Mining yapılan 3090 ve X470 anakart 29.500 TL'ye alınır mı?

Plas

Centipat
Daha fazla  
Başlıktan da gözüktüğü gibi 2. el, 3 ay mining yapılmış bir ekran kartı ve anakart alacağım.
Ekran kartı: MSI RTX 3090 Gaming X Trio 24 GB.
Anakart: MSI MB X470 Gaming Plus
Bir tanıdığımdan alacağım ve bu işi özel soğutmalarla yaptığını söyledi.
Bunları aldıktan bir süre sonra da üstüne sistemi tamamlamayı düşünüyorum.
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim ve konuyla alakalı her öneriye açığım.

Mining yapılan ekran kartı bence alınmaz. Hadi 1 ay-1yıl temiz gitti diyelim bir anda hakkına kavuşursa geçmiş olsun.

Başlıktan da gözüktüğü gibi 2. el, 3 ay mining yapılmış bir ekran kartı ve anakart alacağım.
Ekran kartı: MSI RTX 3090 Gaming X Trio 24 GB.
Anakart: MSI MB X470 Gaming Plus
Bir tanıdığımdan alacağım ve bu işi özel soğutmalarla yaptığını söyledi.
Bunları aldıktan bir süre sonra da üstüne sistemi tamamlamayı düşünüyorum.
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim ve konuyla alakalı her öneriye açığım.
Merhaba gerçekten 3 ay mı ? Ürünün faturası var mı ? TR garantili mi ? Özellikle faturada ki seri numarası ekran kartının seri numarasına uyuyor mu ? Eğer bunlar tamamsa ikinci adıma yani testlerine bakabilirsin. Furmark gibi testler yapıp ekranda bir bozulma pixelleşme ve dereceleri kontrol edip alabilirsin. Rtx 3090 gibi kartla mining yapıyorsa acemi değildir kartı çok yormamıştır. Fakat fiyatı pahalı buldum bu fiyata almazdım. İkinci el RTX 3090 fiyatları inanılmaz derece düşük.. O fiyat baya pahalı bu sebeple almanı önermem.

RTX 3090 gibi kartla mining yapıyorsa acemi değildir kartı çok yormamıştır.
Parasının olması, bilinçli olacağı anlamına gelmez. Kaldı ki bilinçli birisi bile 3090'a zarar verebilir. Dediğim gibi, VRAM'leri arkada çünkü. Çoğu ekran kartının arkasında da soğutma bloğu yok. Yani kasa hava akışı da önemli oluyor burada.

Parasının olması, bilinçli olacağı anlamına gelmez. Kaldı ki bilinçli birisi bile 3090'a zarar verebilir. Dediğim gibi, VRAM'leri arkada çünkü. Çoğu ekran kartının arkasında da soğutma bloğu yok. Yani kasa hava akışı da önemli oluyor burada.
Rtx 3090 kart arkadası soğutma bloğu olmayan kart hangisi ? Kaldı ki arkadaşın almayı düşündüğü kart Msi Gaming X Trio.

Ayrıca kasada kullanıldığını da düşünmüyorum. Mining yapıyorsa kasada kullanılmaz.

Benim asıl alınmaz deme sebebim yeni RTX 4000 serisi ve AMD 7000 serisinin çıkmak üzere olması. Belki bu RTX 3090 modeli bu fiyata alınabilir ama ben olsam ya yeni kartları beklerdim ya da sıfır daha ucuza başka bir RTX 3090 alırdım. Arkadaşıma çok güveniyorum diyorsan yine sen bilirsin. Garantisi/faturası olduğu sürece bozulsa da çol sorun olmaması gerekir.

Rtx 3090 kart arkadası soğutma bloğu olmayan kart hangisi ? Kaldı ki arkadaşın almayı düşündüğü kart Msi Gaming X Trio.
Hangi kartın arkasında böyle bir blok var?

1667734651316.png

Bu blok sadece ön kısımda var. 3090'ın VRAM'leri önde olsa dediğin doğruydu. Ancak arkada olduğundan ısınıyor.

Soğumasının tek imkanı var, Galax SG gibi oraya fan konulan bir model olması falan gerek.

1667734705443.png

Yeni konular

Geri
Yukarı