"Microsoft Windows yanıt vermeyi" durdurdu hatası

Bilgisayarıma virus bulaştı ve çok kasmaya başladı. 360 Security, Avast, Hitmanpro, Malwarebytes ile bir sürü tarama yaptıktan sonra virus bitti. Yani bu programlar hiçbir şey bulmamaya başladı. Ama bilgisayarım hala kasmaya devam ediyordu. Sonra Windows Insider derlemeniz bir sorunla karşılaştı diye bir ekrana rastladım ve ondan sonra hep görev çubuğunu ya da bir programı kullanmaya çalışınca Microsoft Windows program yanıt vermeyi durdurdu hatası alıyorum ne yapmam lazım.

Windows 10 1909 sürümü, virusün adı "Win32.jeefo. A.".

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınıza birden fazla antivirüs programı kurduğunuz için işletim sisteminiz kasabilir ve bu tarz sorunlar yaşanabilir. 360 Total Security, Avast ve Hitman Pro yazılımlarını kendi araçları ile kaldırınız. Ardından Malwarebytes ile tam tarama yaparak virüsün olup olmadığından emin olunuz.

Bilgisayarınızda gerçek zamanlı bir antivirüs programı kullandığınızı düşünmüyorum. Windows Defender varsayılan olarak geldiği için ücretsiz olarak Kaspersky Security Cloud - Free kullanabilirsiniz. Ücretsli olarak ise Norton 360 yazılımını kullanabilirsiniz.
Malwarebytes'in gerçek zamanlı koruma özelliğini kapatarak kullanmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınıza birden fazla antivirüs programı kurduğunuz için işletim sisteminiz kasabilir ve bu tarz sorunlar yaşanabilir. 360 Total Security, Avast ve Hitman Pro yazılımlarını kendi araçları ile kaldırınız. Ardından Malwarebytes ile tam tarama yaparak virüsün olup olmadığından emin olunuz.

Bilgisayarınızda gerçek zamanlı bir antivirüs programı kullandığınızı düşünmüyorum. Windows Defender varsayılan olarak geldiği için ücretsiz olarak Kaspersky Security Cloud - Free kullanabilirsiniz. Ücretsli olarak ise Norton 360 yazılımını kullanabilirsiniz.
Malwarebytes'in gerçek zamanlı koruma özelliğini kapatarak kullanmanız gerekmektedir.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim.
Sadece sistemimde 360 Security vardı ve performans modundaydı kasmalar o zaman başladı ve ben de 360 Security'nin yetmeyeceğini düşünüp Avast indirdim hitmanpro daha önceden vardı ama deneme süresi bitmişti. Ben de hitmanpro alert yükledim. Malvarebytes ise adwcleaner olan yani sadece tarama yapıyordum. Şu an Avast'ı pasif moda aldım. Bakalım sorun devam edecek mi?

@Yunus Emre Mollaoğlu, Avast! adlı antivirüs yazılımını bilgisayarınızdan kaldırıp, veritabanı daha da gelişmiş ve daha iyi koruma sağlayan antivirüs yazılımları kullanabilir misiniz?
Avast! şirketi son zamanlarda kullanıcı verilerini başka firmalara satarken davalık oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı