Mining için ekran kartı önerisi

Hazır kurulu sistemleri size 100k ise 150k'ya satarlar hiç önermem, 1660 super şu an baktığım kadarıyla en mantıklısı gibi duruyor ama yine araştırılması lazım 2 aydır araştırmıyorum piyasa çok değişiyor.

ETH kazançları gitgide düşmekte. Bu kadar büyük bir meblağ ile girilmemeli diye düşünüyorum.

Dostum. RTX 3060 ile 49 mh/s değerinde kazım yapılabilir. LHR olayını ortadan kaldıran sürücüsü var. (470.05) bu sürücü yüklendikten sonra 41-42 mh/s değerinde kazılır. Overclock (OC) yapılınca 49'a çıkar. Bilgin olsun. Ayrıca uygun fiyata ekran kartı temin edebilecekseniz RTX 3090'dan yarı fiyatına alabilirsen 4 adet olsa 480 mh/s yapar 10 tane 3060'a bedel. Fiyatlar artık kazım gücüne göre zaten.

O dediğiniz LHR V1 için geçerli. Yanlış bilgi vermeyelim arkadaş sonra çok pişman olur. Ayrıca v1'ler de bile tam olarak stabil çalışmıyor. Lakin LHR de dahi olsa NVIDIA 3000 serisi almak arkadaş için en uygunu olur. İleriye dönük.

3060 Ti veya 6700 XT ekran kartlarını öneririm. Ben şahsen 6700 XT tercih ettim (fiyat performans hesabıma göre). 7 slotlu bir anakart alıp 5 tane 6700 XT bağladım şu an için. Eth kazımı yapıyorum. Uygun fiyatlı bir işlemci ve ram aldım (işlemci için uyumluluk kontrolü önemli, dikkat edin). Sıradan bir ssd ve 3 tane ryzen kablo aldım. Power supply en önemli bileşen bence, o yüzden kaliteli bir pus aldım. Şimdilik 850 lik bir cihaz var yetmediği yerde ek pus alacağım. 5 kart için yeterli şu anda. 1 kart ortalama 60 dolar aylık getiriyor. Eh fena değil gibi. Kartları amazon dan uygun fiyata yakaladım, 1 tane de ince hesap gaming gecesinden yakaladım. Kolaylıklar dilerim.

3060 Ti veya 6700 XT ekran kartlarını öneririm. Ben şahsen 6700 XT tercih ettim (fiyat performans hesabıma göre). 7 slotlu bir anakart alıp 5 tane 6700 XT bağladım şu an için. Eth kazımı yapıyorum. Uygun fiyatlı bir işlemci ve ram aldım (işlemci için uyumluluk kontrolü önemli, dikkat edin). Sıradan bir ssd ve 3 tane ryzen kablo aldım. Power supply en önemli bileşen bence, o yüzden kaliteli bir pus aldım. Şimdilik 850 lik bir cihaz var yetmediği yerde ek pus alacağım. 5 kart için yeterli şu anda. 1 kart ortalama 60 dolar aylık getiriyor. Eh fena değil gibi. Kartları amazon dan uygun fiyata yakaladım, 1 tane de ince hesap gaming gecesinden yakaladım. Kolaylıklar dilerim.
Kaç W kullanıyor bir kart ortalama ?

120-130 civarı, ben OC yapmıyorum tabii ki, kartları zorlamak gibi bir niyetim yok. Sakin sakin kazsın gençler :)
110W civarına indirebilirsiniz. Biraz ince ayar yapın derim.

Geri
Yukarı