Millenicom Fiber Modem için 15 TL Aylık Ücret İstedi

Vodafone'dan uzak durmanızı tavsiye ederim. Ara bağlantıları berbat derecede kötü. Fiber ama 15 yıl öncesinin ADSL kalitesinde internet veriyorlar :)

Aralarında en mantıklısı Türk Telekom. Fiber konusunda gözlemlerime dayanarak Türkiye'deki en sorunsuz ISS diyebilirim.

Fiyatı biraz tuzlu ama burada bahsedilen tüm ISS'lerden çok daha düşük ping ve stabil altyapı sağlayabiliyorlar. Ayrıca altyapı kendilerinin olduğu için sorun durumunda çok daha efektif müdahale edilebiliyor.

Superonline ise eski kalitesinden eser yok.

Kira olayı ise can sıkıcı malesef.

Vodafone'dan uzak durmanızı tavsiye ederim. Ara bağlantıları berbat derecede kötü. Fiber ama 15 yıl öncesinin ADSL kalitesinde internet veriyorlar :)

Aralarında en mantıklısı Türk Telekom. Fiber konusunda gözlemlerime dayanarak Türkiye'deki en sorunsuz ISS diyebilirim.

Fiyatı biraz tuzlu ama burada bahsedilen tüm ISS'lerden çok daha düşük ping ve stabil altyapı sağlayabiliyorlar. Ayrıca altyapı kendilerinin olduğu için sorun durumunda çok daha efektif müdahale edilebiliyor.

Hocam, ping olayı bence oturulan yere bağlı. TT kullanırken daha çok ping almaktaydım, Millenicom'a geçince düzelmişti.

TT'de modem kira bedeli var mı?

İki yıl kadar hizmet aldım, o süre boyunca sorun yaşamadım. Taşınma sonrası altyapınız fiber destekliyor, modem değişmeli denildi. Bahsettiğiniz gibi bir ücreti kiralama ücreti olarak belirttiler. O adreste de çok kalmayacağım için aboneliği iptal ettireyim dedim. Fazladan fatura ve faturacıklar geldi(modem ücreti ile fibere razı olsam o kadar gelmezdi). Yoğun olduğum için uğraşmadım da ama epey giydirdim telefonda. Bir de tüm bu olayların sonunda tekrar teklif için arıyorlar şaka gibi. Bedava hizmet veriyoruz deseler önlerinden geçmeyeceğim firma. Bakın şu mübarek günde aklıma çok enteresan şeyler geldi firmayla ilgili ama forum kuralları bunu açıklamama müsaade etmiyor. Neyse, iyi bayramlar herkese.

Kira olayı ise can sıkıcı maalesef.

2 hafta önce 30 ping civarı dolaşırken şimdi 50-60 civarlarında dolaşıyor. Bir el CS:GO atmak istedim Viyana sunucusu seçili girdim. 90-100 arası dolaştı. Telekom bile patates oldu.

Ülkemizdeki ISS'ler maalesef Avrupa'nın bölgesel ISS'lerinden bile daha acemi. Tek amaçları daha çok kişinin rahat rahat Instagram'da gezinmesini sağlamak. Yatırımlar ve altyapı tamamen buna göre kuruluyor.

2 hafta önce sosyal medya uygulamalarına 30 ping atıyordum. Oyunlarda 50 ping olunca bu sefer Google ping attım. 14 ms civarı ping aldım.

Şaşırmadım açıkcası şikayet edince takmıyorlar.

Geri
Yukarı