Mezuna Kalmak

Az değil kesinlikle. Fakat hocam 1 senede 15 netten sayısal fulleyen insanlar tanıyorum. Arkadaşın temeli zaten güzel , netleri falan çok güzel yani. Dediğim gibi istediği çok yüksek bir üniversite değilse bence denemesi lazım. Ama istediği yüksek bir üniversiteyse o zaman oturup çalışması lazım.

Her zaman mühendislikte okulun önemsiz olduğunu düşünüyorum cidden öyle. Ki piyasa artık hangi okulu okuduğunu takmıyor. ODTÜ'den mezun olmuş fakat kendini hiç geliştirmemiş bir insan mı yoksa Elazığ üniversitesinden çıkmış kendini geliştirmiş bir insan mı? Sevdiğiniz işin peşinden koşun derim.
Sevdiğim işin peşinden koşmayı istiyorum fakat acı bir gerçek var işsizlik. Hayatım üstüne kumar oynamış oluyorum sadece bir üniversite seçimiyle ve bu cidden çok acımasız

Sevdiğim işin peşinden koşmayı istiyorum fakat acı bir gerçek var işsizlik. Hayatım üstüne kumar oynamış oluyorum sadece bir üniversite seçimiyle ve bu cidden çok acımasız
Mühendislikte kendinizi geliştirmediğiniz zaman güzel bir işe girmek hayal. Fakat kendini geliştirmiş CV'si güzel olan bir mühendisi ise şirketler havada kaparlar :) Tabii ki işsizlik korkusu çok kötü hele ki Türkiye şartlarında. Umarım sizin için hayırlısı olur.

Mühendislikte kendinizi geliştirmediğiniz zaman güzel bir işe girmek hayal. Fakat kendini geliştirmiş CV'si güzel olan bir mühendisi ise şirketler havada kaparlar :) Tabii ki işsizlik korkusu çok kötü hele ki Türkiye şartlarında. Umarım sizin için hayırlısı olur.
Şu an kafamda bir iki tane plan var. MSÜ olursa sahil güvenlik yapıp işime devam etmek istiyorum ardından gelen üniversite puanına göre Beslenme ve Diyettik bölümünü düşünüyorum. Bu konuşmadan sonra son olarakta bir adet Bilgisayar Mühendisliği yazacağım :)

Aynen öyle. Kimisi özel sektörde çalışır maaşı belli seviyede olur artmaz. Kimisi kendini geliştirir her yerden aranır, davet edilir maaşı da yüksek olur. Ki bence böyle olması bir yerde iyi oldu. Diplomatik başarılar iş hayatında hiçbir işe yaramayacak.

Evet arkadaslar bu arada sınava basvurdum yani gideceğim. Bazıları demiş bu yılda gir giriyorum zaten. Ve kalmaya karar verdim gibi. Sadece anneme ve babama durumdan bahsedip ikna etmem gerekecek. Bir ton konu eksigim var. Ayrıca kilom fazla MSÜ den mülakat olarak bir şey yapamayacağım. Spora gidiyorum zaten bu yüzden. Zayıflamaya çoktan başladım. Her açıdan gelecek yila kalmam daha mantıklı neden derseniz: Gelecek yila daha çok çalışacağım. Bu yıl neredeyse hic doğru dürüst çalışmadim. Ve Elektrik elektronik veya yazılım istiyorum. Yazılımda kendimi geliştireceğime inanıyorum. Onun dışında gelecek yila kadar düzenli antrenman ile MSÜ ye de hazır hale geleceğim. Nede olsa önümde 1 sene var. Bende her ikisinde de kendimi deneyecegim. Öncelikli hedefim iyi bir üniversiteye gitmek. Ama olmazsa MSÜ de deneyecegim.

Maalesef yazılım'da yeni biriyseniz o diplomayı sizden istiyorlar , Alaylı bir yazılımcı olmak çok çok zordur. Çok sağlam projeler ve emekler gerekir ki bir şirket sizi alabilsin hala diploma önemli. Fakat mezuna kalma fikrini kalacaksanız da aklınıza yer etmeyin. Bu sene de girin sınava tercihinizi yapın belki bu sene kazanacaksınız. Mezuna kalmak çok zordur , ben eskiden sürekli sosyal'de takılan , gezen tozan , çok tembel birisiydim ve hiç matematik yapamazdım. Abartmıyorum bölme dahi bilmezdim , Neyse gittik dandik bir yerde 2 yıllık bilgisayar programcılığına , ilk sene laylay geçti 2.sene aklıma bazı şeyler dank etti yaşadığım olaylardan. Tam oturdum 3 sene boyunca evde çalıştım. Çok büyük bir irade ve öz disiplin ister bu iş. İlk sene ben hoyta bir insan olduğumdan günde 2 - 3 saat anca çalışabiliyordum. Ama 2. ve 3. sene 1 gün 24 saat , ben zaten az uyuyan bir insanım 4 saat uyuyordum , işte kendime ayırdığım zamanı da çıkarırsak 15 saat ders çalışıyordum günde. Sonra ODTÜ kazandım , Çok yorulmuştum ama verdiğim emeklere değdi , o an benim ve ailemin gururlanışını tarif edemem. Şimdi de değişim programı falan derken yurt dışındayım 2 senedir.

Hocam merhabalar.

Benim de bazı şeyler sonradan aklıma gelmeye başladı. Matematik konusunda çok eksiğim var. Lise hayatım hep "laylay" geçti. Mail adresimi bırakırsam bir kaç şey danışabilir miyim?

[email protected]

Yeni konular

Geri
Yukarı