Mining virüsünden kurtulma

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Herkese selamlar. Dün akşam laptopumda uğraşırken birdenbire fanlarının hızlı bir şekilde çalıştığını ve rahatsız ettiğini fark ettim. Kaspersky-Malwarebytes gibi programlar indirdim ve mining virüs'ü olduğunu düşündüğüm dosyalar çıktı (PUP-scvhost.exe) gibi şeylerle karşılaştım. Bu antivirüs programları ile kaldırmaya çalışsam da bilgisayar da hala varlar. Ne yapabilirim?

Temiz kurulum yap. Yani format at.

Format atmayı deneyin. Tam okuduğum şeklini hatırlamıyorum, bazı türleri RAM'lere de girebiliyormuş(?),yani format da çare olmayabilirmiş. Format atınca kurtulursanız şanslısınız.

Herkese selamlar. Dün akşam laptopumda uğraşırken birdenbire fanlarının hızlı bir şekilde çalıştığını ve rahatsız ettiğini fark ettim. Kaspersky-Malwarebytes gibi programlar indirdim ve mining virüs'ü olduğunu düşündüğüm dosyalar çıktı (PUP-scvhost.exe) gibi şeylerle karşılaştım. Bu antivirüs programları ile kaldırmaya çalışsam da bilgisayar da hala varlar. Ne yapabilirim?
Dosya görev yöneticisinde gözüküyorsa sağ tıklayıp dosya konumunu açın. Sonra güvenli moda girip dosyayı silmeyi deneyin.

Formatı düzgün atamamışsınızdır. Yoksa bir virüsün bios'a yada taktığınız bir USB belleğe bulaşmadan formatla silinmemesi çok zordur. Disk bölümlerinin olduğu ekranda tüm bölümleri silip sonra kalan tek ayrılmamış alan adlı bölüme tıklayıp ileri demeniz gerekiyordu.

Geri
Yukarı