Mining virüsünden kurtulma

Formatı düzgün atamamışsınızdır. Yoksa bir virüsün bios'a yada taktığınız bir USB belleğe bulaşmadan formatla silinmemesi çok zordur. Disk bölümlerinin olduğu ekranda tüm bölümleri silip sonra kalan tek ayrılmamış alan adlı bölüme tıklayıp ileri demeniz gerekiyordu.
Tüm birimleri kaldırdım. 476 GB yer kaldı. C'ye Windows kurmak için yeni bir dizin oluşturdum.

Bahsettiğiniz virüsün adı neydi? Eğer svchost.exe ise o Windows'a ait bir dosya. Arada kaynak kullandığı için virüs zannetmiş olabilirsiniz. Virüslerden korunmanın en etkili yolu Korsan hiç bir şey indirmemek ve her oyun için Mod ve eklentiyi indirmemeniz olacaktır.

Bahsettiğiniz virüsün adı neydi? Eğer svchost.exe ise o Windows'a ait bir dosya. Arada kaynak kullandığı için virüs zannetmiş olabilirsiniz. Virüslerden korunmanın en etkili yolu Korsan hiç bir şey indirmemek ve her oyun için Mod ve eklentiyi indirmemeniz olacaktır.
Hocam svchost.exe şu an çalışmakta.. Malware gibi programlardan virüs tarama testi yaptım. PUP gibi dosyalar buldu ve kaldırdı. Ancak laptop fanı virüs olduğu zamandaki gibi dönmekte...

Formattan sonra da bu dosyalar bulunduysa sizin bilgisayarınıza taktığınız bir USB veya harici HDD varsa onda virüs olabilir. Veya Microsoft hesabınızla oturum açıyorsanız virüslü dosyalar OneDrive'a eşitlenmiş olabilir.

Formattan sonra da bu dosyalar bulunduysa sizin bilgisayarınıza taktığınız bir USB veya harici HDD varsa onda virüs olabilir. Veya Microsoft hesabınızla oturum açıyorsanız virüslü dosyalar OneDrive'a eşitlenmiş olabilir.
Anladım hocam. Cihazın garanti süresi devam etmekte.. Garanti'ye gönderip hem cihaz temizliği için hem de bu mining konusunu belirtsem nasıl olur?

Kullanıcı hatası olduğundan garanti kapsamına girmez büyük ihtimalle. Belki para ile halledebilirler bir deneyin isterseniz.

Format atarken bir bilenle birlikte yapın. Ama bilgisayarcılardan uzak durun onlar yine virüs bulaştırırlar.

Geri
Yukarı