Meslek lisesi için tavsiyeler

ekinmajestirYİ

Femtopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Dostlar selam ben İzmir'de yaşıyorum. LGS'ye girdim ve 300 puan alabildim. Tercihlerimden istediğim bir meslek lisesi çıktı. Lisedeki alanlar bilişim teknolojileri ve elektrik elektronik. Sizce hangisini seçmeliyim ve verebileceğiniz tüyorlar var mı? Benim tercihim bilişim teknolojileri üzerine ancak meslek lisesinde bu dalı yapan insanlardan da bir şeyler duymak isterim.

Bence Elektrik-Elektronik okuyun. Teknik bilimlerin neredeyse hepsini kapsar. Ben 11. sınıf EOTA (Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı) ATP programı öğrencisiyim. Bilişim öğrencileri en temelden bilgisayar bilimlerini görüp sonra da yazılım gibi şeyler görüyorlar ama Elektrik-Elektronik ise neredeyse hepsini kapsıyor, görüyor. Benim bölümümün de ana kaynağı Elektrik-Elektronik zaten. Elektrik-Elektronik öğrencileri tesisat, Pnömatik sistemler, PLC, yazılım vs. vs. görmedikleri ders yok.

Yurt dışı planların varsa elektrik daha iyi olur. Bilişimde bayağı katkı sağlar.

Erasmus ile bir şeyler yapmayı planlıyorum. Umarım en sağlıklı seçimi yapabilirim.

Bence elektrik-elektronik okuyun. Teknik bilimlerin neredeyse hepsini kapsar. Ben 11. sınıf eota (endüstriyel otomasyon teknolojileri alanı) atp programı öğrencisiyim. Bilişim öğrencileri en temelden bilgisayar bilimlerini görüp sonra da yazılım gibi şeyler görüyorlar ama elektrik-elektronik ise neredeyse hepsini kapsıyor, görüyor. Benim bölümümün de ana kaynağı elektrik-elektronik zaten. Elektrik-elektronik öğrencileri tesisat, pnömatik sistemler, plc, yazılım vs. vs. Görmedikleri ders yok.

Kendimi yazılımda geliştirmek istiyorum. Elektrik elektronik mezunlarının yaptıkları işleri Google'da arattığımda elektrik ekipmanı vs. şeyler tasarladıklarını görüyorum. Ve bunda başarılı olacağımı sanmıyorum. Yanlış bildiğim bir şey varsa düzeltebilirsiniz.

MyDanışmanlık Balistik Çelik Yelek Seviye 3-a Kurşun Geçirmez Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu modeli öneririm. Bölüm olarak, üniversitede okumak istediğin bölüme göre seçim yapmalısın. Programlama öğretiyorlarsa, bilişim ileride çok fayda sağlar. Bize lisede üniversite 1. sınıf konularını öğretmişlerdi. Bu konuları görünce, ben bunları biliyorum diye şaşırmıştım. Yani diğerlerinden 10 adım önde olursun.
Çelik yelek ne alaka anlamadım :D.

Kendimi yazılımda geliştirmek istiyorum. Elektrik elektronik mezunlarının yaptıkları işleri Google'da arattığımda elektrik ekipmanı vs. şeyler tasarladıklarını görüyorum. Ve bunda başarılı olacağımı sanmıyorum. Yanlış bildiğim bir şey varsa düzeltebilirsiniz.
Elektrik-Elektronik okumak demek sadece elektrik ekipmanı ile ilgilenmek demek değildir. Elektrik-Elektronik direkt Bilgisayar, Makine, Yazılım, Otomasyon gibi sistemlerin en üst kaynağı olduğu için, Elektrik-Elektronik okuyup üniversitede, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği gibi programlar okunabilir. En azından işin yöntemini ve uygulamasını öğrenmiş olursunuz. İlla ben hayatımı yazılıma vereceğim, kendimi evde çok geliştireceğim dersen Bilişim oku. Çünkü okuldaki hocaların 2-3 şey anlatıp da Arduino'dan led yakmanı istemesi seni yazılımda bir adım ileri götürmez.

Elektrik-Elektronik okumak demek sadece elektrik ekipmanı ile ilgilenmek demek değildir. Elektrik-Elektronik direkt Bilgisayar, Makine, Yazılım, Otomasyon gibi sistemlerin en üst kaynağı olduğu için, Elektrik-Elektronik okuyup üniversitede, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği gibi programlar okunabilir. En azından işin yöntemini ve uygulamasını öğrenmiş olursunuz. İlla ben hayatımı yazılıma vereceğim, kendimi evde çok geliştireceğim dersen Bilişim oku. Çünkü okuldaki hocaların 2-3 anlatıp da Arduino'dan led yakmanı istemesi seni yazılımda bir adım ileri götürmez.
Anladım teşekkürler.

Bence Elektrik-Elektronik okuyun. Teknik bilimlerin neredeyse hepsini kapsar. Ben 11. sınıf EOTA (Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı) ATP programı öğrencisiyim. Bilişim öğrencileri en temelden bilgisayar bilimlerini görüp sonra da yazılım gibi şeyler görüyorlar ama Elektrik-Elektronik ise neredeyse hepsini kapsıyor, görüyor. Benim bölümümün de ana kaynağı Elektrik-Elektronik zaten. Elektrik-Elektronik öğrencileri tesisat, Pnömatik sistemler, PLC, yazılım vs. vs. görmedikleri ders yok.
Bende ATP programında Elektronik ve Haberleşme okuyan biri olarak Elektrik - Elektronik tavsiye ederim. Üniversite'de hangi bölümü tercih ederseniz edin, öğreneceğiniz bilgiler çok işinize yarar.

Bende ATP programında Elektronik ve Haberleşme okuyan biri olarak Elektrik - Elektronik tavsiye ederim. Üniversite'de hangi bölümü tercih ederseniz edin, öğreneceğiniz bilgiler çok işinize yarar.
Neredeyse tüm teknik bilimleri kapsadığı için Makine okusan ona adapte olursun, Bilgisayar okusan ona adapte olursun, her türlü bölüme kayabilirsin Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik mezunu olup.

Geri
Yukarı