Millenicom rezaleti

RisSyOut

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar bugün Millenicom'un rezalet teknik ekibi ve ilgisizliğini konu alacağım yaklaşık 7 yıllık Millenicom kullanıcısıyım. Bu güne kadar bir sorun yaşamamıştım fakat son 3 aydır pingim (Ethernet'le PC-Wi-Fi ile telefondan) tavan 1 an bile düşmüyor. Wi-Fi kopukluğuna alıştık zaten Türkiye sunucusunda bile 70-80 ping veriyor ve 3 aydır çağrı merkezine ulaşmak mümkün değil. Sadece WhatsApp üzerinden bot aracılığıyla sorun bildiriyoruz. Sonra hiçbir şeyden anlamayan bir tane temsilcileri arayıp sorununuzu çözdük deyip kapatıyor. WhatsApp üzerinden abonelik iptal etmek istediğimde sadece çağrı merkezine ulaşıp iptal edebileceğimi söylüyor. Bot fakat çağrı merkezine ulaşmak gibi bir şey söz konusu bile olamaz. Tek tavsiyem Millenicom rezaletinden uzak durmanız. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum en kısa zamanda iptal edebilirsem aboneliği mi iptal edeceğim. O da imkansız zaten 3 aydır dolandırılıyorum.

Geçmiş olsun. Pandemi başlarında bir ay kullanıp iptal etmiştim benzer nedenlerden. E-Devlet üzerinden iptal edebiliyorsunuz. Sizi böyle oyalamalarına izin vermeyin.

Taahhütsüz değil miydi Millenicom? Yanlış bilmiyorsam iptal etmeden de direkt başka bir firma ile iletişime geçip geçiş işlemlerini sağlayabilirsiniz, onlar hallediyor. Hem port kaybetme riskinden de kurtulursunuz, geçişte de sıfırdan aboneliğe göre daha düşük bir işlem ücreti oluyor.

Aynı şeyleri birebir yaşadım ve yaşıyorum. 2-3 aydır belki 20 kez teknik destek talebi açtım. Instagram, Twitter, Millenicom web sitesi ve arama gibi yollarla kendilerine ulaştım. Sorunu çözemiyorlar ve arayıp destek talebimi kapatıyorlar. Birkaç blok ötedeki arkadaşımda aynı sorunu yaşıyor o da Millenicom'lu. Bir de Millenicom VDSL değil. Millenicom sol fiber altyapısı kullanıyoruz ona rağmen sorun yaşıyoruz. Oynadığım oyun LoL ortalama 55 ping alıyorum. Bundan birkaç ay önce 15 ping alıyordum. İlk etapta Speedtest sonuçlarımda download ve upload değerleri olması gerekenden çok daha düşük olduğu için hız sorunu yaşadığımı ilettim ama sanırım sorun Speedtest sitesindeymiş. Nperf daha doğru ölçüm yapıyor. Hız ölçümlerinde herhangi bir problem olmamasına rağmen LoL de pingimin yüksek olması beni işkillendirdi ve LoL destek ekibiyle görüştüm benden vermiş oldukları birkaç ping adresine ping atmamı ve sonuçlarımı paylaşmamı istediler ama onlar da Millenicom müşterilerinden çok fazla şikayet aldıklarını sorunun Millenicom'dan kaynaklı olduğunu söylediler. CS:GO'da ortalama 70-80 ping alıyorum yani aşağı yukarı LoL'deki ping değerlerimi alıyorum. LoL'ün sunucusu İstanbul'da CS:GO'nun sunucusu kim bilir nerede. BTK'den bile şikayet açmayı denedim ama var olan şikayet talebi olduğundan dolayı şikayet açamıyorum oradan. Son 1 haftadır da ciddi bir dalgalanma var bazen LoL'den çık gir yapmam gerekiyor ping +500'lere çıkıyor. Sorun dediğim gibi modemimden ya da benden kaynaklı herhangi bir şeyden kaynaklanmıyor çünkü birkaç blok ötemdeki arkadaşım da aynı sorunları yaşıyor benimle birlikte.

Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar bugün Millenicom'un rezalet teknik ekibi ve ilgisizliğini konu alacağım yaklaşık 7 yıllık Millenicom kullanıcısıyım. Bu güne kadar bir sorun yaşamamıştım fakat son 3 aydır pingim (Ethernet'le PC-Wi-Fi ile telefondan) tavan 1 an bile düşmüyor. Wi-Fi kopukluğuna alıştık zaten Türkiye sunucusunda bile 70-80 ping veriyor ve 3 aydır çağrı merkezine ulaşmak mümkün değil. Sadece WhatsApp üzerinden bot aracılığıyla sorun bildiriyoruz. Sonra hiçbir şeyden anlamayan bir tane temsilcileri arayıp sorununuzu çözdük deyip kapatıyor. WhatsApp üzerinden abonelik iptal etmek istediğimde sadece çağrı merkezine ulaşıp iptal edebileceğimi söylüyor. Bot fakat çağrı merkezine ulaşmak gibi bir şey söz konusu bile olamaz. Tek tavsiyem Millenicom rezaletinden uzak durmanız. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum en kısa zamanda iptal edebilirsem aboneliği mi iptal edeceğim. O da imkansız zaten 3 aydır dolandırılıyorum.

Bende 2021 yılında bıraktım kullanmayı. Bende 7 senedir kullanmıştım ve müşteri hizmetleri sövmedikleri kaldı. Üstünce hiçbir zaman problemi çözemediler gönderdikleri saha ekibine ben yardım ettim. Rezalet markadır. Forumda geçmeyi düşünen herkesi de uyarırım.

Geri
Yukarı