Minidump klasöründe dosya yok

İşletim sistemi
Windows 10

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
RAM
XPG GAMMİX D30 3000 MHZ
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 860 EVO 500 GB
Ekran kartı
SAPPHİRE NİTRO RX 570
Anakart
ASUS TUF X570 GAMİNG PLUS MAX
İşlemci
RYZEN 5 3600
Merhabalar, sık sık mavi ekran yemeye başladım. Bu sorun önceden de vardı fakat RAM'lerin yerini değiştirince düzelmişti. Şimdi tekrar başladı dosyaları paylaşmak için minidump klasörüne gittim fakat boş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani NTFS.sys olduğu için diske bakmak istemiştim. Disk de sağlam çıktı.

RAM belleklerle alakalı olabilir, düşünmedim de değil.

Sistemde XMP ayarını kapatıp Memtest yapar mısınız?
BIOS menüsünde sadece disabled konumuna getireceksiniz, diğer ayarların korunması lazım.

Bu arada dosya alınabiliyor mu?

Hocam Memory testi gece yapıp sizle paylaşacağım. Sistem 2 kere mavi yedikten sonra açıldı oyuna girdim fakat minidump klasörü yine boş bende anlam veremedim. Size attığım mavi ekran hatalarının anlamı nedir?
Bir arkadaşım RAM slotlarının içindeki telleri bozmuş olabilirsin dedi bundan kaynaklı mavi ekran yiyor olabilir miyim? Böyle bir şey söz konusu olabilir mi sanırım görmediniz.

@KojiroHyuga04 Rapor istemekten çekinme çünkü elinde minidump dosyası bile yok. Doğaüstü güçlerin ile sorunu tahmin edip sorunu çözmeye çalışmamalısın.

Olay Görüntüleyicisi raporunu paylaş.
Memtest86 testi yap ve XMP kapalı şekilde yap. XMP sonradan da kapalı kalabilir.

AIDA64 HTML raporunu paylaşabilirsin. Buradan sürücülerin güncelliğini kontrol et ve güncel olmayan sürücüleri güncellettir. Ek olarak BIOS sürümü güncel mi diye kontrol edebilirsin.
RAM slotlarının hangileri dolu? 2. ve 4. RAM slotları dolu değil mi?

SFC /scannow ve DISM komutlarını uygulayabilirsin.
Son çare olarak hızlı başlatmayı kapatmayı deneyebilirsin.
MEMORY.dmp dosyası var mı diye kontrol eder misiniz? Eğer MEMORY.dmp dosyası oluşmuş ise arşivleyip bizle paylaşın.

Gerisi sende @KojiroHyuga04, güveniyorum.

@KojiroHyuga04 rapor istemekten çekinme çünkü elinde minidump dosyası bile yok. Doğaüstü güçlerin ile sorunu tahmin edip sorunu çözmeye çalışmamalısın.

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaş.
Memtest86 testi yap ve XMP kapalı şekilde yap. XMP sonradan da kapalı kalabilir.

AIDA64 HTML raporunu paylaşabilirsin. Buradan sürücülerin güncelliğini kontrol et ve güncel olmayan sürücüleri güncellettir. Ek olarak BIOS sürümü güncel mi diye kontrol edebilirsin.
RAM slotlarının hangileri dolu? 2. ve 4. RAM slotları dolu değil mi?

SFC /scannow ve DISM komutlarını uygulayabilirsin.
Son çare olarak hızlı başlatmayı kapatmayı deneyebilirsin.
MEMORY.dmp dosyası var mı diye kontrol eder misiniz? Gerisi sende @KojiroHyuga04, güveniyorum.

Üstad her türlü test vs. yaparız benim açımdan sorun yok amacımın şu lanet hatanın çözülmesi :)
@KojiroHyuga04 vallahi hocam anlamış değilim. Memtest yapıp bilgi vereceğim size.

Doğaüstü güç kullandığımı kim söylüyor hocam?
Orada mecaz anlam kullandım, yani birkaç hata koduna bakarak sorunlar çözülmez. Seninle asla tartışmak istemiyorum ve işine fazla karışmakta istemem ama mavi ekran sadece birkaç hata koduna bakılarak çözülmüyor. Bende biliyorum mavi ekranın hata başlığı ve ".sys" hataları sorunu belli edebiliyor ama konu sahibi birden fazla hata kodunu alıyor, yani hata tam olarak belli olamıyor.

Ek olarak şu değilse şudur yöntemini önceden bende uyguluyordum ama gerçekten bazen vakit kaybı yaratabiliyor. O yüzden direkt bütün raporları isteyip doğru bir yol ile sorunu çözmek daha kolay gibi.

Son düzenleme:
Orada mecaz anlam kullandım, yani birkaç hata koduna bakarak sorunlar çözülmez. Seninle asla tartışmak istemiyorum ve işine fazla karışmakta istemem ama mavi ekran keşke sadece birkaç hata koduna bakılarak çözülmüyor. Bende biliyorum mavi ekranın hata başlığı ve ".sys" hataları sorunu belli edebiliyor ama konu sahibi birden fazla hata kodunu alıyor, yani hata tam olarak belli olamıyor.

Ek olarak şu değilse şudur yöntemini önceden bende uyguluyordum ama gerçekten bazen vakit kaybı yaratabiliyor. O yüzden direkt bütün raporları isteyip doğru bir yol ile sorunu çözmek daha kolay gibi.

Hocam Memory DMP dosyası nerede bulunuyor?

Hocam Memtest86 testi bitmeden böyle hata yedim sorun nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20220127_225218.jpg
    IMG_20220127_225218.jpg
    171 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı