Meslek lisesinde kolay öğretilmesi

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Birçok hocamız, "meslek lisesi sınavları ve soruları kolay oluyor" diyor. Ve cidden doğru (deneyimledim). E tamamda, biz kolay soru çözersek, üniversite sınavında ne yapacağız? Ne yapmalıyım? Neler önerirsiniz? Anadolu'ya geç önerisi falan vermeyin.

Birçok hocamız, "meslek lisesi sınavları ve soruları kolay oluyor" diyor. Ve cidden doğru (deneyimledim). E tamamda, biz kolay soru çözersek, üniversite sınavında ne yapacağız? Ne yapmalıyım? Neler önerirsiniz? Anadolu'ya geç önerisi falan vermeyin.
Üniversite sınavına anadolu ve fen lisesi öğrencisi 1 çalışıyorsa sen 3 çalışmalısın kardeşim bunun başka bir çözümü yok.

Meslek lisesinin ismi zaten üzerinde. "Meslek Lisesi" üniversite yerine meslek hayatına atılmak isteyen kişiler için bir lise. Normal olarak mesleki öğretim yapıyorlar. Sorularda aman aman zorlama olmaz zaten.

Anadolu ve diğer liselerin geneli üniversiteye çalıştırır mesleğe değil.

Meslek liseleri mesleki anlamda eleman yetiştiren okullardır. Mühendis yetiştirmeyi hedeflemezler. Tekniker yetiştirirler. Bu yüzden eğitimleri diğer eğitimlere göre kolay olur. Sizin durumunuzda birisinin hedefi genelde üniversite olmaz, olsa da daha düşük sıralamalı bölümlere gitmek içindir. Üniversite düşünüyorsanız harici çalışmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı