Microsoft hata yaptı, Windows 11 gelmemeliydi

Hocam birazcık geç yazıyorum ama NT sürümü güncellenmesi o kadar basit bir şey değil yeni bir çekirdek yapılması gerek onu da yaparlarsa 2026 gibi çıkar RTM sürümü XP'nin 2001 Vista'nın 2008 olması gibi.

Hocam yaparlarsa çok iyi olur yapmazlarsa kendileri hata yapar

Windows 11 hala daha yeterli bence Windows 12 için acele etmelerine gerek yok. Hem NT sürümü yenilenmiş hem de Yapay zekayla optimize bir Windows 12 çıksa tadından yenmez.

Hocam yaparlarsa çok iyi olur yapmazlarsa kendileri hata yapar.

Windows 11 hala daha yeterli bence Windows 12 için acele etmelerine gerek yok. Hem NT sürümü yenilenmiş hem de yapay zekayla optimize bir Windows 12 çıksa tadından yenmez.

Windows 12 için %90 Vista çekirdeği kullanılacak ama Microsoft'tan her şey beklenir ve dediğiniz gibi yıl olmuş 2024 Windows 11 artık gayet yeterli ve stabil.

Windows 12 için %90 Vista çekirdeği kullanılacak ama Microsoft'tan her şey beklenir ve dediğiniz gibi yıl olmuş 2024 Windows 11 artık gayet yeterli ve stabil.

Çoğu kişi çekirdeği değiştirmediler diye eleştirmişti değiştirirlerse güzel olur değiştirmezlerse de yapacak bir şey yok.

Windows 11'ile devam edecekler gibi geliyor bana çünkü daha yeni yeni oturuyor sisteme ve hala daha eksiği olan bir işletim sistemi Yeni Dosya Gezgini sisteme entegre edilmeli Denetim Masası yeni Dosya Gezgini arayüzüne uyarlanmalı ve pencere modunu desteklemeli.

Yeni Dosya Gezgini arayüzü benim gözümde hala bayağı eksik kalıyor ve geliştirilip tamamlanmasını bekliyorum tamamlanmadan da Windows 12'nin çıkmasını istemiyorum. Ben bu sene Windows 12'nin çıkacağını düşünüyordum fakat bence ertelendi.

Windows 12 çıkarsa da Eski arayüzlerden Windows 7'den kalma menülerden arındırılmış olarak çıkmasını istiyorum.

Şöyle ayarların kaldırılmasını ve Ayarlar menüsüne taşınmasını istiyorum ya da tamamen modernize edilerek yeni Dosya Gezgini arayüzüyle uyumlu çalışmasını istiyorum.

1706464399415.png

Windows'un yaptığı tek hata, daha yarım yamalakken bu sistemi çıkartmasıydı. Eğer şu anki haliyle şu an yayınlasa hiç bu kadar sıkıntı çekmezdi Windows 11, daha optimize olarak piyasaya sürülürdü. Benim fikrim bu yönde.

Windows'un yaptığı tek hata, daha yarım yamalakken bu sistemi çıkartmasıydı. Eğer şu anki haliyle şu an yayınlasa hiç bu kadar sıkıntı çekmezdi Windows 11, daha optimize olarak piyasaya sürülürdü. Benim fikrim bu yönde.

Hala daha güncellemeleri yarım yamalak vermeye devam ediyor. (23H2)

Yeni Dosya Gezgini Sisteme entegre değil Dosya Gezgini'ni kullanan bazı uygulamalar hala daha pencere modunu desteklemiyor (Windows Araçları ve Denetim Masası) üstelik Dosya Gezgini hala daha hatalarla dolu.

Hala daha güncellemeleri yarım yamalak vermeye devam ediyor. (23H2)

Yeni Dosya Gezgini sisteme entegre değil Dosya Gezgini'ni kullanan bazı uygulamalar hala daha pencere modunu desteklemiyor (Windows araçları ve Denetim Masası) üstelik Dosya Gezgini hala daha hatalarla dolu.

Dosya Gezgini'nin bir o kadar hantal çalışması da ek olarak örnek verilebilir bence.

Windows 3.1 'den itibaren bütün Windowsları kullandım. Server için olanlar da dahil. W11 henüz kullanmadım ama Windows'un en kötü sürümü Vista değil. Vista, Millenium Edition'ın yanında Windows 7 gibi kalır :) Yeniden başlat dersin, çöker, kapat dersin bir daha açılmaz, hiç ellemiyim öyle kalsın bari dersin kendi kendine hata verir çöker...

Ayrıca Windows 98 ve XP çok sevilse de Windows 98 "SE" ile toparladı, Windows XP ise SP2'den itibaren. SP1 ve öncesini internete bağlı bilgisayarda kullanmak mümkün değildi. Zira internette dolaşan virüs siz hiç bir şey yapmasanız da XP'ye bulaşıyor ve bilgisayarı kapatıyordu geri sayarak. Windows bunu uzun süre düzeltemedi SP2'ye kadar.

Windows 3.1 'den itibaren bütün Windowsları kullandım. Server için olanlar da dahil. W11 henüz kullanmadım ama Windows'un en kötü sürümü Vista değil. Vista, Millenium Edition'ın yanında Windows 7 gibi kalır :) Yeniden başlat dersin, çöker, kapat dersin bir daha açılmaz, hiç ellemiyim öyle kalsın bari dersin kendi kendine hata verir çöker...

Ayrıca Windows 98 ve XP çok sevilse de Windows 98 "SE" ile toparladı, Windows XP ise SP2'den itibaren. SP1 ve öncesini internete bağlı bilgisayarda kullanmak mümkün değildi. Zira internette dolaşan virüs siz hiç bir şey yapmasanız da XP'ye bulaşıyor ve bilgisayarı kapatıyordu geri sayarak. Windows bunu uzun süre düzeltemedi SP2'ye kadar.
Bana, Knight Online zamanlarımı hatırlattınız. Format atmasını bilmezdim. Bir televizyoncu abi vardı. 20 TL'ye format atardı. Ondan kasayı alır ve eve götürdüğüm gibi ilk önce Knight Online yüklerdim. Sonra ne oluyorsa geri sayım başlıyor ve bilgisayar kendini kapatıyordu. :) Ne anneme ne de tamirciye dil dökmekten bunalmıştım. Yaptığım bir şey yoktu. Knight Online launcherin bilgi ekranında internet bağlantısı gerçekleştiriyordu. O sayfa bile ele geçirildi. Abuk sabuk reklamlar ortaya çıktı. O zamanlar İnternet Explorer ana sayfası ele geçirilirdi ve değiştirilemez şekilde soluk gözükürdü buton. Bir yama ile düzeltilirdi. Ne günlerdi. Tamirci, Kaspersky'in 5.0 versiyonunu yüklerdi. Çok basit arayüzlü bir şeydi. 6.0 ile çağ atladı yazılım. Neyse, konuyu değiştirdim. O bahsettiğiniz geri sayım, ne çektirdi bana. Ayrıca, adamı izleye izleye öğrenmiştim format atmayı. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı