Meslek lisesinden ilk 100 bin zor mu?

Dediğin saatler açık lise için gene çok düşük. Minimum 12+ saat çalışması lazım.
Derece hedefleyen biri için doğru olabilir ben derece kadar olmasa da fena olmayan bir sıralama sıralama için konuştum. Zaten 10-11'de çalışmaya başlarsa konuların çoğu biter. 12. sınıfta da rakiplerinin çoğu konu anlatımında sıkışırken kendisi düzenli çalışırsa bol bol soru, deneme çözer.

Dostum ne kadar erken başlarsan o kadar yararına olur önemli olan ne kadar çalıştığın değil verimli çalıştığındır bu yüzden süreye takılma. (bence)

Derece hedefleyen biri için doğru olabilir ben derece kadar olmasa da fena olmayan bir sıralama sıralama için konuştum. Zaten 10-11'de çalışmaya başlarsa konuların çoğu biter. 12. sınıfta da rakiplerinin çoğu konu anlatımında sıkışırken kendisi düzenli çalışırsa bol bol soru, deneme çözer.
Hocam bu işin ortası yok ve bence olmamalı. Ya az çalışırsın, tembellik yaparsın ya köpek gibi çalışırsın. Günde 8 saat çalışan birisi zaten hırslıdır ve çalışma disiplini oturmuştur yani bunu 12-14 saatlere çıkarması onu zorlamaz. Kendisi için çalıştığının, sınavın öneminin farkında olan birisi zaten en iyi şartları ister yani en iyi üniversiteleri ki bu beraberinde çok iyi sıralama yapmak demek. Bir öğrenci ya tembeldir ya da çok çalışkandır bunun ortası yok bence. Ha şöyle olabilir, bu kişi derslere tam odaklanmadan zamanını kendini başka alanlarda geliştirmeye adayarak değerlendirebilir. Ki bu bana sınav senelerinde (11-12.) mantıksız geliyor çünkü senin zaten bu 2 yıldan sonra önünde bir sürü zaman olacak kendini geliştirmek adına, yani sınav senende derslere ayıracağın zamandan kısıp bunu yapman saçma bence.

Geri
Yukarı