Milli Eğitim ve Okul Kararı

Bunlar açılmasaydı devlet para kazanamayıp devletin ekonimisi çok kötü çökerdi.
Evet haklısınız ama en azından daha düzgün yapılabilirdi. Cezalar daha caydırıcı, önlemler daha gerçekçi olabilirdi. Mesela plajlara alınan kişi sayısına sınırlama gelebilirdi (belki gelmiş olabilir ama haberlerde ve internette gördüklerimiz pek öyle demiyor).

Ben bu sene mezuna bırakmış bir sınav öğrencisiyim. Geçen sene salgından dolayı çıkarılan birçok konu yüzünden -özellikle matematikte limit, türev, integral üçlüsü ve organik kimya- sınav kalitesizdi. Eğer bu sene de böyle olursa bu iki sene boyunca yerleşen mühendis adaylarının sıkıntısı çok büyük olacak. İntegral gibi ana konunun daha temelini bilmeden üniversiteye yerleşecekler. Ve bu konular sınavın belirleyici yerleri olurdu. Keşke tatiller yasaklansaydı da kafamız rahat ders çalışmaya gidebilseydik😢. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi millet sahillerde, alışveriş merkezlerinde dolaşıyorlar. Çoğu öğrencinin hakkına girdiler.
Merak etmeyin okullar açık olsa da bir şey öğrenilmeyecekti. Derdimiz öğrenmek değil zaten, sınavı atlatsın ondan sonra at çöpe...

12. sınıfa geçtim ve evde çok sıkı bir biçimde ders çalışıyorum. Hedeflerim var ve bu yolda ilerlemeye çalışıyorum ancak kafayı yemek üzereyim. Sürekli baskı altındayım. Evde derse çok odaklanamıyorum üst kattaki yaratık yüzünden. Şu an sınava girecek sınıflar ve 1. sınıflar için açılmalı. Nedeni ise bizim ara sınıflara göre çok daha zor bir durumda olmamız ve okula yeni başlayan miniklerin aile takibi olmadığı sürece okumayı unutacak düzeye gelmesi. Açılırsa zorunlu olmamalı diye düşünüyorum çünkü isteksiz gelen öğrencilerin kurallara uyacağının bir garantisi yok. Aynı şekilde veliler ne kadar dikkatli olur bilemem. Millet tıkış tıkış plajlarda cup cup yüzünce sıkıntı yok da eğitime gelince mi "Ayyh, korona var!" oluyor? Bunu herkes için söylemiyorum ama çoğu kişi durumun farkında değil. Hakkımızın yenilmesine çok üzülüyorum, delirme noktasına geldim evde sadece ders çalışıp dışarı çıkamamaktan.

12. sınıfa geçtim ve evde çok sıkı bir biçimde ders çalışıyorum. Hedeflerim var ve bu yolda ilerlemeye çalışıyorum ancak kafayı yemek üzereyim. Sürekli baskı altındayım. Evde derse çok odaklanamıyorum üst kattaki yaratık yüzünden. Şu an sınava girecek sınıflar ve 1. sınıflar açılmalı. Nedeni ise bizim ara sınıflara göre çok daha zor bir durumda olmamız ve okula yeni başlayan miniklerin aile takibi olmadığı sürece okumayı unutacak düzeye gelmesi. Açılırsa zorunlu olmamalı diye düşünüyorum çünkü isteksiz gelen öğrencilerin kurallara uyacağının bir garantisi yok. Aynı şekilde veliler ne kadar dikkatli olur bilemem. Millet tıkış tıkış plajlarda cup cup yüzünce sıkıntı yok da eğitime gelince mi "Ayyh, korona var!" oluyor? Bunu herkes için söylemiyorum ama çoğu kişi durumun farkında değil.
Ben de 11'e geçtim delireceğim, tyt'yi eve ayt'yi okula yayacaktım, her şey alt üst oldu. Ama 12'yi kesin açarlar hocam.

12. sınıfa geçtim ve evde çok sıkı bir biçimde ders çalışıyorum. Hedeflerim var ve bu yolda ilerlemeye çalışıyorum ancak kafayı yemek üzereyim. Sürekli baskı altındayım. Evde derse çok odaklanamıyorum üst kattaki yaratık yüzünden. Şu an sınava girecek sınıflar ve 1. sınıflar için açılmalı. Nedeni ise bizim ara sınıflara göre çok daha zor bir durumda olmamız ve okula yeni başlayan miniklerin aile takibi olmadığı sürece okumayı unutacak düzeye gelmesi. Açılırsa zorunlu olmamalı diye düşünüyorum çünkü isteksiz gelen öğrencilerin kurallara uyacağının bir garantisi yok. Aynı şekilde veliler ne kadar dikkatli olur bilemem. Millet tıkış tıkış plajlarda cup cup yüzünce sıkıntı yok da eğitime gelince mi "Ayyh, korona var!" oluyor? Bunu herkes için söylemiyorum ama çoğu kişi durumun farkında değil. Hakkımızın yenilmesine çok üzülüyorum, delirme noktasına geldim evde sadece ders çalışıp dışarı çıkamamaktan.
Sana bir mezun olarak tavsiye edebileceğim tek şey TYT sınavını iyi geçir. Ben geçen sene limit-türev-integral-organikkim-modern fiziği erken bitirmek gibi bir hata ettim. Sen şu an günde yaklaşık beş saatini derse vermeye çalış ve bunun 2 saatini TYT ile geçir. 11. sınıfını iyi bir şekilde gözden geçirip bitirmeye çalış. Ayda bir TYT denemesi de çöz mutlaka.

Okullar açılsın vakalar iyice artsın sonra da pişman olunup geri kapatılsın, ben uzaktan eğitim EBA üzerinden olursa takip etmeyeceğim sadece bizim öğretmenlerimizin Zoom üzerinden yaptığı dersleri dinleyeceğin, EBA’nın yaptığı dersten hayır gelmiyor.

Hocam 12. sınıf öğrencisiyim bu sene ve meslek lisesi olduğumuzdan dolayı zaten matematik ve fizik gibi dersler yok en azından sözel derslere okulda çalışabilirdik ama artık ona da evden çalışmam gerekecek. İşimiz zor.

Geri
Yukarı