Minecraft Sürüm 1.14.3 Yenilikler ve Değişiklikler

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Hepinize tekrardan merhabalar. Bir kaç kişi 1.14.3 sürümünün incelemesini istediği ve benimde yapma isteğim olduğu için 1.14.3 sürümündeki yenilikleri anlatmaya çalışacağım.

1.14 sürümü incelemesi için : Minecraft Son Sürüm (1.14) İncelemesi&Yenilikler - Technopat Sosyal

İncelemeye Hemen başlayalım, keyifler dilerim.
2 YENİ DİL :
Başkürdistan (Башҡортса) dili eklendi.
1200px-Flag_of_Bashkortostan.svg.png

Gutrazda (Gothic) dili eklendi.
download.jpg

*Hayatımda varlığından az önce haberdar olduğum bu iki dil eklenmiş. Minecraft evrenselleşme yolunda ilerliyor.
Dip not: Zaten evrenselleşti evrenselleşeceği kadar :D*

Yeni Komut :

"/gamerule"
kökenine sahip "/gamerule disableRaids" komutu eklendi. Komutun amacı "true" eki eklendiğinde [/gamerule disableRaids true] Köy baskınlarını kapatması. Bir köyü mapiniz de kullanmak ister iseniz vb. Yağmacılar artık huzuru bozamayacak!

Bloklar ile ilgili Yenilikler :

Fener ; "İnce cama" ve "demir parmaklıklara" takılabilir oldu.
Lantern.gif=Fener
Glass_Pane.png=İnce Cam✔
download.png=Demir Parmaklık✔

Basınç Plakaları ; "İnce cama" ve "Demir Parmaklıkların" üstüne konulabilir oldu.
150px-Stone_Pressure_Plate.png=Basınç plakası

İnce Cam= ⬆Yukarıda görsel var⬆
Demir Parmaklık= ⬆Yukarıda görsel var⬆

Meşale ; "İnce cama" ve "demir parmaklıklara" takılabilir oldu.
Torch.png=Meşale

İnce Cam= ⬆Yukarıda görsel var⬆
Demir Parmaklık= ⬆Yukarıda görsel var⬆

Eşyalar ile ilgili Yenilikler :
*Wiki sayfasından alıntı*
"Öğeler, bir kez daha, 1.14'ten önce olduğu gibi, birlikte hazırlanarak onarılabilir."

Bu duyuruya göre şu çıkarımda bulunulabilir ; Eskiden düşük canlı eşyaları( kazma,balta,kılıç vs.) Çalışma Masası ile birleştirip onarabilirdik. 1.14 Gelince bu özellik kalktı ve bunun için "Zımpara Taşı" kullanmak zorunlu olmuştu. 1.14.3 İtibarı ile artık bu özellik geri geldi! Artık hem "Çalışma Masasını", Hem de "Zımpara taşını" kullanarak eşyaları onarabiliriz.
Crafting_Table.png=Çalışma Masası
Grindstone.png=Zımpara Taşı

Canlılar(mobs) ile ilgili Yenilikler :

Köylüler ;
*Baskın halinde panikleyen köylüler artık evlerine çekilip çalışmak veya uyumak zorundalar.
*Panikleyen köylerde "Demir Golem" Doğma olasılığı arttı.
*Çiftçiler şimdi çalıştıklarında daha fazla zaman harcıyorlar.
*Çiftçiler şimdi, diğer köylülere ihtiyaç duymasalar bile, her zaman yiyecek vermemektedir.
minecraft-village-pillage.jpg

Oynanış ile ilgili Yenilikler :

*Vindicaterlar, Artık İllager Devriyelerinin Parçası değil.
*Canlıların rastgele yeniden doğma süresi 5 dakikadan, 11 dakikaya çıkartıldı.
*Devriyeler artık aydınlık alanlarda doğmaz.
*Devriyeler artık Mooshroom biyomunda doğabilir.

Genel/Diğer :

*Performans Arttırıldı, Ki bu performans olayı çoğu oyuncunun şikayeti olmuştu.

Evet arkadaşlar bir konunun daha sonuna geldik. Bu benim 2.Minecraft incelemem oldu. Sonuna kadar okuyup sizi konu hakkında bilgi sahibi yapabilmiş isem ne mutludur bana.

Son düzenleme:
Teşekkürler Dostum Biraz Geçtim Gördüm Ama Senin Gibi Değerli İnsanlar Olduğu Mütdetçe Kafamız Rahat Olucak :) Bir Kez Daha Teşekkürler Başka Sitede Böyle Özenli Bir Patch Note Görmemiştim Bununda Altını Çiziyim...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı