RTX 3090 ile mining yapılır mı?

erdem.uluzger

Hectopat
Halihazırda zaten elimde 33 tane RX 570 var ve 1 GHz'e yakın bir hash Rate'm var. Daha fazla rig dizmek istiyorum. Şu an piyasadaki en iyi kart 3090 LHR de yokmuş. Öncelikle 3090 la yapan varsa onlar cevap versin lütfen bilmeyenler cevap vermesin. Aman yapma etme, ısınır kartlar, ömrü biter gibi şeyler istemiyorum. İnternet kafede 2 sene çalışmış üstüne de 1,5 yıl mining yapılmış 570'ler bile halla taş gibi bir fanı bile bozulmadı. Sorum şu 3090 la kaç hashrate alırım ve en ucuz nereden alabilirim? Amazon Japonya'dan almayı düşünüyorum fiyatlar makul gibi ama az sayıda alabiliyorsun, stokta sıkıntılar var ve gelişi uzun sürüyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3090'ların bellekleri neredeyse 125 dereceye ulaşıyor mining yaparken. Eğer kart alacak olsam bir 3090 yerine dört tane 6600 XT alırdım. Çünkü hem total güç tüketimi daha az hem de daha ucuza geliyor. Ayrıca bellekler hiçbir zaman 120-125 dereceye ulaşmayacağı için daha seyrek bakım gerekir ve daha uzun ömürlü olur.

Birazdan damlar kızgın surat ifadesi bırakan mining karşıtı tayfa. :D

Belli ürünlerde belli adet ve üst TL-USD-EURO limiti. İstesen de ekstra vergi vermeden getiremiyorsun. Bunu araştır öncelikle. Teknolojik aletlerde $1499 ve üstü ekstra vergiye tabi oluyor diye biliyorum. Onun dışında mining ile ilgili biraz geç kalmışsın gibi geldi bana ama tabi 33 tane kart ile mining yapıyorsan geleceği de ona göre planlamışsındır diye düşünüyorum. Zaten 3090 elinde kalmaz her türlü elnden çıkar ama verdğini geri almakla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Bu arada 33 tane kartın günlük getirisi ne kadar?

@ItsAllGoodman Hocam 6700 XT bellek sıcaklıkları hakkında bilgi ve tavsiyeniz var mıdır ? Mining için.

Birazdan damlar kızgın surat ifadesi bırakan mining karşıtı tayfa. :D

Belli ürünlerde belli adet ve üst TL-USD-EURO limiti. İstesen de ekstra vergi vermeden getiremiyorsun. Bunu araştır öncelikle. Teknolojik aletlerde $1499 ve üstü ekstra vergiye tabi oluyor diye biliyorum. Onun dışında mining ile ilgili biraz geç kalmışsın gibi geldi bana ama tabi 33 tane kart ile mining yapıyorsan geleceği de ona göre planlamışsındır diye düşünüyorum. Zaten 3090 elinde kalmaz her türlü elnden çıkar ama verdğini geri almakla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Bu arada 33 tane kartın günlük getirisi ne kadar?
Günlük 500 TL civarı diye tahmin ediyorum.

3090'ların bellekleri neredeyse 125 dereceye ulaşıyor mining yaparken.
Yok öyle bir şey. 2x3090 ile mining yapan arkadaşım 120 hr ile 104 derece görüyor. Hem de termal ped değiştirmedi bile. Termal Right gibi markaların termal pedleriyle 3080'de 84-86 derece arasını görüyorum. 3090 da 90 derece olacaktır.

Yok öyle bir şey. 2x3090 ile mining yapan arkadaşım 120 hr ile 104 derece görüyor. Hem de termal ped değiştirmedi bile. Termal Right gibi markaların termal pedleriyle 3080'de 84-86 derece arasını görüyorum. 3090 da 90 derece olacaktır.
Marka model? Ayrıca ben ulaşabiliyor dedim, ulaşıyor demedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı