Meslek önerisi

honourr

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ben Anadolu Öğretmen Lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Sayısal bölümdeyim. Daima meslek seçmekte zorlanmışımdır. Sizce nasıl bir meslek seçmeliyim? Şahsen bilgisayara çok meraklıyım. Ama bilgisayar hakkında bu yaşıma kadar oyun oynamaktan başka bir şey yapmadım. Bazen korkuyorum. Mesela bilgisayar mühendisliği seçersem ya yapamazsam diye korkuyorum. Eğer notlarımı merak edersen buyurun. Biraz kötü, değil mi? Sizce bununla bilgisayar mühendisliği uygun olur mu?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar mühendisliğini tam bilmiyorum ama okuyan bir iki arkadaşım vardı, muhabbetlerinden hatırladığım kadarıyla derslerinin geneli hatta hepsi denebilir programlamaya dayalı. Programlamayla aran iyiyse, hobi olarak falan uğraşıyorsan gayet sevebileceğin bir bölüm olabilir. Bu arada notlarının neresi kötü?

Bilgisayar mühendisliğini tam bilmiyorum ama okuyan bir iki arkadaşım vardı, muhabbetlerinden hatırladığım kadarıyla derslerinin geneli hatta hepsi denebilir programlamaya dayalı. Programlamayla aran iyiyse, hobi olarak falan uğraşıyorsan gayet sevebileceğin bir bölüm olabilir. Bu arada notlarının neresi kötü?
Öğretmenlerim iyi değil dediler.

O nasıl bir meslek? Şimdiye kadar hiç ekonomiyle uğraşmamıştım.

Kardeş fizik kimyan biyoloji çok iyi seviyedeyken şakasına demiştim bu mesleği, ama yinede iyi bir meslektir. Sen yinede onu boşver mühendis falan ol.

Kardeşim bu notlar önemli değil önemli olan denemelerin iyi olması şuan bol bol deneme çöz özellikle ygs bitmiş olmalı ygs konularını sakın unutma seneye kadar hazır ol yazın boş durma ders çalış bunları öneriyorum meslek olarak ise diş hekimliği veya fizyoterapi öneririm bilgisayar işlerini hobi olarak yap.

Kardeşim bu notlar önemli değil önemli olan denemelerin iyi olması şuan bol bol deneme çöz özellikle ygs bitmiş olmalı ygs konularını sakın unutma seneye kadar hazır ol yazın boş durma ders çalış bunları öneriyorum meslek olarak ise diş hekimliği veya fizyoterapi öneririm bilgisayar işlerini hobi olarak yap.
Yani mühendislik olmaz diyorsunuz?

Peki bilgisayar mühendisliği hakkında bir bilginiz var mı?

Var fakat fazla değil maalesef. Yazılım, programlama ve algoritma ile ilgili neredeyse her şey öğretilir. Yazılımsal kısımları bir kenara donanımsal kısımlarıyla alakalı da elbette ki bilgiler öğretilir. Bu e-Okul notlarının fazla da önemi yok, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi de her şey sınavda ve sende bitiyor. Denemeler de önemli, kendini abartmadan gayet uygun şekilde sınava hazırlayabilirsin. Ben şahsen bilgisayar mühendisliği dahil hiçbir bölümü öyle fazla abartmıyorum. O bölümlerde okuyanlar da bizim gibi insanlar. Onlar da 9 aylık, biz de :D Her şey senin elinde. Şu notlarına bir bakıyorum da, tabii bütün her şey notlara bağlanamaz ama programlamayı gayet anlayabilecek birisine benziyorsun. Programlama da sayısal derslere giriyor fakat matematikten uzak, kendine ait bir mantığı var bana kalırsa. Tabii matematiksel kısımları da var fakat ben ciddi anlamda çok az karşılaştım. Bilgisayar mühendisliği için İngilizceyi de az çok bilmende yarar var. Birçok İngilizce terimle karşılaşacaksın eğer okursan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı