Mining için RTX 3090 alınır mı?

MertKahraman44

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3090 28.000 TL vermek mantıklı mı? Günlük 3 saat civarı PC kullanıyorum, miningde şu anki ETH kuru ile günlük elektrik düşünce 1000 TL getiri olur diye gözüküyor mining hesapla sitelerinde ( elektiriği 2,1 olarak baz alıyorum) Binance pool ile kazım yapsam? Mining konusu çok anlamadığım bir konu, RTX 3090 ilerisi içinde kullanabileceğim bir ekran kartı. Yakın zamanda RTX 4xxx serisi çıkacak diyorlar. Daha ucuzlar mı sizce? Mining de aylık 1000 getirisi olmaz ise 3080 almayı düşünüyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizden fazladan para var ise olabilir ama kendinizi zora sokacaksanız bence girmeyin çünkü amortisi çok uzun sürüyor.

Miningi çok bilmeyen biri için 6X bellekler sıkıntı. Memory temp ısıları çok sıkıntı yaratıyor. Çok daha uygun fiyata 3080Ti alabilirsin. F/P olarak daha mantıklı olur.

300 watt kart çeker, 60 70 watt da alt takım çeker. Kartın padleri yeterli ise 125 mhs verir, bu değerler an itibari ile aylık 900 lira bırakır. Şu an yükselmiş şekilde gelirler, buna güvenerek girilmez. 3090 çok mantıklı bir kart değil fiyatına bakıldığında, 3080ti tercih edilmeli aynı mhs alınması zorunluysa.

Tek bir kart yerine bir sürü kartla toplamayı düşünebilirsin 2.elden RTX 3060 olabilir?

Geri
Yukarı