Mevcut sürücüyü DDU yazılımı ile silip tekrar NVIDIA kendi sitesinden indirmeye gerek var mı?

LauraWells

Hectopat
Katılım
21 Mart 2018
Mesajlar
904
Makaleler
2
Yer
İstanbul
PC' yeni format attım. Windows Update kendiliğinden ekran kartımın en son sürücüsünü güncellemiş. DDU yazılımı ile silip tekrar NVIDIA kendi sitesinden indirmeme gerek var mı?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Opysium

Hectopat
Katılım
3 Aralık 2017
Mesajlar
986
Çözümler
7
Sürücülerle ilgili bir sorun yaşamadığın veya ekran kartını değiştirmediğin sürece DDU kullanmanı gerektirecek pek fazla durum olmuyor, direk Nvidia'nın sitesinden en son sürücüyü indirip yükleyebilirsin sorun çıkmayacaktır.
 

OceanWraith

Kilopat
Katılım
4 Nisan 2014
Mesajlar
1.143
Çözümler
5
Nvidia kartlar için güncel sürücü yükleme işini Geforce Experience üzerinden yapın. Hem daha iyi oluyor hem yeni driver geldiğinde direk uyarıyor, yüklüyor, kuruyor. Tüm oyunları ekran kartının modeline göre tek tık ile optimize edebiliyorsunuz. Nvidia'nın ekran kartınızda sunduğu tüm özellikleri tek yerde görebiliyor ve yönetebiliyorsunuz.

Bu arada güncel kalmak adına hiçbir bileşen için Windows'un otomatik olarak yüklediği driverı kabul etmeyin, çünkü neredeyse hep eski tarihli driverları yükler.
 

anil1906

Hectopat
Katılım
9 Nisan 2014
Mesajlar
480
Çözümler
3
Ben her formatta dediğin gibi DDU kullanarak Windows'un kurduğu sürücüyü silip yeni sürücüyü de güvenli modda kuruyorum. İlk yazan arkadaşın dediği gibi yapabilirsin yapmanın bir zararı yok ama çok da bir faydasını göreceğini sanmam. Ben alışkanlık olduğu için yapıyorum.

Offline NVIDIA driverlar: Download Drivers | NVIDIA

Bu kurulumun içine GeForce Experience da dahil. Kurulum basamaklarında kurayım mı diyor ben formattan sonra böyle kurup geri kalan güncellemeleri GeForce Experience üzerinden yapıyorum. GeForce Experience'ı seçmeyi unutursan da sürücüyü kurduktan sonra ayrıyeten kurabiliyorsun.
 
Yukarı