Metin 2 Oyunu Nasıl Bırakılır?

Aynısını yaşadım bıraksam da tekrar oyuna döndüm. Sonra param bitince keyif almamaya başladım :D

1. olarak tavsiyem karakterinizi ve hesabınızı silin. Silemiyorsanız banlattırmaya uğraşın.

2. olarak da yeni bir hobi bulun. Ben LoL'ü bulmuştum o da bağımlılık yapabilir. Tavsiyem hikayeli oyunlara ve başı sonu olan oyunlara yönelmeniz olacaktır. Bu Witcher 3 olabilir. God of War olabilir. Detroit olabilir. Yeni oyun kültürü edinmiş olursunuz.

Ben itemleri dağıttım en son oyun bulamayip tekrar başlamıştım. Aklınız varsa başlamayın Metin2'ye sigarayı bıraktım Metin2'yi bırakamadım.

Aynısını yaşadım bıraksam da tekrar oyuna döndüm. Sonra param bitince keyif almamaya başladım :D

1. olarak tavsiyem karakterinizi ve hesabınızı silin. Silemiyorsanız banlattırmaya uğraşın.

2. olarak da yeni bir hobi bulun. Ben LoL'ü bulmuştum o da bağımlılık yapabilir. Tavsiyem hikayeli oyunlara ve başı sonu olan oyunlara yönelmeniz olacaktır. Bu Witcher 3 olabilir. God of War olabilir. Detroit olabilir. Yeni oyun kültürü edinmiş olursunuz.
Hocam birde sorunu tekrar oyunlarda değil de kendimizde de arayabiliriz bence :). Biraz evden dışarı adım atmak mesela en doğru tercih olur. Ekonomik faaliyetler el vermiyor diye ağlamaya da gerek yok. Sosyalleşme oturup bir mekanda kahve içmekten ibaret değildir. Arkadaşlarınızla dışarı çıkıp dümdüz yürüyüş yapmak bile bir aktivite. Ayrıca online oyunlara ve bağımlılıklara (alkol, sigara vb.) harcanan paranın yanında pek bir şey ifade etmez bence bu paralar.

Yazın ben de bir aralar kafayı takmıştım Metin2'ye. Sabah alarm kurup kalkıyordum oynamak için. Sonra bir gün düşündüm kendi kendime nereye kadar devam edecekti bu? Oyunun bir sonu yok. Giden benim zamanima oluyordu. Ayrıca bilgisayar başında oturmak zor geliyordu saatlerce. Sonra bıraktım. Burada vereceğimiz tavsiyeler senin pek işine yaramaz hocam. Zihninde bitirmelisin işi.

Bu tip durumların esas sebebi meşgul olunacak bir şey olmamasıdır. Boş olduğunuz için yapacak bir şey bulamıyorsunuz ve oyuna dönüyorsunuz. Mantıksız bir öneri olacak ama sizi kendine bağlayacak daha az zararlı bir oyun bulursanız sorun çözülür. Mesela, PES veya FIFA'da kariyer modunda oynayıp en iyi oyuncuları takımınıza katmaya çalışın.

Hocam bir de sorunu tekrar oyunlarda değil de kendimizde de arayabiliriz bence :). Biraz evden dışarı atmak mesela en doğru tercih olur. Ekonomik faaliyetler el vermiyor diye ağlamaya da gerek yok. Sosyalleşme oturup bir mekanda kahve içmekten ibaret değildir. Arkadaşlarınızla dışarı çıkıp dümdüz yürüyüş yapmak bile bir aktivite. Ayrıca Online oyunlara ve bağımlılıklara (alkol, sigara vb.) Harcanan paranın yanında pek bir şey ifade etmez bence bu paralar.

Arkadaşlarıyla dışarı çıkıp mis gibi gezer veya parka gidip otururlar bu tarz oyunlarda aslında bağımlı olmak bayağı zor geçen bir şey bende ETS 2 bağımlısıydım bir ara bir de FM20 sonra saldım ikisini de bir süre ETS 2'yi şimdi tamamen saldım 400+ saatim var FM20'de 400+ saatim var ama yine başladım FM'ye bağımlısı olacağım galiba tekrardan.

Arkadaşlarıyla dışarı çıkıp mis gibi gezer veya parka gidip otururlar bu tarz oyunlarda aslında bağımlı olmak bayağı zor geçen bir şey bende ETS 2 bağımlısıydım bir ara bir de FM20 sonra saldım ikisini de bir süre ETS 2'yi şimdi tamamen saldım 400+ saatim var FM20'de 400+ saatim var ama yine başladım FM'ye bağımlısı olacağım galiba tekrardan.
Bir oyuna veya benzer bir şeye bağımlı olan insanın bağımlı olma sebebi muhtemelen hayatından dolayıdır. Monoton yada sorunlu bir hayatı olan kişi o oyunu oynarken tüm sıkıntılarını unuttuğu için oyunu oynar ve başka bir yapmak, konfor alanından çıkıp hayatın gerçekleri ile yüzleşmek istemez. Bu sebepten de bağımlı olur. FIFA 22 PES21 ve CS:GO'da 900+ saatim olduğu için iyi biliyorum bunu. Bana kalırsa kendi başına uygulayabileceğin tek çözüm kafanı başka şeyler ile dağıtmakta.

Bir oyuna veya benzer bir şeye bağımlı olan insanın bağımlı olma sebebi muhtemelen hayatından dolayıdır. Monoton ya da sorunlu bir hayatı olan kişi o oyunu oynarken tüm sıkıntılarını unuttuğu için oyunu oynar ve başka bir yapmak, konfor alanından çıkıp hayatın gerçekleri ile yüzleşmek istemez. Bu sebepten de bağımlı olur. FIFA 22 pes21 ve CS:GO'da 900+ saatim olduğu için iyi biliyorum bunu. Bana kalırsa kendi başına uygulayabileceğin tek çözüm kafanı başka şeyler ile dağıtmakta.

Hocam ben pandemi zamanı derslerede girmiyordum zaten dışarı çıkılmıyordu hafta sonları bir de ailem korona yüzünden dışarı çıkmama hiç izin vermiyordu o yüzden bağımlısı olmuştum.

Hocam ben pandemi zamanı derslerede girmiyordum zaten dışarı çıkılmıyordu hafta sonları bir de ailem korona yüzünden dışarı çıkmama hiç izin vermiyordu o yüzden bağımlısı olmuştum.
Tamamen aynı sebep. Hiç bir derse girmemiştim neredeyse. Sabah kalkıp yatana kadar PES oynuyordum. 9. sınıf konuları hala bir yerlerden çıkıp bana giriyor.

Hocam bir de sorunu tekrar oyunlarda değil de kendimizde de arayabiliriz bence :). Biraz evden dışarı adım atmak mesela en doğru tercih olur. Ekonomik faaliyetler el vermiyor diye ağlamaya da gerek yok. Sosyalleşme oturup bir mekanda kahve içmekten ibaret değildir. Arkadaşlarınızla dışarı çıkıp dümdüz yürüyüş yapmak bile bir aktivite. Ayrıca Online oyunlara ve bağımlılıklara (alkol, sigara vb.) Harcanan paranın yanında pek bir şey ifade etmez bence bu paralar.

Hocam tabii öyle de şimdi MMORPG'ların olayı sanal bir dünya yaratmak kişilik yaratmak. Çevre edinmek. Güç fantezisi yapmak falan filan. Bence metaverse gibi diyebiliriz.

Botları kurarız. Haftalık düzenli olarak pazar eşyalarını ayarlarız. Aktif olarak pazarda ucuza olan şeyleri toplayıp pahalıdan satarız falan. Klan savaşları olurdu. Çok güzel zamanlardı. Yaşamak gibi bir şeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı