Mezuna kalmak mı kalmamak mı?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, bu sene ilk defa YKS'ye gireceğim pek çalışmadım diyeyim okulda dinlediğim dersler vs. az kaldı. şimdi 2 ayda EA'dan bir yer gelir mi? Ya da bu sene girip seçim yapmayıp mezuna mi kalayım, ailemi mezuna kalmaya nasıl ikna edebilirim bir de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce elinizden geleni yapın. Sonuçlar geldi, baktınız istediğiniz yer tutmuyor. Ailenize o şekilde "Bu sene olmadı, daha iyi hazırlanıp seneye tekrar gireceğim" dersiniz. Şimdi çalışmaya devam edin.

Selam dostlar, bu sene ilk defa YKS'ye gireceğim pek çalışmadım diyeyim okulda dinlediğim dersler vs. az kaldı. şimdi 2 ayda EA'dan bir yer gelir mi? Ya da bu sene girip seçim yapmayıp mezuna mi kalayım, ailemi mezuna kalmaya nasıl ikna edebilirim bir de?
Ortak YKS`ye girecek olup çalışmamak ayrı bir mesele de eğer hayata erken atılmak istiyorsan ve sınavda iyi bir puan ve sıralama çekeceğine inanıyorsan sen bilirsin ama yok ben garantiye alayım diyorsan mezuna kal bütün yıl çalış

Yine tepki alacağım bir görüş ama sene sonunda sınav olacağını bile bile hadi 1.5 yıl demiyorum son yıl çalışmayan birisinin mezuna kalmayı hak ettiğini düşünmüyorum ki büyük ihtimalle ailenizde bu konuda tepki verir. Mezuna kalmak çok çalışıp hedefini kıl payı kaçıran ya da çok büyük hedefi olup 1 senede başaramamış kişiler içindir, mezuna kalan 10 tanıdığım, konuştuğum kişiden 9'u o boş dönemde daha da büyük psikolojik sıkıntılara girip ya önceki kazandığı bölüme yakın bir bölüm kazanıyorlar ya da daha da kötü sıralama yapıyorlar.

Ha ne yapabilirim derseniz bence oturun 2 ay ölümüne çalışın, masada uyuyakalana kadar çalışın asla 4 saat çalıştım 5 dakika telefonuma bakayım, hafta sonu oyun oynayayım demeyin o lüksleri siz kaybedeli çok oldu. Elinizden geleni yapın, sınava girin olmazsa kendinize bir yol planı çizersiniz. Şu an mezunu düşünmenin size hiçbir faydası olmaz aksine ailenizle konuşursanız tepki alırsınız motivasyonunuz tamamen biter, ayrıca kafanızda zaten mezuna kalacağım fikri oluştuğu için düzgün bir şekilde çalışamazsınız.

Geri
Yukarı