Messi mi Ronaldo mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya kardeşim bu nasıl bir düşünce tamam ergensin doğru konuşamıyorsun ama bu kadar da olmaz yani. Umarım o paraya muhtaç olursun.
Hocam mesajı o kişi yazmamış. Yanlış alıntılamışsınız.

Dostum konuyu geçiştirme ne alaka diyorumki Puskası FIFA vermediğinden dolayu Messi Puskas kazanamamştır Messiyi FIFA açık ara kollamaktadır şuan Ronaldo ile karşlaştırabilibinmesinin tek sebebi FIFA dır aksi takdirde Ronaldo çok daha üstün oyuncudur.
Dediğin hatta dediğin de değil yaptığın tek şey Messi’nin hakkıyla aldığı ödülleri hem bireysel ödülde hem de toplam kupada önde olmasından dolayı Fifa diyerek kötülemeye çalışmak. Eğer Ronaldo daha iyi olsaydı sabahtan beri burada Messicilerin yaptığı gibi kendi adamının istatistiğini savunurdun, karşıdaki adama çamur atmazdın. Seninle sabaha kadar tartışalım ne beni yenebilirsin ne de Fifa Fifa demekten öteye geçebilirsin. Bu yüzden sizle uğraşmadan “Ronaldocu işte ne beklersin” diyip geçiyoruz.

Ronaldo, bizim hep konuştuğumuz bir futbolcu özellikle eskiden attığı o rövaşata golleri. Ayrıca Ronaldo daha samimi geliyor yaptığı yardımlar vb. göz önüne alınınca.

Gerçekten Messicilere soruyorum son iki Ballon d'Or'u hakettiğini düşünüyor musunuz? Bakın yine de Messi daha iyi diyebilirsiniz bu adamlar zaten gelmiş geçmiş en iyi iki futbolcudan biri o yüzden saygı duyarım. Ama ben son iki Ballon d'Or'u da hakettiğini düşünmüyorum Messi'nin aynı zamanda Modriç'in aldığı sezonda da ronado hak ediyordu bence.

Dediğin hatta dediğin de değil yaptığın tek şey Messi’nin hakkıyla aldığı ödülleri hem bireysel ödülde hem de toplam kupada önde olmasından dolayı Fifa diyerek kötülemeye çalışmak. Eğer Ronaldo daha iyi olsaydı sabahtan beri burada Messicilerin yaptığı gibi kendi adamının istatistiğini savunurdun, karşıdaki adama çamur atmazdın. Seninle sabaha kadar tartışalım ne beni yenebilirsin ne de Fifa Fifa demekten öteye geçebilirsin. Bu yüzden sizle uğraşmadan “Ronaldocu işte ne beklersin” diyip geçiyoruz.
Gel lütfen tartışalım.

Balondor ve dünya kupası başka birşeyde sen demiceksın o zaman kabulmü?

Gel lütfen tartışalım.
Tartışalım,
öncelikle gol ve asistlerden başlamak istiyorum, burada Messi’nin asisti, maç başına asisti, maç başına golü üstünken Ronaldo’nun sadece toplam golü üstün.

Genel kupalara gelirsek, Messi şu anda 43 kupayla tarihte en çok kupa kazanan futbolcu. Ronaldo’nun ise sadece 34 kupası var. Ronaldo UCL’de genel olarak Messi’den üstünken, Messi o açığı La Liga ve Dünya Kupası ile kapatıyor.

Bireysel ödüllere gelirsek, Ballon d’orda, Altın ayakkabıda, Dünya kupası mvp’de, Uefa Golden Boy’da, Laureus Ödülü’nde (Messi bu ödülü kazanan tek futbolcu ve bunu 2 kez kazandı. Yılın en iyi sporcusu anlamına geliyor.) Toplam MOTM ödülünde, kısacası neredeyse her şeyde Messi önde. Şimdi bu yoruma “aMa FiFa fiFa” yazmanı bekliyorum.

Gerçekten messicilere soruyorum son iki ballon D'or'u hakettiğini düşünüyor musunuz? Bakın yine de Messi daha iyi diyebilirsiniz bu adamlar zaten gelmiş geçmiş en iyi iki futbolcudan biri o yüzden saygı duyarım. Ama ben son iki ballon D'or'u da hakettiğini düşünmüyorum Messi'nin aynı zamanda modriç'in aldığı sezonda da ronado hak ediyordu bence.

Evet hak ediyor bu senede alacak sizde yeni bir bahaneler bulacaksınız ama bu bizim umrumuzda mı hayır. 2019 senesinde tek başına bir ordu idi ama aptal Barcelona'nın yaptığı gereksiz ve boş topçular ile takımı doldurması işini daha zorlaştırdı gol ve asist olarak o sene en iyisi idi 2020 de lewanın hakkıydı ama o sene verilmedi. 2021 de kupa Amerika performansı ve gol asist oranı olarak yine en iyisiydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı