma yeter ki...

Son düzenleme:
İşte tanrıların istediği Liboş insanları anlatıyor George Carlin O liboşların arasında da Samsalar hep hamamböceği olacak.
Carlin'in "American dream" göndermesini çok beğeniyorum. "Çünkü buna inanmak için uyuyor olmanız gerek."

Tüm filmin sonunda mandıra filozofu gibi çıkacağım herhalde işin içinden "Ben çalışmaya karşıyım, ben paraya karşıyım, ben alarma karşıyım😄

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı