Microsoft Edge yüksek RAM tüketimi

Alb.Bgr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar sorum şu. Şu ana kadar Opera, Chrome ve Edge kullandım lakin RAM canavarı diye tabir edilen Chrome en az RAM tüketen oldu. En fazla ise Edge oldu. Bu sitede birçok yerde okudum en az RAM tüketenlerden biri Edge. Bende ise 500 MB RAM tüketiyor Opera 250 civarında Chrome ise 240 civarındaydı. Üstelik Opera'da izleyici ve reklam engelleyici aktifti. Sizce bunu nedeni ne?

Bende de aynı sorun olmuştu. Herkes Chrome fazla RAM yiyor derken bende de 250 civarı bir kullanımı vardı. Edge ise çok daha fazlaydı. Nedenini bende anlayamadım. İşletim sistemi olabilir mi acaba? Çünkü Win 8.1 de böyle bir sıkıntı yok.

Sistemim Win 10 bir de diğer sıkıntı ise fazla güç tüketimi. Diğer ikisi az ve normal arasında seyrederken Edge çok yüksek seviyesinde sanırım Edge maceram çabuk bitecek :/
Bende de aynı sorun olmuştu. Herkes Chrome fazla RAM yiyor derken bende de 250 civarı bir kullanımı vardı. Edge ise çok daha fazlaydı. Nedenini bende anlayamadım. İşletim sistemi olabilir mi acaba? Çünkü Win 8.1 de böyle bir sıkıntı yok.

Üç tarayıcıda Chromium tabanlı tarayıcı, aralarında çok fark yok, açılan sekme sayısına, işlediği içeriğe göre metin/video/canlı yayın Ram kullanım oranı artar; 250 / 500 / 1 gb ye kadar değişkenlik gösterecektir. Bunu 10'dan fazla sekme ve farklı sayfalar açarak test edebilirsin. Farklı alternatifler denemelisin, Firefox/Maxthon gibi..

Arkadaşlar iyi akşamlar sorum şu. Şu ana kadar Opera, Chrome ve Edge kullandım lakin RAM canavarı diye tabir edilen Chrome en az RAM tüketen oldu. En fazla ise Edge oldu. Bu sitede birçok yerde okudum en az RAM tüketenlerden biri Edge. Bende ise 500 MB RAM tüketiyor Opera 250 civarında Chrome ise 240 civarındaydı. Üstelik Opera'da izleyici ve reklam engelleyici aktifti. Sizce bunu nedeni ne?
Hocam 0,1 Ram tüketenlerin bilgisayarı galiba 16GB Ram var.

Hocam 0,1 RAM tüketenlerin bilgisayarı galiba 16 GB RAM var.

Yok abi 0,1 falan beklemiyorum ama 500 MB fazla gibi hiçbir şey çalışmazken bir de bu Win 10 ve Edge tüm ramimim %54'ü oluyor biraz fazla gibi.
Üç tarayıcıda Chromium tabanlı tarayıcı, aralarında çok fark yok, açılan sekme sayısına, işlediği içeriğe göre metin/video/canlı yayın RAM kullanım oranı artar; 250 / 500 / 1 GB'ye kadar değişkenlik gösterecektir. Bunu 10'dan fazla sekme ve farklı sayfalar açarak test edebilirsin. Farklı alternatifler denemelisin, Firefox/Maxthon gibi.

Hepsinde ortak deneme yaptım 1 boş sekme ile (operada sadece artı 2 eklenti)

Geri
Yukarı