Mining yaparak ekran kartına ne kadar zarar verilir?

nneutronn

Centipat
Merhaba, RTX 2060 ekran kartımla 25-30günlük bir mining yapmak istiyorum. Hem öğrenmek hem de maddi açıdan ufak bir kazanç açısından fakat bu işte yeni olduğum için ekran kartıma 25-30 günlük bir mining ne kadar zarar verir? Ekran kartım 5 aylık yeni. Değerler %100 kullanım ve 70 derecede. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yaparken undervolt yapılıyor genelde kartlar oyun oynamaktan daha az zarar verdiğini söyleyebilirim. Fan ayarları ve undervolt ayarları önemli dediğim gibi.

Uzun süre devam ederseniz ekran kartınızın fanları birkaç yıla yıpranabilir ve değiştirmeniz gerekebilir. Pek büyük bir sorun değil. Sıcaklıkları 70 derece altında tutarsanız ve güç tüketimini de azaltırsanız iyi değerler elde edebilirsiniz.

Bu şekilde standart haliyle yapmanızın uzun süreli zararı olabilir. Ayrıca standart haliyle fazla güç çeker. Mining için ekran kartına hangi ayarların yapılması gerektiğini öğrenirseniz ve uygularsanız sorun olmaz.

Bu şekilde standart haliyle yapmanızın uzun süreli zararı olabilir. Ayrıca standart haliyle fazla güç çeker. Mining için ekran kartına hangi ayarların yapılması gerektiğini öğrenirseniz ve uygularsanız sorun olmaz.
Yazdım fakat bulamadım. Birkaç video izledim insanlar işte ısı değerlerini fan değerlerini falan ayarlamış. Bunlar kazım esnasında mh/s değerlerini etkiliyor mu? Örneğin ben şuan %98-100 gpu kullanımıyla ve 68-72 derece arası ısı değerleri alıyorum.

Buyurun hocam en stabil ve zararsız ayarlar;

1620919186596.png

Power Limit'i MSI Afterburner'dan yapabilirsin. Miner olarak T-rex, pool olarak ethminer öneririm. 24 saat mining yapacaksanız en sağlıklısı Binance pool. Sorularınız olursa cevaplayabilirim.

Miner'ı yükledikten sonra Power limiti kademeli olarak düşürüp DOS ekranında yazan kısımdan Watt'ı gerekli değere düşürmeniz gerekiyor, aksi taktirde kazancınız çok düşecek ve kartınızın çok ısınacaktır.

Buyurun hocam en stabil ve zararsız ayarlar;

Eki Görüntüle 1021805

Power Limit'i MSI Afterburner'dan yapabilirsin. Miner olarak t-rex, pool olarak ethminer öneririm. 24 saat mining yapacaksanız en sağlıklısı Binance pool. Sorularınız olursa cevaplayabilirim.
Hocam bu ayarları nasıl yapacağım? Ve bu ayarları yaptıktan sonra mh/s değerlerinde artış veya azalma olacak mı

Geri
Yukarı