Mining sonrası performans düşüşü

Fafafel

Hectopat
Laptop ile 2-3 gün mining yaptım. Mining sırasında sıcaklık 62-67 arası değişiyordu. Miningi kapattıktan sonra oyunlarda %50 FPS kaybı olduğunu gördüm. Birkaç gün boyunca denedim ama her defasında aynı FPS'leri aldım. Yeniden Windows 10 kurdum düzelmedi. Windows 11 kurdum yine düzelmedi. Ekran kartı kullanımı darboğaz olmamasına rağmen %50 seviyelerinde geziyor. Windows 10 kurup mining yapmadan önce Windows 11 kullanıyordum ve FPS değerleri normaldi. Bunun sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 20220104_223105.jpg
    20220104_223105.jpg
    170,6 KB · Görüntüleme: 36
Oynadığınız oyun nedir? Yaşadığınız durum darboğaz kaynaklı gibi duruyor.
Yüksek grafik yüklü oyunlarda dener misiniz?
Rocket league. Mining yapmadan önce 200 fps alıyordum. Forza Horizon 4 denedim. Ultra ayarlarda gpu kullanımı 100 oluyor ve 40 fps veriyor. Ayarları yüksek yapınca kullanım 50-60 arası olup 50 fps veriyor.
Rocket league. Mining yapmadan önce 200 fps alıyordum. Forza Horizon 4 denedim. Ultra ayarlarda gpu kullanımı 100 oluyor ve 40 fps veriyor. Ayarları yüksek yapınca kullanım 50-60 arası olup 50 fps veriyor.
Ve ayrıca ayarları yüksek yapınca darboğaz oluyor. Ultra da darboğaz olmuyor.
Oynadığınız oyun nedir? Yaşadığınız durum darboğaz kaynaklı gibi duruyor.
Yüksek grafik yüklü oyunlarda dener misiniz? Bu FPS değerlerinde bu kadar kullanımla drop olmadan oynayabiliyorsanız sorun yok.
Drop oluyor arada hem olmasa bile ekran 144hz bu fpsler yeterli değil.

Rocket League. Mining yapmadan önce 200 FPS alıyordum. Forza Horizon 4 denedim. Ultra ayarlarda GPU kullanımı 100 oluyor ve 40 FPS veriyor. Ayarları yüksek yapınca kullanım 50-60 arası olup 50 FPS veriyor.

Ve ayrıca ayarları yüksek yapınca darboğaz oluyor. Ultra da darboğaz olmuyor.

Drop oluyor arada hem olmasa bile ekran 144Hz bu FPS'ler yeterli değil.

İlginç bir durum ancak ekran kartının hasar alması vs söz konusu değil. Eğer sıcaklıklar 85 derece üstüne çıkmıyorsa muhtemelen kullandığınız mining programı zararlı yazılım getirdi ve bu da yazılımsal olarak bilgisayarını etkiliyor. Siz en iyisi bir temiz kurulum yapın.

İlginç bir durum ancak ekran kartının hasar alması vs söz konusu değil. Eğer sıcaklıklar 85 derece üstüne çıkmıyorsa muhtemelen kullandığınız mining programı zararlı yazılım getirdi ve bu da yazılımsal olarak bilgisayarını etkiliyor. Siz en iyisi bir temiz kurulum yapın.
Ben windows kurarken 5-6 tane bölüm var onlara hiç dokunmuyorum. Birisinde kurtarma yazıyor, birisinde sistem yazıyor vb. Onlar yüzünden olabilir mi?

Ben windows kurarken 5-6 tane bölüm var onlara hiç dokunmuyorum. Birisinde kurtarma yazıyor, birisinde sistem yazıyor vb. Onlar yüzünden olabilir mi?
Onları silmen gerekli, zararı olmaz ancak yer kaplar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı