Minecraft lagsız hosting önerisi

Bu arada, konu dışı ama, sana CS:GO sunucusu rehberi sözüm vardı, şimdi aklıma geldi. Bir-iki güne yapacağım.
Sabırsızlıkla bekliyorum hocam 😀
Merhaba sevgili @289120, farklılık olsun diye yakın zamanda farklı bir hosting denedim ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Gecikme değerleri, yazma/okuma hızı, işlemcileri gayet iyi bir seviyede şu anlık bir sıkıntı yaşamadım. Destek ekibi de çözüme odaklı diyebilirim, istersen hostingdünyam'a bakabilirsin.

Çok rahat bir şekilde oynayabileceğinizi düşündüğüm paket ise Premium VDS 3 GB ve 2 çekirdek (46.02TL KDV dahil.). Sistemi tam güç kullanmak istiyorsanız şahsen Linux kurmanızı tavsiye ederim. İnternet üzerinde bir çok rehber mevcut bir kere kurduğunuzda zaten geriye kalan tek şey minecraft sunucusunu açmak o kadar. FreeBSD'yi tavsiye ederim daha çok performanslı.

Yabancı biri tarafından açılan ve FreeBSD üzerinde minercaft sunucusu kurmayı anlatan bu konuyu inceleyebilirsin.

Sana tavsiyem ise daha önceki konularımda önerdiğim VDS servislerinin dışına çıkmaman. Sözde Minercaft Hosting'ini ucuz bir şekilde sağlayan bir çok Hosting'i denedim, hatta sadece minecraft değil direkt olarak VDS hizmeti verenleri denedim sonuç hüsran. Sözde iade garantisi veriyorlar iade vermiyorlar, makine değişelim diyorlar makine değiştiriyorsun yine çözüme kavuşmuyor.
Hocam her ay mı 46 lira ödeyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sevgili @289120, farklılık olsun diye yakın zamanda farklı bir hosting denedim ve yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Gecikme değerleri, yazma/okuma hızı, işlemcileri gayet iyi bir seviyede şu anlık bir sıkıntı yaşamadım. Destek ekibi de çözüme odaklı diyebilirim, istersen hostingdünyam'a bakabilirsin.

Çok rahat bir şekilde oynayabileceğinizi düşündüğüm paket ise Premium VDS 3 GB ve 2 çekirdek (46.02TL KDV dahil.). Sistemi tam güç kullanmak istiyorsanız şahsen Linux kurmanızı tavsiye ederim. İnternet üzerinde bir çok rehber mevcut bir kere kurduğunuzda zaten geriye kalan tek şey minecraft sunucusunu açmak o kadar. FreeBSD'yi tavsiye ederim daha çok performanslı.

Yabancı biri tarafından açılan ve FreeBSD üzerinde minercaft sunucusu kurmayı anlatan bu konuyu inceleyebilirsin.

Sana tavsiyem ise daha önceki konularımda önerdiğim VDS servislerinin dışına çıkmaman. Sözde Minercaft Hosting'ini ucuz bir şekilde sağlayan bir çok Hosting'i denedim, hatta sadece minecraft değil direkt olarak VDS hizmeti verenleri denedim sonuç hüsran. Sözde iade garantisi veriyorlar iade vermiyorlar, makine değişelim diyorlar makine değiştiriyorsun yine çözüme kavuşmuyor.
FreeBSD değil de Windows kursam olmaz mı, hocam?
Windows kurarsam çok mu TPS kaybı yaşarım?

1.16.5'te kendi düşük seviyeli PC'mde -8 GB RAM, i5 6400, 2 GB 930M- "Paper" ile açtığım sunucularda 3 GB RAM 5 kisi için gayet yeterli gelmişti. Bahsettiğim PC ile oyun da oynadim. Verimsiz Spigot ya da Bukkit ile uğraşmak ve server açılırken 20-30 saniye beklemek yerine neredyese 5 saniyede açılan, plugin desteği diğerleri ile aynı ve kaynak kullanımıda çok daha verimli olan Paper'i VDS aracılığıyla kullanmanizi öneririm.

1.16.5'te kendi düşük seviyeli PC'mde -8 GB RAM, i5 6400, 2 GB 930M- "paper" ile açtığım sunucularda 3 GB RAM 5 kisi için gayet yeterli gelmişti. Bahsettiğim PC ile oyun da oynadim. Verimsiz spigot ya da bukkit ile uğraşmak ve server açılırken 20-30 saniye beklemek yerine neredyese 5 saniyede açılan, plugin desteği diğerleri ile aynı ve kaynak kullanımıda çok daha verimli olan Paper'i VDS aracılığıyla kullanmanizi öneririm.

Purpur sanırım ondan daha optimize hocam yabancı kaynaklardan bakmıştım ona daha iyi diyorlardı.
@iambmys9 kurulum yapmalarını istesem serverimin yaparlar mı?

Biz 5 kişi Aternos'ta varsayılan ayarlar ve modsuz olarak 1.16.5 sürümünü oynuyoruz. Çok fazla takılmıyor oyun ama takıldığı yerler yok da değil. Fabric sunucuydu.

@iambmys9 Kurulum yapmalarını istesem serverimin yaparlarmı?
Sanmıyorum. Kurulum zaten zor bir şey değil, internet üzerinde yüz binlerce kaynak bulabilirsiniz.

FreeBsd değilde windows kursam olmaz mı hocam?
Windows kurarsam çok mu tps kaybı yaşarım?
TPS hakkında net bir şey söyleyemem. İsterseniz Windows'da kurabilirsiniz fakat Windows işletim sistemi Linux işletim sistemlerine göre kat ve kat fazla kaynak kullanır. FreeBSD'ye Minecraft sunucusu kurmayı en fazla 40 dakikada çözersiniz. Emin olun buna pişman da olmazsınız. Tabii ki de yine sizin kişisel kararınız, ben olsam FreeBSD kurardım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı