Mining yaparken tam olarak ne oluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar bu mining tam olarak nedir? Bu mining programları ne yaparak para kazandırıyor? Ekran kartına ne yaptırıyor? Helal midir? Ona göre girerim ben bu işe.
"Bilgisayarlara girip" Mining'in ne olduğunu bilmemeni komik buldum açıkçası.

Bitcoin madenciliği, Bitcoin piyasası içinde yapılan finansal işlemleri onaylamak, transferleri sağlamak ve yeni Bitcoin'ler üretmek içindir. Blockchain temelinde, merkezi olmayan bir sistemle çalışan Bitcoin madenciliği en hızlı blok üreten ve işlemleri onaylayan kullanıcıya ödül verir. Her yeni Bitcoin üretildiğinde oluşan blokların zorluk seviyeleri de artmaktadır, bu nedenle mining için çok güçlü ekran kartlarına sahip bilgisayarlar gerekmektedir.

Mining işleminde bütün bu mining sistemine bağlı bilgisayarla işlem yaptırıyorlar(işlem yaptıran yerler neresi hatırlamıyorum). Bu yaptırdıkları işlemler veya hesapların başarılı olduğu bilgisayara belli bir seviyede Bitcoin yolluyorlar. Sistemin işleyişinin en basit anlatımı bu.

Neden haram olsun ki? Mining eskisi gibi kazandırmıyor, tabii 10-20 tane PC kurup yaparım diyorsan başka.
Zaten Diyanet İşleri'nin haram demesindeki sebep kara para aklama ve illegal yöntemlere açık olması. O zaman kağıt para da kullanmayalım. Sonuçta mafyalar kağıt para da kullanıyor.

Ne alâka ya? Adam sanki kumar oynuyor. Parasıyla aldığı makineyi çalıştırarak para kazanıyor. O halde PC kullanılan tüm meslekler caiz değil.

Zaten diyanet işleri'nin haram demesindeki sebep kara para aklama ve illegal yöntemlere açık olması. O zaman kağıt para da kullanmayalım. Sonuçta mafyalar kağıt para da kullanıyor.

Mining işleminde bütün bu mining sistemine bağlı bilgisayarla işlem yaptırıyorlar(işlem yaptıran yerler neresi hatırlamıyorum). Bu yaptırdıkları işlemler veya hesapların başarılı olduğu bilgisayara belli bir seviyede Bitcoin yolluyorlar. Sistemin işleyişinin en basit anlatımı bu.

Zamaninda yazdigim aciklama:

Neden haram olsun ki? Mining eskisi gibi kazandırmıyor, tabii 10-20 tane PC kurup yaparım diyorsan başka.

Benim için önemli olan Bitcoin üretip üretmediğimiz. Üretmiş mi oluyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı