Mernis data olayları çok arttı

Onlar bende de çıkıyor be dostum.
MERNIS olsaydı eğer, kişinin bütün bilgilerine erişebilirdin. Bu HSYS datalarında sadece Anne, Baba, TC, İl ve İlçe, Doğum tarihi çıkıyor; başka hiçbir şey çıkmıyor.
Çıkıyorsa neden böyle bir yorum yapıyorsunuz? Ben size sizde hangi bilgiler çıkıyor diye sormadım ki?

Benim anlamadığım bu MERNİS, hsys yi falan nasıl hackliyorlar kimseye falan açık değilki site vb halka açık bir şey yok.

Doktorlar RAT yiyor ama o doktora nasıl ulaşacaksın doktor sadece kendisine USB verilir oradan bir program açıyor oradan bakıyor verilere.

Doktora gittiğim zamanlarda USB vardı sürekli bütün bilgisayarlarda.

Yani nasıl hackliyorlar aklım almıyor bu planı nasıl yaptılar acaba?

Hala XP kullanıyorlar açık bulmak çocuk oyuncağı.

Bilgisayarın yanına yaklaşıp samba bulmak kolay tabii,

Ama XP biraz daha basit ve kullanması kolay olduğu için onu kullanıyorlar doktorlara kolaylık olsun diye

Tabii eğitim verilebilir işletim sistemi kullanma gibi ama doktor ne yapsın Windows 11'i mesela :D

İçinde çok şey var güncelleme yapmadığın zaman ayrı dert driver vs

XP biraz daha basit anlaması kolay çiçek gibi ama işte eğitim verilmesi lazım doktorlara falan

@Akutra doktorlarda direkt veri tabanı var bir hacker doktor bilgisayarına erişir ise bu bilgilerin hepsini rahatça alabilir. Zaten XP kullanıyor çoğu doktor.

Bilgisayarın yanına yaklaşıp samba açığı direkt bulunur.

XP de açıklar kaynıyor çünkü.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ama sunucudan almıyorlar mıydı verileri.

Veritabanından çektiklerini ilk defa sizden duydum.

Artık korkulacak bir şey kalmadığını düşünüyorum. T.C. İle tüm işlemler kısıtlandı.

Aynen kisitlandi gecen arkadasim birinin zihinsel engeli var mi kismina deli yazmisti kendisine uyusturucu iceren receteler yaziyordu ve kullaniyordu.

T.C. kimlik sadece kim oldugunuzu ifsa edebilir şu anda. Baska bir ise yaramiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı