Meslek seçimi

Yani sayısal dersler sadece matematik ile sınırlı değil öncelikle. Eğer maalesef sayısal bölümlerde pek iyi değilsen ya eşit ağırlık ya da sözel alanlara yönelmen gerekecek. Düşündüğün mali müşavirlik mesleği de ileri derece de sayısal derslerin bulunduğu bir bölümdür. Makro, mikro iktisat dersleri gibi dersler alacaksın. O yüzden biraz daha düşünmeni tavsiye ederim. :)

Öncelikle merhaba abilerim kardeşlerim.
Sizden meslek tavsiyesi almak istiyorum da, yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Olabileceğim meslekler:
  1. Türkçe öğretmeni ya da sayısal hariç atanması kolay başka bir branş.
  2. Mali müşavir (muhasebeci). Kendi büromu çevrem olursa açacağım, olmazsa bir kurumun da muhasebecisi olabilirim.
  3. YouTuber/yayıncı.
  4. İnternet üzerinden satış (Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi).

Şimdilik aklımda bu meslekler var. Eğer nasip olursa üçünü birden de yapmak isterim.
Sizce bunlardan hangisi en mantıklısı, geleceğe dair olan yani ileriye dönük olan?
Bunlar hariç aklınızda daha güzel bir meslek varsa onu da yazabilirsiniz.
Muhasebe işinden kesinlikle uzak dur. Meslek lisesine gittiğim için son sene staj yapmam gerekti, muhasebe bölümünde okuyordum. 1 sene zor katlandım. Çevremde de bayağı muhasebeci var ve içlerinde 1 tanesi bile işini sevmiyor. "Ben çok para kazanayım, işim sıkıcı olsa da olur" gibi bir düşünceye sahipsen tercih edebilirsin.

Muhasebe işinden kesinlikle uzak dur. Meslek lisesine gittiğim için son sene staj yapmam gerekti, muhasebe bölümünde okuyordum. 1 sene zor katlandım. Çevremde de bayağı muhasebeci var ve içlerinde 1 tanesi bile işini sevmiyor. "Ben çok para kazanayım, işim sıkıcı olsa da olur" gibi bir düşünceye sahipsen tercih edebilirsin.
o zaman muhasebecide olabilirim

Yani sayısal dersler sadece matematik ile sınırlı değil öncelikle. Eğer maalesef sayısal bölümlerde pek iyi değilsen ya eşit ağırlık ya da sözel alanlara yönelmen gerekecek. Düşündüğün Mali müşavirlik mesleği de ileri derece de sayısal derslerin bulunduğu bir bölümdür. Makro, mikro iktisat dersleri gibi dersler alacaksın. O yüzden biraz daha düşünmeni tavsiye ederim. :)

Abim öncelikle merhaba ben sayısal derken yani sayısalım kötü değil ama yani çok da iyi de değil
Ama iradem Allah şükür yüksek yani çalırşam yaparım ben sadece soruyorum.

İradeye değil torpile bakıyor çoğu şey. O yüzden yurtdışına çıkın yaşınız küçükken, dil öğrenin ilgili olduğunuz alanda üniversite bitirip hızlıca gidin yurtdışına yoksa siz okuyup bölüm bitirene kadar çok şey değişir(kötü yönde).

ya bak şimdi ben muhasebecide elemanım yani iş biraz sıkıcı olabilir ama patron olduktan sonra
hiçbi sıkıcılığı yok benim patronuma önüne çay geliyo fln yani
İradeye değil torpile bakıyor çoğu şey. O yüzden yurt dışına çıkın yaşınız küçükken, dil öğrenin ilgili olduğunuz alanda üniversite bitirip hızlıca gidin yurt dışına yoksa siz okuyup bölüm bitirene kadar çok şey değişir(kötü yönde).

Nasıl yani abi bunu düzgün bir şekilde kısa ve özce anlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı