Mining rig yapmak

Mcdonaldswifi

Centipat
Merhabalar, bir mining rig yapmak istiyorum.
En az kaç ekran kartına ihtiyacım var?

Bir de BTC mi, yoksa ETH mi kasmalıyım?

Son olarak en az ne kadar bütçeyle bu işe girmeliyim?

Şu an 2 ekran kartım var. Biri laptopta (GTX 1650 4 GB), diğeri masaüstü ( GTX 1060 4 GB).

Bir de şu an karli mi? Yani elektrik faturası ve soğutma benim için sorun değil. Geriye tek gider malzemeler falan kalıyor.

Teşekkürler.

Evie Hanım'ın attığı rehber fikir vermesi açısından güzel.
Bir hevesle bu işe girecekseniz en az 20-30 ekran kartına ihtiyacınız olacak. Kar oranı ise piyasaya ve elektrik faturasına göre değişiklik gösterir. Malum ikisi de çok oynak şeyler.

Çok fazla yalan yanlış bilgi söylüyorsunuz. Sadece bir (evet 1) 3080 ile aylık 2000 lira bir kar yapılıyor. Bir 5700 XT ile 900 lira yapılabiliyor, elektrik masrafı çıkartılmış halde. Sayısını bütçeniz ne kadarsa o kadar yükseltebilirsiniz. 10-20 kart ile 15.000 lira kar yapılıyor. Bu kadar kar isteyen o kadar kart alır zaten.

Çok fazla yalan yanlış bilgi söylüyorsunuz. Sadece bir (evet 1) 3080 ile aylık 2000 lira bir kar yapılıyor. Bir 5700 XT ile 900 lira yapılabiliyor, elektrik masrafı çıkartılmış halde. Sayısını bütçeniz ne kadarsa o kadar yükseltebilirsiniz. 10-20 kart ile 15.000 lira kar yapılıyor. Bu kadar kar isteyen o kadar kart alır zaten.

Ya üzgünüm cevap yazamadım. Boş yere banlandım.

Reis sen ya da senin tanıdığın, iyi kripto falan bilen biri var mıdır?

2-3K'lık bir bütçem var.
Bu işlerin en azından nasıl işlediğini kendimce biliyorum fakat, hangi parçaları almam lazım hangi parçalar nerede ucuzdur falan onları bilemiyorum yardım edebilirsen çok sevinirim 🤗

Ya üzgünüm cevap yazamadım. Boş yere banlandım.

Reis sen ya da senin tanıdığın, iyi kripto falan bilen biri var mıdır?

2-3K'lık bir bütçem var.
Bu işlerin en azından nasıl işlediğini kendimce biliyorum fakat, hangi parçaları almam lazım hangi parçalar nerede ucuzdur falan onları bilemiyorum yardım edebilirsen çok sevinirim 🤗
O bütçe biraz az, 5700-5700 XT ile başlamanız daha iyi olur. Ben de bu işte çok iyi değilim.

@oglcn1 ve @selgorgulu sanırım daha bilgililer, onlardan yardım isteyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı