Metin2 nasıl oynanır?

Furkan_R4KT

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben Metin2 yüklemeyi düşünüyorum ancak oyun nasıl oynanıyor pek bilmiyorum. Amaç ne oyundaki?
Şimdi ben bir servere girsem nasıl para kazanabilirim ve oyun P2W diyorlar, doğru mudur?

Dostum oyun gerçekten burada anlatamayacağım kadar derin. 15 sene bir geçmişim var bu oyunla. Amacı mantık olarak en yüksek seviyeye ulaşmak ancak amacınız bu değil, zevk almak olsun. İlk öncelikle zaten seviye 30'a kadar çok bir para kasma yöntemi yok. 30'a kadar bütün görevleri yaparak ve slot keserek seviye kasabilirsiniz. Onun dışında para kazanmaya çalışmak kısmen zaman kaybı olacaktır. 30 levelde de ilk önce demircinin sizden mektup vermenizi istediği kişi olan Deok- bae adlı NPC'den kazma alarak girişi Seungryong Vadisi'nde bulunan Hwang Tapınağı'nda "Cennetin Gözyaşı", "Elmas" kazarak para biriktirin. Bu aktiviteyi eğer isterseniz farklı id'lerde birden fazla 30 level hesap yapıp daha kazançlı hale getirebilirsiniz. Belirli bir miktara ulaştıktan sonra (7-8 ay önce yaklaşık 3 4 won tutuyordu) Karbon olta malzemelerini ve nesne marketten 30 günlük balıkçılık kılavuzu edinebilmek için 50 ep kuponu almanız gerekiyor. Karbon fiber malzemeleri sırayla şöyledir: 3 adet Karbon Fiber, 1 adet olta sapı, 1 adet olta halkası, 1 adet işlenmemiş olta. Bu malzemeler yaklaşık 3-4 won tutar diye tahmin ediyorum. Ondan sonra da balıkçılık etkinliklerinde de balık tutarak ve normal zamanlarda da Yabbie, Altın Sudak, Palamut gibi balıkları tutarak 3 4 wonu 20 wona kadar çıkartabilirsiniz. Ondan sonra da ister tekrardan karbon olta yapıp parayı daha çok katlayın ister bir sonraki söyleyeceğim hareketi yapın. Bu hareket ilk önce karakteri 61 seviyeye kasmak. İster bunu başkasına kastırın isterseniz de kendiniz emek ile kasın. Sonra da geri kalan paranızla karakterinizin 34 level zırhının +9'undan, 21 level kaskının +9'undan, 21 level kalkanının +9'undan edinin. Bir de +%20 ya da +%25 karanlık dirençli bir tılsım edinin.( Diğer iç itemler fazla önemli değil söyleyeceğim aktivite için) Sonra da ilk önce simyacı adlı NPC'den cor görevinizi (Ejderha Taşı Parçası Görevini) edinip ışınlayıcı adlı NPC'den Şeytan Kulesi adlı yere ışınlanın. Ve cor kasın. Bu corları biriktirin ve toplu açın. İlk etaplarda 20-30 tane biriktirip açabilirsiniz. Yeterli paraya ulaştıktan sonra da ana karakterinizle aynı id'de bulunan aynı karakterlerden açın ve o parayla o karakterleri de 61. seviyeye kastırın veya kasın. Sonra o 5 karakter ile cor kasacaksınız ve gerçekten iyi bir gelir kaynağı olacak. Bundan daha sonrasını anlatamayacağım maalesef. Giriş kısmını anlatırken bile birçok şeyi atlamama rağmen çok yoruldum. Aşağıya da oyunun genel durumu hakkında yazdığım bir metni yapıştırıyorum. Başlayıp başlamamak size kalmış.

Neyse. 15 Senedir oynamama rağmen son 2 senedir ben bile tr sunucularına başlanmaz diyorum. İlk olarak son 2 senedir haksız ban dalgaları oldu 3 tane. (Birinden ben de mağdur oldum.) O ban dalgaları geçti yerine direkt seni HWID Ip'den banlayan "Bu oyun senin için mevcut değil" hatası adı altında yeni bir haksız ban sistemi ortaya çıktı. Hesaplara başka yerden girilebiliyor ancak sen giremiyorsun. Bu hata genelde oyun esnasında internet ip'n değişirse, Oyundayken elektrik gidip gelirse, Oyun hesapların arasında fazla gidip gelirsen( mail değiştirirsen) ortaya çıkıyor. Hadi öyle sorunların yok diyelim. Oyuna girerken bir sürü hata veriyor. Oyun istemcini yeniden başlat diyebiliyor yahut karakter seçince karakterin eli havada kalıyor ve oyuna giriş yapamıyorsun. Karakter ekranını başarıyla geçersen oyun sürekli sürekli kapanabiliyor. Oyunun bu sistemsel hatalarını bir kenara bıraktıktan sonra ikinci olarak da her istediğin sunucuya başlayamayacak olman. Sadece 2 3tane vasıfsız ve boş sunuculara giriş yapabiliyorsun çünkü 2013 senesinde metin2'yi satın almış olan Gameforge şirketi hilelere karşı yazılım geliştirmek yerine sunuculara kayıtı kapatmayı bir seçenek olarak görüyor ki hileler yeni hesap açamasın.(Önceden en az 5000 tane hesap stoklayan veya yaptığı hileden binler kazanıp 5 tlye hesap alamayan(!) hileciler güldü.) Bu şirket oyunu o kadar önemsemiyor ki Community Manager dışındaki oyun yöneticilerine para dahi vermiyor. Gönüllü çalışıyorlar ve haliyle maaşlıymış gibi performans vermiyorlar. Üçüncü olarak oyunun eskisine göre çok daha P2W olması. Para yatırmadan gelişilebilir mi? Cevap evet. Ama parasız gelişerek zevk alabilir misin? Cevap hayır. Çünkü seviye ilerledikçe kasman gereken para artıyor. Para yatırmadığın sürece de o paraları elde etmek için sürekli aynı döngülere girmek zorunda kalıyorsun. Sürekli aynı döngüye girmek de insanı hayattan bıktırıyor bir süre sonra. Eğer oyun içi kumara girerek parayı katlarım ve aynı döngüye girmem diyorsan da burada 4. sebebe geliyoruz. Oyun içi her şeyin başarılı olma oranı çok düşük. Hiç doğru düzgün kar ettiğimi hatırlamıyorum. 5. Sebep de hilelerin neredeyse hiçbir para kasma yöntemi bırakmaması. Eskiden ayı safrası kasarak bile para kasardın ancak hileler 61 levele kadar hiçbir para kasma yöntemini bırakmadı malesef. Bu yüzden 61 levele kadar para kasmak için etkinliklere ihtiyaç duyacaksın ama bir bakıyorsun ki etkinlik sunucularına kayıtlar kapalı. Bu arada geçen sene eylül ayında gelen yenilik olan "Yohara mapleri"'nde öyle döngüye girmemek için falan para yatırmıyorsun. Direkt orada yaşayabilmek için para yatırıyorsun :D Kısacası böyle. Daha fazla yazardım ama gerek yok. Pvp sunucular içinse eskiden olsa hemen kapanıyor falan derdim ama kapanmayanlar var. İstersen başlayabilirsin. İyi sosyaller. Bu arada tr başlarsan bana her türlü soruyu sorabilirsin.
Edit: Temelin yoksa oyunu öğrenene kadar oyun kapanır muhtemelen :D (Hem tr Hem PVP)

Emek olmayan serverlarda oynayabilirsin. Para kasmak yerine 2.köyde falan gezip level kasabilirsin, parayı da zamanla kasarsın Dolunay düşürüp satarak.

Hocam buradan mı kayıt oluyoruz Publication title

Dostum oyun gerçekten burada anlatamayacağım kadar derin. 15 sene bir geçmişim var bu oyunla. Amacı mantık olarak en yüksek seviyeye ulaşmak ancak amacınız bu değil, zevk almak olsun. İlk öncelikle zaten seviye 30'a kadar çok bir para kasma yöntemi yok. 30'a kadar bütün görevleri yaparak ve slot keserek seviye kasabilirsiniz. Onun dışında para kazanmaya çalışmak kısmen zaman kaybı olacaktır. 30 levelde de ilk önce demircinin sizden mektup vermenizi istediği kişi olan Deok- bae adlı NPC'den kazma alarak girişi Seungryong Vadisi'nde bulunan Hwang Tapınağı'nda "Cennetin Gözyaşı", "Elmas" kazarak para biriktirin. Bu aktiviteyi eğer isterseniz farklı ID'lerde birden fazla 30 level hesap yapıp daha kazançlı hale getirebilirsiniz. Belirli bir miktara ulaştıktan sonra (7-8 ay önce yaklaşık 3 4 won tutuyordu) Karbon olta malzemelerini ve nesne marketten 30 günlük balıkçılık kılavuzu edinebilmek için 50 ep kuponu almanız gerekiyor. Karbon fiber malzemeleri sırayla şöyledir: 3 adet Karbon Fiber, 1 adet olta sapı, 1 adet olta halkası, 1 adet işlenmemiş olta. Bu malzemeler yaklaşık 3-4 won tutar diye tahmin ediyorum. Ondan sonra da balıkçılık etkinliklerinde de balık tutarak ve normal zamanlarda da Yabbie, Altın Sudak, Palamut gibi balıkları tutarak 3 4 wonu 20 wona kadar çıkartabilirsiniz. Ondan sonra da ister tekrardan karbon olta yapıp parayı daha çok katlayın ister bir sonraki söyleyeceğim hareketi yapın. Bu hareket ilk önce karakteri 61 seviyeye kasmak. İster bunu başkasına kastırın isterseniz de kendiniz emek ile kasın. Sonra da geri kalan paranızla karakterinizin 34 level zırhının +9'undan, 21 level kaskının +9'undan, 21 level kalkanının +9'undan edinin. Bir de +%20 ya da +%25 karanlık dirençli bir tılsım edinin.( Diğer iç itemler fazla önemli değil söyleyeceğim aktivite için) Sonra da ilk önce simyacı adlı NPC'den cor görevinizi (Ejderha Taşı Parçası Görevini) edinip ışınlayıcı adlı NPC'den Şeytan Kulesi adlı yere ışınlanın. Ve cor kasın. Bu corları biriktirin ve toplu açın. İlk etaplarda 20-30 tane biriktirip açabilirsiniz. Yeterli paraya ulaştıktan sonra da ana karakterinizle aynı ID'de bulunan aynı karakterlerden açın ve o parayla o karakterleri de 61. seviyeye kastırın veya kasın. Sonra o 5 karakter ile cor kasacaksınız ve gerçekten iyi bir gelir kaynağı olacak. Bundan daha sonrasını anlatamayacağım maalesef. Giriş kısmını anlatırken bile birçok şeyi atlamama rağmen çok yoruldum. Aşağıya da oyunun genel durumu hakkında yazdığım bir metni yapıştırıyorum. Başlayıp başlamamak size kalmış.

Neyse. 15 Senedir oynamama rağmen son 2 senedir ben bile TR sunucularına başlanmaz diyorum. İlk olarak son 2 senedir haksız ban dalgaları oldu 3 tane. (Birinden ben de mağdur oldum.) O ban dalgaları geçti yerine direkt seni HWID IP'den banlayan "Bu oyun senin için mevcut değil" hatası adı altında yeni bir haksız ban sistemi ortaya çıktı. Hesaplara başka yerden girilebiliyor ancak sen giremiyorsun. Bu hata genelde oyun esnasında internet IP'n değişirse, Oyundayken elektrik gidip gelirse, Oyun hesapların arasında fazla gidip gelirsen( mail değiştirirsen) ortaya çıkıyor. Hadi öyle sorunların yok diyelim. Oyuna girerken bir sürü hata veriyor. Oyun istemcini yeniden başlat diyebiliyor yahut karakter seçince karakterin eli havada kalıyor ve oyuna giriş yapamıyorsun. Karakter ekranını başarıyla geçersen oyun sürekli sürekli kapanabiliyor. Oyunun bu sistemsel hatalarını bir kenara bıraktıktan sonra ikinci olarak da her istediğin sunucuya başlayamayacak olman. Sadece 2 3tane vasıfsız ve boş sunuculara giriş yapabiliyorsun çünkü 2013 senesinde Metin2'yi satın almış olan Gameforge şirketi hilelere karşı yazılım geliştirmek yerine sunuculara kayıtı kapatmayı bir seçenek olarak görüyor ki hileler yeni hesap açamasın.(Önceden en az 5000 tane hesap stoklayan veya yaptığı hileden binler kazanıp 5 TL'ye hesap alamayan(!) hileciler güldü.) Bu şirket oyunu o kadar önemsemiyor ki Community Manager dışındaki oyun yöneticilerine para dahi vermiyor. Gönüllü çalışıyorlar ve haliyle maaşlıymış gibi performans vermiyorlar. Üçüncü olarak oyunun eskisine göre çok daha P2W olması. Para yatırmadan gelişilebilir mi? Cevap evet. Ama parasız gelişerek zevk alabilir misin? Cevap hayır. Çünkü seviye ilerledikçe kasman gereken para artıyor. Para yatırmadığın sürece de o paraları elde etmek için sürekli aynı döngülere girmek zorunda kalıyorsun. Sürekli aynı döngüye girmek de insanı hayattan bıktırıyor bir süre sonra. Eğer oyun içi kumara girerek parayı katlarım ve aynı döngüye girmem diyorsan da burada 4. sebebe geliyoruz. Oyun içi her şeyin başarılı olma oranı çok düşük. Hiç doğru düzgün kar ettiğimi hatırlamıyorum. 5. Sebep de hilelerin neredeyse hiçbir para kasma yöntemi bırakmaması. Eskiden ayı safrası kasarak bile para kasardın ancak hileler 61 levele kadar hiçbir para kasma yöntemini bırakmadı maalesef. Bu yüzden 61 levele kadar para kasmak için etkinliklere ihtiyaç duyacaksın ama bir bakıyorsun ki etkinlik sunucularına kayıtlar kapalı. Bu arada geçen sene eylül ayında gelen yenilik olan "Yohara mapleri"'nde öyle döngüye girmemek için falan para yatırmıyorsun. Direkt orada yaşayabilmek için para yatırıyorsun :D Kısacası böyle. Daha fazla yazardım ama gerek yok. PvP sunucular içinse eskiden olsa hemen kapanıyor falan derdim ama kapanmayanlar var. İstersen başlayabilirsin. İyi sosyaller. Bu arada TR başlarsan bana her türlü soruyu sorabilirsin.
Edit: Temelin yoksa oyunu öğrenene kadar oyun kapanır muhtemelen :D (Hem TR Hem PvP)

Hocam ben okurken yoruldum vallahi teşekkür ederim

Geri
Yukarı