Metro Exodus - The Two Colonels İncelemesi

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Metro Exodus'un 2 gün önce çıkış yapan ilk DLC'si The Two Colonels'i oynadım. Metro Exodus'un standart sürümüne sahip olanlar için Steam'de ve Epic Games'de 22,50 Liraya satılıyor. The Two Colonels bu ücreti hak ediyor mu?

Öncelikle DLC'nin oynanış süresi oldukça kısa. Metro Exodus'a 3.7 GB güncelleme ile eklenen bir DLC'den fazlasını beklemek de hata olurdu lakin yine de bu kadarını beklemiyordum. DLC ortalama 2 saat gibi bir sürede bitiyor. Oynanışa göre 15 dakika daha uzun ya da daha kısa sürebilir. 2 saat olmasının yanı sıra bu 2 saatin hatırı sayılır bir kısmının da diyaloglara harcandığını söylemek isterim, yani saf oynanış süresi daha da kısa. DLC'den bahsedecek olursak, The Two Colonels kapalı mekanlarda geçiyor. Ana oyunun aksine DLC daha fazla klostrofobik bir atmosfer veriyor. The Two Colonels'e alev makinesi ile başlıyoruz, bu alev makinesinin geliştirmeleri çok kısa sürede toplanıyor ve yakıtını üretmek de fazla kaynak tüketmiyor. Bu sebeple DLC'nin büyük bir kısmında alev makinesi kullanıyoruz. Yönettiğimiz Khlebnikov karakteri ise ana oyundaki Artyom'un aksine konuşabiliyor. Hikayesi ve anlatımı güzeldi fakat en başta dediğim gibi oynanış süresi öyle kısa ki siz daha farkına varamadan DLC bitiyor.

Son söz olarak standart sürüm sahipleri bu DLC'yi satın almazlarsa pek bir şey kaybetmezler. DLC indirime girdiğinde belki alınabilir, bana sorarsanız YouTube'dan izlemek yeterlidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bence çok iyi bir DLC'ydi. Epic indirimlerinde Gold Edition çok uygun fiyatlara geliyor. Tekli olarak ise 10 TL civarına düşüyordu. Konuşan bir ben görmek bile güzel.

Metro serisini ciddi bir yaz indirimi yakaladığımda toplu paket olarak satın aldım, dolayısıyla son oyun da tüm DLC'leri ile birlikte geldi. Two Colonels oyundan çok diyalog içerikli bir havası var. Kötü mü olmuş? kesinlikle hayır. Oyunun senaryosu ile paralel olarak hikayenin derinliklerine inilmesini sağlıyor. Şunu belirtmekte fayda görüyorum ki oynanış anlamında çok kısa olduğu için muhtemelen tek olarak satın almak istemeyeceğim bir DLC olurdu diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı