Mining sonrası performans düşüşü

Fafafel

Hectopat
Laptop ile 2-3 gün mining yaptım. Mining sırasında sıcaklık 62-67 arası değişiyordu. Miningi kapattıktan sonra oyunlarda %50 FPS kaybı olduğunu gördüm. Birkaç gün boyunca denedim ama her defasında aynı FPS'leri aldım. Yeniden Windows 10 kurdum düzelmedi. Windows 11 kurdum yine düzelmedi. Ekran kartı kullanımı darboğaz olmamasına rağmen %50 seviyelerinde geziyor. Windows 10 kurup mining yapmadan önce Windows 11 kullanıyordum ve FPS değerleri normaldi. Bunun sebebi ne olabilir?

Yanlış bilgi
Laptop ile 2-3 gün mining yaptım. Mining sırasında sıcaklık 62-67 arası değişiyordu. Miningi kapattıktan sonra oyunlarda %50 FPS kaybı olduğunu gördüm. Birkaç gün boyunca denedim ama her defasında aynı FPS'leri aldım. Yeniden Windows 10 kurdum düzelmedi. Windows 11 kurdum yine düzelmedi. Ekran kartı kullanımı darboğaz olmamasına rağmen %50 seviyelerinde geziyor. Windows 10 kurup mining yapmadan önce Windows 11 kullanıyordum ve FPS değerleri normaldi. Bunun sebebi ne olabilir?
Mining ekran kartınızı çok yıpratmış. Geri dönüş yok. Ya tamir ya da yeni ekran kartı.

Artı -1 Eksi

MSI Afterburner indirip oradan sıfırlamayı deneyin.
Screenshot_10.png

Yeşil ile gösterdiğim şey ayarları fabrika değerlerine sıfırlıyor.

MSI afternerburner zaten yüklü ayarları da eski haline getirmiştim.

O zaman minnig kilitli bir kart olduğu için kendini %50'ye kilitlemiş olabilir.
DDU ile sürücüsünü kaldırıp en güncel sürücüyü kurun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı