Minecraft bitti mi?

Oyun 1.7 sürümünden itibaren oyunculara PvP denen olayı bıraktı. Ki bende 6-8 yıldır PvP oynayan birisiyim. 1.8'de bu durumu biraz düzeltmeye çalıştır ama 1.8'i şu anki oyuncuların gözünde daha iyi hale getirdiler. 1.7 kalmadı ama 1.8 bitmedi. Bu PvP gerçekten güzel bir şeydi ama Mojang bunu sevmiyordu. 1.9, 1.10 gibi sürümlerde bunu düzeltmeye çalıştılar ama olmadı. Oynayan oyuncusu sayısı sayılıydı. 1.16 zamanlarında yeni combat sistemi falan haberi gelince zaten millet ilgisini kaybetmeye başladı. Kısacası bu oyun kolay kolay ölmez. Ama öldü bile denebilir. Eskiden 100.000 oyuncu çeken Hypixel, günümüzde Avrupa sunucularını kapattıkları için 10k zor görüyor. Kısacası PvP ve minigame ağırlıklı sunucular hizmet vermeyi kesmediği sürece bu oyun ölmez.

Şahsen kafa hitinde bile az vuran bir sürüme nazaran kritik hit içeren bir combat sistemini ben daha çok seviyorum.

Minecraft boş bir tuval gibi doldurmak size kalmış fakat yıllardır oynuyoruz zaten birçok konuda artık oyuna yama çıkması değil de komple yeniden yazılıp güncellenmesi gerek. Pixark gibi mesela hem görsel hem de Game play daha gelişkin fakat onda da başka birçok eksik var.

Ben de anlatayım. Oyunu 1.6.2 versiyonundan beri oynamaktayımdır ben 1.15.2'ye kadar eski launcher'da olduğumdan hep 1.12.2 oynamıştım 1.15.2'ye geçtiğimde oyunda çok yeni şey geldi demiştim, şimdi ise baktığımda hatrı sayılır pek de şey eklenmemiş.

Hocam alıyor, ama çok da iyi değil. Mağara tamam da bari biyomlara bir şeyler ekle. Hadi bir tek mağara güncellemesini ekle dedik onu da beceremediler. 1 senede güncelleme mi olur?

Oyun ölmeye yakınken oyunu güncellemeye boğacaklar deniliyor.
Bu da mantıklı düşünce, çünkü adamlar bu işte uzmanlar sadece dediğim gibi kozları saklıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı