Meslek lisesi zorbalarından nasıl kurtulabilirim?

Merhaba arkadaşlar, cidden bu tip insanlar yüzünden her gün küfrede küfrede okula gidiyorum. Canımdan bezdim, 1 ay önce birisini iyi bir dövdüm, gözü mosmor oldu, bana sataşamıyor artık lakin diğerlerinin arkası çok sağlam, bu açık ceza evinde 1.5 ayım kaldı gideceğim. Müdür bana "Bir daha kavga edersen disipline veririm." dedi ama cidden kan beynime fışkıracak durumda, zaten giderken omuz atıyorlar, tip tip bakıyorlar, bir vuruşta indireceğim tiplere ses çıkaramaz oldum. Bu durum çok ağrıma gidiyor, kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar için sicilime leke gelsin istemiyorum. 1-2'si değil hepsi böyle, kendilerini Süleyman Çakır, Yamaç Koçavalı sanıyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Bende meslek lisesi 4. sınıf öğrencisiyim okulum cidden dediğin gibi cezaevi. 1 kere bile kavgam olmadı seçtiğim meslekte kendimi geliştiriyorum. Sende oyle yap.

Okul dışında çıkışta bunları yakala.
Yanında sprey boya ya da biber gazı olsun, hepsinin kafasına bir güzel sık, kimse yaklaşamaz.
Ertesi günler de sprey boyanı yanında gezdir, sana yaklaştıkları anda sık :D

Yapacağın en güzel şey yok saymaktır. Bende ticaret meslek lisesi okumuş biri olarak söylüyorum bela beni bulmadıkça kimseye gidip bulaşmazdım kendi kendime takılırdım ama meslek liselerindeki genel zihniyet yapısı bambaşka bir ton olaya girdim kavgaya karıştım yediremediğimden bana bir artısı olmadı şahsen. Geriye dönüp baktığımda ne mallarla uğraşmışım diyorum. Şimdi işimde gücümde insanım muhtemelen onlar hala sokakta 'abi reis başkan vs.' adı altında hala işsiz sapsız bomboş geziniyorlardır. Bu tip vasıfsız insanlarla bir tutma okulunu bitir işine gücüne bak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı